Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek abortuszra, ha csak én...

Menjek abortuszra, ha csak én akarom megtartani a babát, és nem támogat senki a megtartásban?

Figyelt kérdés
20 éves múltam, most májusban fogok érettségizni. Teherbe estem, és bár szeretném megtartani a babát, sem a barátom, sem anyukám nem támogatja az ötletet, mert hogy fiatalok vagyunk még, meg hogy később megbánnánk. Viszont félek, ha elvetetem, az abortusz miatt soha többé nem lehet gyerekem, mivel vannak kockázatai, ráadásul elég gyenge szervezetű vagyok, ki tudja, mikor lehetne esélyem egy újabb babára. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. márc. 21. 15:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Eltartani el tudod magad és a babát?

Gondolom nem.


Gondold végig van-e hova menned,van-e aki segit felnevenni a babát,és úgy dönts.

2013. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Ha még téged is a szüleid tartanak el, akkor felelőtlenség megtartani. De ez csak a te döntésed kell, hogy legyen. Te látod csak a saját helyzeted, csak te tudsz dönteni.
2013. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
22%
Semmi nem lehet fontosabb, mint egy megfogant kis élet!!! Szüleidnek nem kötelessége segíteni, de a barátodnak igen, ő az apa, gyerektartás és miegymás, ugye...
2013. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
Ha elveteted lehet hogy egész életedben bánni fogod hogy a gyermekednek nem adtál lehetöséget az életre, annyi nö van akik bármit megadnának hogy gyermekük lehesse és mégsem sikerül, ne add fel ilyen könnyen!!
2013. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Ha te szeretnéd megtartani akkor tartsd meg. Így biztos nagyon nehezen tudnád feldolgozni ha elvetetnéd. Beszélj anyukáddal és a pároddal lehet megenyhülnek később ők is.
2013. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Én nem tartanám meg. Nincs munkád, amit így kapsz gyerek után az semmi, ha apuka nem ismeri el sajátjának, akkr csak hoszadalmas bírósági úton tudod elrni, hogyfizessen gyt-t, feltéve ha van bejelentett munkája, ha nincs, akkor nem tud miből, hvatalosan így nem kapsz. Baromi szar dolog egy abortusz, én is tudom (tabi mellett lettem terhes), szar érzés volt. De rosszabb egy kisgyereknek, ha senki nem szereti, lehet nélkülöznie kell....
2013. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%
Csak TE dontheted el egyedul. Senki nem szolhat bele. Emlekszem amikor en alltam ertetsegi elott es meg volt 2 hetunk es elkisertem a baratnomet abortuszra. Azota sem tudta feldolgozni es mar fel eve probalkoznak a babaval sikertelenul. O nagyon megbanta amit tett, mert igy minden nap csak azon ragodik, hogy az abortusz miatt nem sikerul.
2013. márc. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, alaposan égig kell gondolni pro és kontra. A #3-as válaszoló állításával ellentétben "és miegymás" az nincs, az apának kizárólag az a behajtható kötelessége, hogy gyermektartást fizessen az apaság megállapítása után, ennyi.

Mivel a szülés előtt leérettségizel, a szüleid csak akkor kötelesek eltartani, ha oktatási intézmény nappali tagozatán tanulsz tovább, a gyerekeddel kapcsolatban meg nincs semmiféle kötelezettségük. A leírt dolgokból az is biztosnak látszik, hogy csak GYES-re leszel jogosult az egyszeri szülési segélyen túl.

Szóval ezek a tények, kérdés, hogy te látod-e a "hogyan tovább"-ot...

2013. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
29%

Van egy csomó alapítvány, akik tudnak támogatni. Babakelengyével, pelenkával. Nyilván nem segélyen akarsz élni, de az elinduláshoz adna egy löketet. Dolgozni is el tudsz menni, ha kb fél éves lesz, kezdj el időben keresni valamit.

Tudod, TE szereted ezt a gyereket, TE nem akarod elvetetni. Az abortusszal a TE szervezeted, testi-lelki egyensúlyod borul fel. Adott esetben, ha tényleg rossz az egészséged, neked nem lehet több gyereked, nem anyukádnak és nem a pasidnak. NEKED lesznek adott esetben hosszú ideig álmatlan éjszakáid, TE fogod legjobban számlálni, hogy hány hónapos lenne, mit csinálna, fiú lenne-e vagy lány.

Anyukád nyilván félt, hogy mi lesz veled. Ez teljesen érthető. Ha megmagyarázod neki, hogy te az ő lánya vagy, ez a gyerek meg a tiéd, és te ragaszkodsz hozzám, és félted, szereted őt úgy mint ahogy anyukád annak idején és most téged is, talán megérti. Meg aztán, nem tudom, ő hány éves, lehet, hogy még relatíve fiatal, és kicsit attól is megijedt, hogy hamar nagymama lesz. Pedig egy unoka nem feltétlenül öregít. Egy igényes, fiatalos nőt nem fog lehúzni az unokája. Szerintem anyukád előbb-utóbb melléd fog állni.

A pasival két eset van: nyilván beparázott, de hogy megnyugtassalak, a várt babánál is be szoktak tojni, hogy mi el

lesz velük, úristen apuka leszek... és hasonlók. Nekik még olyan hormonok sem dolgoznak a szervezetükben, amik a 9 hónap alatt testileg-lelkileg felkészítenek a gyerekvállalásra. Szóval ő vagy túlteszi előbb-utóbb magát ezen, és örülni fog a gyerekének (mondjuk, ha már nő a hasad, rugdos a pici, szarabb esetben, ha már a kezébe foghatja), de ott a B verzió is, hogy nem hagy magának időt, és lelép. Nekem volt olyan ismerősöm, aki visszament, amikor már meglett a baba, mert akkor bírta felfogni, hogy mit jelent az, hogy apa lett.

Ha tudok még segíteni, szólj nyugodtan!

2013. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
...illetve hát a férfiaknál prsze van egy harmadik eset is, az, hogy nem "beparáztak" hanem az van, amit mondanak, hogy nem akarnak most gyereket...
2013. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!