Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz szerepel a kórtört...

Az abortusz szerepel a kórtörténetben?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha az ember elmegy orvoshoz, valami komolyabbal, vagy csak úgy -erről nincs infóm-, az belekerül a kórtörténetbe. A barátnőmről kétes információim vannak, megoszlanak az emberek, nem tudom, hogy volt-e abortusz-a, vagy sem. Ezt mindenképp szeretném tudni. Nyilván ő ezt tagadja, hinnék neki, de... annyira hihető a másik oldal is. Utána lehet valahogy járni? V van valami egyértelmű jele?

2013. jún. 11. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Bizalom nuku, mi?

Mi a frásznak vagytok egyáltalán akkor együtt?


Orvosi titoktartás mond valamit? Egyenes úton nem győződhetsz meg róla.


Egyébként csak az adott intézményben lehet nyoma és az ott dolgozó nőgyógyászokon kívül más nem láthatja a bejegyzést. Nem jelenik meg pl. a háziorvos számítógépén, hogy xy betegnek terhességmegszakítása volt.

2013. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelmű jele nincs. Sőt nekem az első szülés után úgy visszament a hasam és "ott" is helyrejött, hogy azt se mondtad volna meg ha nem vagy nőgyógyász, hogy szültem valaha.


Viszont ha nem mondja el neked, akkor nem fogod megtudni, mert az orvosa nem mondhatja meg. Ha más rendelőbe megy, akkor pl. a háziorvosa se tud róla, ha a leányzó nem tájékoztatta.

2013. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
"Utána lehet valahogy járni? V van valami egyértelmű jele?" - nézd Kérdező, egyfelől legálisan természetesen (és szerencsére) sehogy, lévén az egészségi állapottal kapcsolatos dolgok védett személyes adatok. Másfelől, ha megtudnám, hogy a párom ellenőrizget, az természetesen a kapcsolat végét jelentené...
2013. jún. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Utána. Megkérdezed és elhiszed vagy sem, amit mond. Ha hiszel neki, akkor még van esély egy normális kapcsolatra, ha nem hiszel neki, akkor meg felesleges nyomozni, mert alkalmatlan a kapcsolat bármi komolyra. Ha két ember nem tud egymással őszintén beszélgetni, akkor felesleges nyomozni, mert a lényeget nyomozással sem éred el. A kapcsolat,amit most leírtál, szánalmas. Felesleges orvosokhoz rohangálnod és jogellenesen a kórtörténetében kutakodnod. Keress olyan nőt, akiben bízol és akit tisztelsz annyira, hogy nem teszel vele ilyet! N29
2013. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mért ha volt abortusza akkor változik valami köztetek? V mi oka lenne hazudni?
2013. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Minden nőnek a maga dolga, hogy beavat-e élete egy ilyen fájdalmas, nehéz helyzetébe, döntésébe. Ami valószínűleg a legrosszabb emlékei közül való.

Ha letagadja és nem mondja el, az is az ő magánügye.

Hogy te egy ilyen témáról faggatod, ha nem volt abortusza, akkor zavaró és idegesítő, ha volt, akkor fájdalmas és bántó.

Az embereket, akik azt állítják, vagy akár tudják és ezért mondják, hogy volt abortusza, nem minősíteném, egy ennyire intim dolgot kiteregetni bárkiről gusztustalan.

Egyetértek azzal, aki azt írta, nála ez a vájkálódás a kapcsolat végét jelentené.

Egyébként szerencsére országunkban legális módon semmilyen egészségügyi adatot nem tudsz megszerezni a másikról, hacsak az illető el nem hatalmaz.

2013. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ha volt neki, elhagyod?

Hagyd ezzel békén. Miért érdekel, változtatna valamin? Ha igen, akkor nem vagytok egymáshoz valók. Hallottál már arról, hogy a bizalom milyen fontos (lenne) egy normális kapcsolatban?

2013. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

na ! mielőtt még ennél is több sz@rt lapátolnánk a ventillátorba, hozzátennék valamit.

Első ízben, egyszer kérdeztem rá, elmeséltem neki, hogy mit hallottam, és csak rákérdeztem, hogy van-e valami alapja, és hogy nyugodtan elmondhatja, mert szeretném tudni, ha valami problémája volt az eddigi életében, kell ahhoz, hogy megértsem teljesen.

Továbbá, nem faggatom és nem nyomozok, ha kiderülne, hogy volt, keserű szájízzel ugyan, de csendben tudomásul venném, de amíg nincs bizonyíték rá, én bízom a legjobbakban, azaz abban, amit ő mondd.

Harmadjára pedig, az őszinteségről azért annyit elmondanék, hogy a bizalom felém is érvényes, és a tisztelet, a megtisztelés, hogy elmondja, ha van valami. Eképp, ha nyomoznék és kiderülne a kellemetlen változó, akkor én nem bíztam benne eléggé, nem tiszteltem annyira, hogy higgyek neki... ő viszont nem bízott bennem eléggé és nem tisztelt annyira, hogy őszinte legyen.

Na ezen csámcsogjatok :)

U.i.: nem vájkálok a múltjában NEM

2013. jún. 11. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Hogy ha esetleg mégis volt abortusza. Tudod, ez egy olyan dolog, hogy sok nő egy egész életen át nem képes ezt feldolgozni. Próbál nem tudomást venni róla, eltemetni magában. Saját magának is azt hazudni, hogy ez meg sem történt, csak rossz álom volt. Innentől, ha felhozod a témát, újra felszakíthatod a sebeket. Eszem ágában sincs "tisztára mosni" az abortuszosokat, de nyilván ha valaki odáig jut, annak megvan az oka (pl. támogató környezet hiánya). Szóval sztem hagyd. Ha volt abortusza, egyszer talán elmondja. Vagy nem.
2013. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy szégyenli,hogy ilyen helyzetbe került vagy nem akarja a múltból átemelni a jelenbe.Az is lehet,hogy nem tudta,hogyan mondja el,a kérdéseddel meg jól megijesztetted és azt hiszi,hogy jobb,ha eltemeti magába(hangsúly,szó választás,bármi).Továbbá felénk sok lányról mondják,hogy neki biztos volt,de valójában nem.Rólam is mondták,mert az egyik osztálytársam olyan kis nemtudommilyen volt,hogy velem vetetett terhességi tesztet és kisváros,nyilván nekem kell.Vaklárma volt szerencsére, nem volt terhes.
2013. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!