Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz? Ha valaki kénytelen...

Abortusz? Ha valaki kénytelen elvetetni a gyerekét, akkor miért kiáltják ki gyilkosnak és miért esnek neki, h nincs szíve és miért nem adja örökbe?

Figyelt kérdés

Nem szüli meg, mert nincs pénze még saját magát sem eltartani, megvenni neki az ágyat, ruhákat (tegyük fel, h nem kap senkitől), tanul még, stb... van rá sok indok, miért csinálja...

De nem értem, mi ez a gyilkos vagy, add akkor örökbe! Ok, h sok ember örülne a babának, de: hordja a testében hónapig? Járjon UH-ra, orvoshoz, mindenhova? Szülje meg, kínlódjon vele, ha esetleg egy napig vajúdik? Menjen szét a teste, ami lehet, h 1 év múlva sem lesz a régi? Visszeres, aranyeres lesz, ronda lesz a hasa, méhsüllyedés, vizelet visszatartási problémák? Ha valakit belekényszerítenek ebbe, akkor mi lesz? Vagy a 9 hónap alatt rájön, h fontos neki a baba és kell és megtartja és minden happy vagy nyomorognak. Vagy megöli. Vagy örökbe adja és örök életében bánni fogja...

Egy csomó "mi van, ha" van...

Ok, h érző lény a baba és érez fájdalmat, sajnálom is...

De a nő teste. Az ő lelke, az ő élete.

Miért akarják egyesek megtiltani az abortuszt? Miért gyilkosozzák és beszélnek róla undorítóan?

Nem mindenki tudja bevállalni. Jó lenne, ha így működne, de nem. És nem mindenki akar 4-5 gyereket. (Védekezés mellett is lehet ám vki terhes.) ????


2013. jún. 8. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
66%

Mert ez a divat,ez folyik a médiából.És nem tudja átérezni a másik ember baját.

Nem kell nagydobra verni,hanem dönteni felelősséggel.

Nagyon kevés normális nő van ám,aki megszüli,és a kórházban hagyja.A kórházban is taktikusak,mert erőltetik a szoptatást is.És utána nehéz otthagyni.Egy nő 2 dolgot akar az életében nagyon,Vagy azt,hogy ne legyen gyereke,vagy azt,hogy igen.A törvény lehetőséget ad arra,hogy eldöntse.És egy nő, egy gyerekkel,munka nélkül esélytelen ,hogy hiánytalanul felnevelje.

2013. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert a legtöbb abortusz nem a védekezés melletti teherbe esések miatt van, hanem a felelőtlenül össze vissza kefélő, védekezni nem tudó/nem hajlandó buta nők miatt, akik lerendezik az egészet azzal, hogy elmennek félévente abortuszra. Azért be kell látnod neked is, hogy ha valaki nem akar, az NEM esik teherbe! Nem, nem 100%os egyik védekezés sem, de ritka, hogy teherbe esnek mellette, sokkal ritkább, mint ahányan ezt állítják magukról. És azért, mert ők felelőtlen, éretlen, faszravágyó egyedek, gyermekek milliói nem születnek meg. Nem, én nem hívom gyilkosságnak, nem vagyok ellene, ha tényleg van oka, de akárhogy is hívjuk, egy élet kioltása. Ha, annyi nő esne csak teherbe, amennyi teherbe esik védekezés mellett, akkor elenyésző lenne az abortuszok száma!!! De nem az! Mindenki összevissza baszik, aztán mennek kapartatni. Ez tényleg helyes??
2013. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
64%
A védekezés melletti terhesség, azért sokkal-sokkal ritkább mint a felelőtlenül vagy sehogy védekezésből adódó. Én is szörnyűnek tartom az abortuszt, de egy nyomorgó, éhező, nem szeretett gyereket még szörnyűbb megoldásnak érzek. Az örökbe adás még mindig a legjobb megoldás. A ferde szemmel nézés, meg szerintem azért van, mert a felelőtlensége miatt megöl egy magzatot, ahelyett, hogy gumit húzott volna a pasira. (És ne mondjátok, hogy kiszakad, mert én 6 évig védekeztem gumival és soha egy pasimnál sem szakadt ki, ez nagyon ritka, főleg hogy pont peteéréskor történjen.)
2013. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
36%

Én nem szólok meg senkit de nem azért nem adják örökbe mert ő hordja a testében, mert abortusz előtt is ott van, hanem azért mert így eltitkolhatja, és nem szólják meg.

Igen lehet védekezés mellett is valaki terhes de védekezhet egyszerre két háromféleképpen is úgy még kisebb az esélye.


"De a nő teste. Az ő lelke, az ő élete. "

Ne erre meg nem s írok semmit.



Mindezek mellett én miattam mindenki azt csinál amit akar.

Én biztos nem fogok sem ez sem az mellett kardoskodni senkinek.

2013. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%

Aki embernek tartja a magzatot, az gyilkosságnak tartja az abortuszt.

Aki nem tartja embernek, aszerint nem lesz gyilkosság.

Ebben sosem lesz megegyezés.

2013. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is több a felelőtlen, mint akinek védekezés mellett sikerül. Nálunk a 3 gyerekből mindegyik egy példa vmire. Egy "tervezett", egy "most úgysem sem lesz gond", egy pedig tényleg "szökevény" (akkor szakadt szét az óvszer). Ez nem mérvadó statisztika nyilván, de amikor az ember megtesz mindent, hogy elkerülje a terhességet, akkor tényleg nagyon ritka, hogy épp ő lesz a hibaszázalék. Ha a legkisebb kisfiamat kivetítem az összes együttléteink számára, akkor statisztikailag tényleg töredék százalék jönne ki. Ehhez képest viszont elképesztően sok az abortusz. EZ legalább annyira elgondolkodtató és elkeserítő, mint adott esetben egy tényleg reménytelen élethelyzet vagy egy éhező, nem szeretett, neadjisten bántalmazott kisgyerek.
2013. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
15%
A szakadt óvszer nem tartozik a védekezés melletti teherbeesés kategóriába. Főleg, ha észreveszik. Ha elmennek azonnal 72órásért, és még úgy is terhes lesz, na az, talán.
2013. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
76%
64%. A saját esetemnél maradva, az óvszer épp a kiegészítő védekezés volt, mert antibiotikumot szedtem, és mint tudjuk az csökkentHETi a fog.gátló hatását. Ilyen esetben pedig nem is adnak 72 órás tablettát. Egyébként ha ennyire okos vagy, akkor azt is tudnod kellene, hogy még a naptár módszer is védekezés, csak a hatékonyság nem mindegy... Ha már osztod az észt.
2013. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
51%

Igen, aki embernek tartja a magzatot, az nagyon el tudja ítélni az ilyet, és én embernek tartom szegénykéket, csak azért mert fiatalabbak az én szememben ugyan olyan joguk van az élethez.

Ezt az egyik kérdésnél láttam, elgondolkodtató :):


kering a neten egy mókás történet, amikor túl korán jön a 2. baba, és az anyuka segítségért megy az orvoshoz:


"Az orvos gondolkodóba esett, majd így szólt:

– Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé veszélyes.

A nő elmosolyodott, gondolván, a doki megértette, mit szeretne. Az orvos folytatta:

– Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia, öljük meg ezt, amelyik az ölében ül most. Így tudna egy kicsit pihenni, mielőtt a másik megszületik. Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy, hogy melyik az, nem igaz? Az Ön testére semmi veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná!

A nő elszörnyedt."

[link]

2013. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
42%
Ja és igen, aki nemi életet él, az számíthat arra hogy esetleg terhes lesz. Ez ha valóban megfelelően védekezik, akkor minimális arra az esély hogy terhes lesz. Ha csak annyi abortusz lenne ma Magyarországon, akik valóban normális védekezés mellett lettek terhesek akkor nem lenne semmi baj (bár ezeket a babákat is nagyon sajnálnám).
2013. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!