Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van közöttetek olyan, akinek...

Van közöttetek olyan, akinek a férje nem akarta megtartani a babát, majd idővel megenyhült és mégsem vetettétek el?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy babát várok (3. gyerek lenne). De a férjem iszonyatosan tiltakozik ellene, én szívem szerint megtartanám, de körülöttem mindenki lebeszél róla.
2013. jún. 26. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem akarja, rosszul álltok anyagilag?

Ha van rá reális magyarázata, átgondolnám (pl. a meglévő kettő is alig tudjátok etetni, ruházni).

Valahogyan konszenzusra kellene jutnotok, akár meg is mérgezheti a kapcsolatotokat az, hogy akarata ellenére megtartod a babát.

2013. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Üljetek le beszélgetni, vessetek fel érveket ellenérveket. Próbáljatok közösen dönteni. Mondd el neki mért szeretnéd megtartani aztán hallgasd meg őt is hogy miért nem akarja.
2013. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az akarata ellenére biztos nem tartanám meg. Anyagilag nem állunk rosszul. Az indoka az, hogy ebben a bizonytalan, mai világban nagy felelőtlenség lenne még egy gyerek.
2013. jún. 26. 15:02
 4/13 anonim ***** válasza:
az én párom az első babánál betojt, és első gondolata az abortusz volt, merthogy nem vagyunk felkészülve, stb., aztán 2 nap alatt helyre rakta magát, most meg már minta kispapa :) én betudtam a hirtelen sokknak, mert nem terveztük, bár volt róla szó, hogy jöhetne is akár, de egyből sikerült, ezért nagy meglepi volt :)
2013. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy mindannyian a mai világban élünk. A holnapi még nem a miénk, a tegnapi már nem a miénk.

Soha semmire nincs, nem volt és nem is lesz garancia.

Nekem ilyen esetekben mindig furcsa, ha egy szülő lehetőségeihez mérten mindent megadna 2 gyerekének, a harmadiknak pedig semmit. Még az életét is elvenné. Mi a különbség? Hát ő is a férjed gyereke és a tiéd is, kérdező! És igazán nem tehet róla, hogy harmadikként fogant; ő nem kérte tőletek az életet. Nekem is 3 gyerekem van és bizony Isten, nem tudnék különbséget tenni közöttük. Pláne nem ekkorát.

Mondd el a férjednek, hogy ahogyan a már megszületett gyerekeket, úgy ezt a harmadik picúrt is ugyanazzal a szerelemmel fogja szeretni, mint nagyobb testvéreit. 2 gyerekkel is kerülhettek bajba (ne adja Isten, hogy így legyen) és hárommal is. Pontosan igaz az ellenkezője is: Ahogy 2 gyerekkel nem kerültök bajba - remélhetőleg -, úgy nem fogtok hárommal sem.

Ha őszintén kérdezném, meg tudnád-e bocsájtani a férjednek, ha rávesz, hogy ne tartsd meg a babát, hogy ugyanúgy tudnád őt szeretni, mint most, akkor mit válaszolnál?

2013. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A világ állandóan változik semmi se biztos. Erre nem lehet alapozni. De nyilván arra se hogy majd lesz valahogy. Nehéz döntés de meg kell hoznotok.
2013. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na mire jutottatok, Kérdező?
2013. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy nem tartjuk meg.
2013. jún. 28. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Aki képes kioltatni egy gyermekéletet az nem érdemli meg hogy szülő legyen. Hogy van valakinek szíve azt az ártatlan, védtelen csöppséget meggyilkolni aki még arra sem képes, hogy tiltakozzon a létjogosultságának kétségbevonása ellen???


Nyugodjanak békében a néma holokauszt áldozatai

2013. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Kívánom, hogy kerüljél te is ebbe a helyzetbe, és majd akkor ítélkezz!
2013. júl. 15. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!