Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha hármas ikerterhesség esetén valaki magzatredukciót szeretne?

Figyelt kérdés

Milyen indokot tartotok elfogadhatónak? Pl. azt, hogy túl sok lenne egyszerre 3 gyerek?

Nem rólam van szó, csak érdekel mások véleménye.


2013. júl. 8. 14:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Az ő közös döntésük. Nekem úgy általában is sok lenne 3, nemhogy egyszerre.


Arról nem beszélve, hogy milyen eü-i kockázatai vannak. Igaz, hogy sokat fejlődött a tudomány, de ne felejtsük el, hogy a terhesség bizony veszélyes üzem.

2013. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Veszélyes a terhesség, megszületnének 1 kiló alatt a babák, bajuk lehetne, meg is halhatnak.


Én is kérnék redukciót, ha lepontoznak, ha nem.


Egy cseppet sem tartom egészségesnek a hármasikrességet.

2013. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Mi nagyon örülnénk, és megtartanánk mindet. Fogalmam sem lenne, mi alapján válasszak közülük? Mind az én babám. Féltenénk őket és engem is az eü kockázatoktól, de megtennék értük mindent.


Aki úgy érzi, nem akarja, megértem. Azért amikor az ember vállal egy gyereket, nem készül fel rögtön háromra. Sokkoló lehet lelkileg és megterhelő anyagilag is, főleg ha már van(nak) mellette gyerek(ek).

2013. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Biztos nehéz döntés lehet, ezért nem is szívesen ültettetnék be 3 embriót.Természetes úton kicsi az esélye, de ha így van, azért gondolom elfogadhatónak a redukciót, mert a kettesnél több ikerterhesség elég rizikós mind az anyára mind a babákra nézve. A későbbiekben akár kettő is elhalhat amiatt hogy megtartották mind a 3-at.

Persze van példa egészséges 3-as ikrekre is.

De én mind a két esetet megérteném.

2013. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Én is kérnék,egyetlen gyereket szeretnénk,hármat nem birnánk se idegileg se anyagilag.

Nem mellesleg sokkal veszélyesebb,hamar megszületnek,gyakoribb ezáltal a betegség.

Nem érzem magunkat elég erősnek 3 gyerekhez egyszerre.

2013. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

A hármasterhesség veszélyes. Az a baj, hogy az emberek az ikerterhességekben csak a különlegességet látják. Minél több, annál jobb, annál érdekesebb.

De az, hogy milyen veszélyei vannak, már nem sokan tudják.

Szimplán az a tény, hogy 3 gyerek van, ok a redukcióra.


Ennek ellenére én nem biztos, hogy meg tudnám tenni. Nem tudnék mi alapján dönteni. Persze ha az egyik beteg lenne, akkor egyértelmű, de 3 egészséges magzat esetén nem tudom mit tennék.

2013. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Fogalmam sincs, ismernem kéne a konkrét esetet, hogy mik vannak a háttérben. Elég toleráns vagyok, számomra sok elfogadható indok van.
2013. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
7-essel értek egyet. nagyon sokan kontárkodnak bele mások életébe úgy h nem ismerik a dolog hátterét. sokszor egyébként maguk az orvosok is ezt javasolják, különösen, ha a mama nincs tökéletes egészségi állapotban. nem azt mondom, h egyetértek a redukcióval, csak azt, h ebben a formában provokatív a kérdés, mert semmit nem tudunk a konkrét esetről (már ha van)
2013. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Mikor a második babámat vártam, akkor bevéreztem és kórházba kerültem. A mellettem lévő ágyon, egy lombikos, hármasikres anyuka feküdt. Neki azt mondták, válassza ki melyik babája "nem kell", és annak máris adják a kálium injekciót.

Az anyuka nem tudott és nem is akart választani, és 3 teljesen egészséges, nem is túl kis súlyú gyermeke született. Én sem venném el egyiktől sem az életét.

Az in vitro megtermékenyítésnél ma már megválasztható, hány petesejtet termékenyítsenek meg, és hogy mennyi kerüljön beültetésre. Optimális estben a kettő egymással megegyezik. Ha valaki annyira vágyik babára, hogy vállalja a lombik-programot, nem értem, miért nem kell neki aztán mégsem. Nem kell 3 embriót beültettetni.

2013. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó: Nem biztos, hogy 3-at ültettek vissza. Unokatesóméknál úgy lett 3 gyerek egyszerre, hogy kettő egypetéjű volt, a harmadik pedig egy másik petesejtből.


Az meg egy szép példa, amit leírtál. Csak ott a másik véglet is: mikor anyuka nem tud dönteni, és lesz 3 koraszülött, fogyatékos gyereke.

2013. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!