Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudnak tenni az orvosok,...

Mit tudnak tenni az orvosok, ha az ikreknél az egyik magzat lassabban növekszik mint a másik? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Eddig minden rendben volt a babók méreteivel, de most a 31-32 hetes kötelező ultrahangon azt mondta az orvos, hogy az egyik nagyon kicsi(1400 a másik 1800 gramm). Viszont a sors fintora, hogy előző nap voltunk 4D-s ultrahangon ott viszont egy másik orvos mindent rendben talált. Az egyik baba 1920 g (aki másnapra 1400 g lett), a másik 1860 és a többi érték is rendben volt. Van fogadott orvosom, aki hasonló értékeket mért, ezért hétfőn kell visszamennem hozzá egy újabb ultrahangra, hogy egy 3. orvos is megnézze őket.

3 hetente járok az orvosomhoz az ikerterhességem miatt és a 28. héten még mindent rendben talált (996 g és 1024 g volt a két baba akkori súlya, ami a koruknak teljesen megfelelt). Segítsetek légyszíves! Köszönöm előre a válaszokat!



2013. jún. 1. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy rosszul mérte. Még egy babánál sem mérnek pontosan, nem hogy kettőnél. Tenni nem sok mindent tudnak, maximum a lehető legtovább bennhagyják őket.
2013. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ikreknél nagyon gyakori, hogy az egyik baba kisebb mint a másik. A súlya egyébként még a kisebb érték szerint sem vészes. Kitartás hízni csak most kezdenek igazán.Uh-náll milliméteres eltérések nagyon sokat jelentenek súlyban. ne aggódj, szerintem nincs semmi baj. :)
2013. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én testvéreim 20 évvel ezelőtt a 33. héten születtek. A fiú 2140 dkg a lány 1950 dkg. A te babáid szép nagyok már most de szerintem rosszul mérték ennyit nem fogynak 1 nap alatt.
2013. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Hát remélem tényleg nem lesz semmi baj hétfőn, mert az elmúlt 3 nap nagyon megviselt lelkileg. Nem normális stílusban adta elő a doki az UH eredményét.

2013. jún. 1. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 30. heti UH-n azt mondták, hogy mindkét baba 2000 gramm már.

A 40. hét első napján vonultam be a kórházba, ahol három napig, minden nap nézték, mérték őket, és egyik nap nagyobbak voltak, mint a következő nap. Szóval elég megdöbbentő volt.

Aztán lett egy 3160 grammosom és egy 2230 grammosom. Csak mondom, hogy 10 héttel előtte 2000 grammosra saccolták és megszültem 230 grammal többel....

Szóval emiatt ne aggódj szerintem...

2013. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekünk is ikreink lesznek, bár mi csak holnap töltjük a 21. hetet. Nálunk az egyik mindig is kisebb volt, az orvos szerint ez nem nagy gond, mert kétpetéjűek...kettő placentával stb.

Azt is mondta, hogy az egypetéjűeknél kell nagyon odafigyelni a méretekre és fontos, hogy kb. ugyanakkorák legyenek.

Nálatok, egy- vagy kétpetéjűek?

2013. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A babék súlyát a fejkörméret becsült értéke alapján tudják kalkulálni, ha jól értettem. Ezt korrigálják. Nálunk az egyik baba 1900 g-mal, a másik 2200 g-mal született, és teljesen összevissza értékeket kaptunk előtte.

Én is szétaggódtam magam miatta, de ez az anyaságra való felkészülés természetes rendje.

Beszélgess velük, pihenj sokat - már most jó a súlyuk, nincs mitől félned.

2013. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a baba feje és a pocakja, ill. a combcsontja rövidebb (pl. alacsonyabb termetű), akkor eleve kisebb súly jön ki a becslésnél, hiszen a hosszúsági/szélességi adatokból csinálják a súlybecslést, hiszen lemérni nem tudják az embriókat. Nálunk kb. 20-20 deka külnöbség volt az ikrek között, de a C baba legfelül volt harántban, róla mondták is, hogy ő nem tudott optimálisan növekedni az utolsó hetekben, mert már egyszerűen nem volt helye. Ezt megerősíti az is, hogy 1 évesen már ő volt a legmagasabb, pedig súlyra és centire is ő volt születéskor a legkisebb. Ők 3 petéjűek voltak, külön méhlepényük volt. Amúgy az UH alapján nagyobbnak becsülték őket, mint amekkorák valóban lettek. (kb. 300-400 g-mal).


Valaki már írta, hogy egypetéjűeknél előfordulhat, hogy az egyik baba domináns, és ilyenkor lehet lényeges eltérés a 2 baba mérete között. Extrém esetben az egyik baba akár életképtelen is lehet, de ez nagyon ritka.

2013. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt , állítólag 33. hétig 100 g volt közöttük. 35. héten a kórházba mentem Uh- ra addig magánrendelőbe jártam és a kórházban 500 g volt köztük. befektettek és 2 NST volt mindennap, 2 naponta Uh és míg a kicsi is nőtt addig nem avatkoztak be, 39+5 hetesen tervezett császárral születtek 3200 g és 2600 grammal, így már nem is tűnt soknak a 600 g.
2013. jún. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem tényleg minden rendben lesz! :)
2013. júl. 1. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!