Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire változtatja meg egy...

Mennyire változtatja meg egy gyerek az életünket?

Figyelt kérdés

Barátnőm 22 éves ,én pillanatokon belül 25 és jelenleg 50-50% van arra hogy terhes ( tesztet majd másfél hét múlva fogjuk megcsinálni ) és nem tudom hogy általánosságban melyik fél szeretné jobban megtartani ha egyenlőre nincs tervezve de szerintem a lányok , ebben az esetben fordítva van. Ő rajta még érzem hogy nem akarja de a 72 óráson túlestünk már és én meg az utóbbi fél évben kezdtem el érezni hogy lehet hogy lassan itt az ideje.


Nem szeretném ha az abortuszt választaná jelenleg legfőképp az ő egészsége miatt de lebeszélni úgy se fogom tudni.


Mennyire változik meg gyermekvállalás után az élet? Mesélnétek egyéni véleményeket hogy amikor az az első "gyereketek" született milyen volt és gondolom pozitívan de a "legszebb" dolog ami történhet egy sráccal vagy ha nő válaszol akkor a párja miben változott vagy pl mennyire tudom az edzéseimet melete folytatni úgy hogy rendesen kiveszem a részem a kötelező dolgokból amit nem terhelnék csak a barátnőmre.


Azt merem mondani hogy az anyagi dolgok ha még nem is jelenthetem ki hogy túl fényesek mert nem azok de káros szenvedélyem nincs , csak sport , rendes munkám van , és ha nem is mindenből a legjobbat de igyekeznék rendesen nevelni és megadni neki mindent.



2013. júl. 21. 16:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne hogy körülbelül mennyivel nő a (kereső) ember kiadása amikor megszületik a baba? ( pelenka , tápszerek , tusfürdők, kellékek stb ) mekkora beruházás ez mert úgy kezdek el félretenni ha mégis úgy alakul.
2013. júl. 21. 16:15
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
En 23 evesen lettem anya. Eletforma valtas volt. De nem volt negativ. Hat a bulizasok elmultak, de helyette mas dolgok jottek. Aztan nem is sokara a baratok is ugyanabba az eletritmusba kerultek. A sportolasod csak a parodtol fugg.
2013. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen hiszen ha gyermeked születik akkor már nem a te érdekeid és vágyaid a legfontosabbak. Hanem az ővéi. Lesz valaki akiről gondoskodnod kell, és megtanítani neki mi helyes és mi nem az. Aki éjszakánként felsír, aki összekoszolja a lakást, a ruháit. Aki után állandóan takarítani kell, aki mindent megnéz megkostol. Aki leköti minden másodpercedet. Aki hozzád fordul ha kérdése van, aki tőlled kér tanácsot, aki neked mondja el a bánatát, akit te tanítasz meg bicinglizni, akinek mesét mondasz aki hozzád bújik. Aki milliónyi kérdésével fordul hozzád. Akinek beködöt a sebeit és akinek puszit adsz elalvás előtt. Ő lesz az akitől majd (ha lány lesz) elhajtott a fiukat. Aki miatt hajnalig fönt maradsz és percenként nézed az órát mikor ér már haza a buliból. S ő lesz az akinek az esküvőjén sírni fogsz, aki megajándékoz unokákkal. Szóval az életetek 1000% fog változni. De ez a változás a legszebb dolog a világon.
2013. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nalunk a pelus volt a draga... Nem kell tapszer, ha van tej. Az ilyen furdeto cuccokat orvos felirja. Sok dolgot be kell szerezni. De mindent lehet dragan/olcson/orokolten.
2013. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
10 000-20 000 ft a diferencia toletek fugg.
2013. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen megváltozik az életetek! Csak akkor szabad gyereket vállalni, ha a ti kapcsolatotok elég erős, mert e gyerek születése igencsak próbára teszi a párkapcsolatot. Bizony sokmindenről le kell mondani, mert a gyerek ott lesz 24 órán át!

Összeget nem tudok írni, de bizony nemárt egy kis tartalék, és az sem, ha apukának van állandó állása.

2013. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Én csak annyit írnék, fölösleges ezen gondolkozni. Ha megszületik, átír mindent. Fontosabb és kedvesebb lesz mindennél. Ez a kérdés csupán balgaságnak fog tűnni, mikor a kettőtök sejtjeiből fogant kisbaba először rádnéz. Amikor egy kicsi "TE" néz vissza rád. Felülírja a pénzt, a sportot.


Viszont az , hogy milyen életetek lesz a születése után csak rajtatok múlik.

Lehet egy gyereket olyanná nevelni, hogy semmit nem tudtok tőle csinálni, de lehet olyannak is nevelni, hogy lazán elvihetitek bárhová. CSAK rajtatok múlik milyen alvó lesz, mennyire lesz hisztis, vagy nyugodt.

Ha kiegyensúlyozott gyermeket neveltek belőle, szeretetben , békességben nevelitek, csodás lesz vele az élet, és folytathatjátok mellette a saját hobbitokat, és a romantikus együttléteket is.

Remélem megszületik ez a kisbaba, boldog édesanya és édesapa lesz belőletek, és emellett megmaradtok nőnek és férfinak is.


Minden jót kívánok nektek!

2013. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Maximálisan kielégítőek voltak :) és igen majd alakul én maximálisan azon leszek hogy minél jobban csináljam :) ha ha jön akkor bizony jön : ))
2013. júl. 21. 17:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi rosszat írtam, hogy le lettem pontozva? Persze hogy anyagilag is több a kiadás, de úgy véltem a kérdés nem feltétlenül erre irányult. Bocs ha tévedtem.
2013. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Amennyiben hajnali 6-kor keltek, 3 óránként esztek (éjszaka is), minden nap főztök, és naponta 2-szer jártok a játszótérre, minden másnap végignyaljátok a lakást, nincsenek barátaitok és nem jártok bulizni/moziba, semmiben nem fog változni az életetek. Ha nem így éltek, 100%-ban meg fog változni. A gyerek 24 órás szolgálat a köv. 20 évben. Én látom, hogy a húgomék mennyit küszködnek.

De... a gyerek rengeteg örömöt is ad - ez kárpótolni fog a régi életetekért.

2013. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!