Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Útban a harmadik baba! Mit...

Útban a harmadik baba! Mit tegyek elvettessem?

Figyelt kérdés
Útban a harmadik baba !!De derült égből villám csapás ként ért mert védekeztünk és 2x meg volt a mensesem is 6 hét alatt , álmomban sem gondoltam volna. Az a baj hogy 2 gyermekem van már fiú 8 lány 4 éves.Türelmem már semmi és egyáltalán nem szerettem volna 3. babát és végre a kicsi kezdi az Ovit .Most lélegezhetnék fel egy kicsit.Nem akarom előröl kezdeni !!!Férjem akarja de én nem és bűntudatom van mert közben sajnálom hogy ott növekszik és még sem akarom:((( Tudom magamról hogy már nincs türelmem ki vagyok idegileg Szüleimmel egy telken lakunk de külön házban és közben a másik két gyermekeim őket is néha idegesítik mert rossz csontok és akkor még jönne egy harmadik gyerek nem tudom mit tegyek ki vagyok és így nyáron depresszió keringet leblokkolva érzem magam.Mára már elegem lett hogy 5 percenként éhesek szomjasak pisilni kell közben az ellenkezések és ráadásul a párom éjszakás és nappal meg alszik egyedül érzem magam pedig 1000 dolgom van de le vagyok blokkolva nagyon:((( Az meg a másik hogy férjem nem 100% veszi ki a részét a gyereknevelésből.Kérlek segítettetek mi lenne helyes döntés??
2013. aug. 1. 23:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyire nem akarod, ráadásul a férjed is csak szóban támogat, akkor vagy add örökbe, vagy vetesd el. Ilyen körülmények között, segítség nélkül sem neked, sem a már meglévő gyerekeknek, sem a születendőnek nem lenne jó.
2013. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
74%

Mire fel akar a férjed 3. gyereket, ha ő nem nagyon segít nevelni?

Mond el, vagy mutasd meg neki, ezt amit ide leírtál.

Ha tudod, hogy nem tudsz olyan anyukát biztosítani a gyerekeidnek amilyet megérdemelnek, (kipihentet, türelmeset, aki nem veszekszik apuval) akkor tedd amit jónak látsz. Te nem megijedtél, hanem tapasztalatból beszélsz.

Ha én lennék a helyedben, nem tartanám meg. Értékes, emberkéket nevelnék a másik kettőből. Akik anyucihoz mennek haza suli után, nem egy idegroncshoz.

Ne érdekeljen ki ítél el és ki nem. Ez a te életed.

2013. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
57%

Ismeros.

Derult egbol villamcsapaskent ert a dolog.4.gyerekkel lettem terhes.

Egy csomo tesztet csinaltam,mert nem hittem el,hogy terhes vagyok.Iszonyuan nehez idoszak volt.Parom akarta en nem.a legkissebb 22 honapos volt akkor.Semmi kedvem nem volt ujrakezdeni a babazast.Hetekig depis voltam.

Eletelt par het,elmult az elso panik.Vegiggondoltam es tudtam az abortuszt nem tudom megtenni.

Mar 3 eves a kisfiam,gyonyoru,okos kisfiu.Boldog vagyok,hogy o van nekunk.

2013. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
51%

Én nem vetetném el. Ennél sokkal rosszabb körülmények közé születnek gyerekek, szerintem nem indokolt. A férjek sosem veszik ki a részüket a gyereknevelésben annyira, mint kellene, vagy mi nők elvárnánk. Sok anyának nincs segítsége, a nagyszülők önzése ne legyen indok. Nemis értem, hogyan idegesíthetik őket a saját unokáik. Ekkora gyerekekkel már nagyon jól el lehet lenni.


Nekem egy 19 hónaposom van, akivel most nagyon nehéz, és már várom a másikat, a 38. hétben vagyok. Nekem sem lesz könnyű, mert egyik kicsi, másik pici. A szüleim dolgoznak, párom dolgozik, egyedül fogok megoldani mindent. Nyilván nehéz lesz. De tudom, ezt a döntést soha nem fogom megbánni.

Szerintem később már Te sem. Megbánni csak azt lehet, amit nem vállaltunk.

2013. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

A 3. egy kis zseni lett. Vidámság, jókedv érkezett vele a családba. Most egy pillanatra belegondoltam, mi lett volna, ha... Nagyon sokkal kevesebb lenne az egész család, csonka-bonka lenne.

Van egy mondás, nagyon érdekes megszívlelni, sok bajtól mentesül az ember:

Ami jön, azt fogadjuk, ami megy azt engedjük.

2013. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%
Én a másodiknál éreztem így.A lányom már ovis volt,majdnem 1 éve újra dolgoztam(nagy küzdelmek árán visszavettek).És villámcsapásként babás lettem..Nagyon nem akarta,a párom viszont igen,nagyon örült.Ő is keveset segít bár nem azért,mert nem akar,csak rengeteget dolgozik.Végül megtartottuk,és ÖRÜLÖK,hogy így döntöttem. Ma már egy tündéri,okos kisfiú:)
2013. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:))) Amúgy az a baj hogy a lányom születése után 2-3 nappal depressziós lettem ez előfordul mondta a doki de hozzá kell tennem nagyon rossz volt mert fent voltam mikor császároztak és nekem valahogy nem jött be a műtő részleg sokkot kaptam tuti:( műtét után nagyon egyedül éreztem magam nagyon tehetetlennek és sírtam és hogy mi lesz hogy lesz most 2 gyerekkel .Na most Nem tudom miért lehet a hormonok miatt de ugyan az a depis érzésem jött elő :(( ráadásul kicsi házban lakunk. Csak ezt mondogatom magamban hogy nem tudom nem tudom mit tegyek .
2013. aug. 1. 23:54
 8/37 anonim ***** válasza:
47%
Megszülném a helyedben a 3.-at, ha úgy estél teherbe, hogy közben védekeztetek, akkor nagyon a világra akar jönni ez a kisember. :) 3. gyerek meg mindig jól el van, sokat játszhatnak, és szerintem már a nagyobb tesók is betudnak neked kicsit segíteni a gondozásban. :)A férjeddel pedig beszélhetnél arról, hogy ha szeretné a 3. babát, akkor örülnél neki, ha több energiát fektetne a gyereknevelésbe!
2013. aug. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%

Még van időd meggondolni. Én is ugyanúgy leterhelve érzem magam, mint te, tehát 100 % megértelek. Viszont alig 20 évesen már volt abortuszom, és soha nem fogok kigyógyulni belőle. Akkor sem, ha tudom, annak a babának jobb, hogy nem született meg. Ma már biztos nem tudnám megtenni. Utána jó ideig azt hittem, soha többé nem lehet gyerekem büntetésből. Szerencsére nem így lett.

Aludj még rá párat, és gondold végig, tudom, milyen a depi, nekem is időről-időre előjön, de vedd számba, mit köszönhetsz eddig a gyerekeidnek, mit tanultál tőlük - mert én már sokat tanultam az enyémtől. Próbáld meg nem csak a rossz oldalát nézni, ráadásul segítséged is van, a szülők ott vannak karnyújtásnyira.

2013. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen megértelek!

Tavaly én is terhes lettem 3x-ra is, pedig mi is védekeztünk :( Van már 2 fiam (6 és 3 évesek), én pedig pont akkor kezdtem el ismét dolgozni. Tök jól beilleszkedtem, visszaszoktam a "normál" életbe, a gyerekeknek sem volt már rám minden percben szüksége, erre bumm, totál lesokkolt a hír...

Nekem bőven elég 2 gyerek is, így is nehéznek érzem sokszor, hogy folyton 2 felé kell figyelnem, egy 3-ra végképp nem lenne semmi energiám, türelmem stb.

Mondjuk nekünk anyagilag is nagyon rosszkor jött, nem éheztünk volna ugyan, de jelentős életszínvonal-csökkenéssel számolhattunk, aminek a gyerekek itták volna meg a levét leginkább...

De a sors végül megoldotta, mert nem volt baba már az 1. UH-on sem, így missed ab lett a vége. Néha úgy érzem, hogy megérezte az a baba, hogy nagyon nem akartuk, ezért halt el, de akkor meg minek fogant meg????

Én 99%, hogy nem tartottam volna meg, bár biztos bazi nehéz lett volna, de inkább a meglévő gyerekeim érdekét nézem (meg persze a sajátomat), még ha ez hülyén hangzik is.

Mindenki ismeri a saját határait, még ha nem is veszi figyelembe és ha odaért, akkor muszáj megálljt parancsolnia, különben kikészülhet, lásd a rengeteg lestrapált, több kisgyerekes anyukát (minden tiszteletem az övék amúgy, de számomra elrettentő példák) :) Jaj, mit fogok ezért kapni! :)

2013. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!