Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok. A héten megtudtam, hogy terhes lettem.

Idén kezdenék el szakmát tanulni. Az új rendszernek hála ide is éppen, hogy befértem, de sikerült mindent úgy elintéznem ahogyan szerettem volna. De félek, hogy a baba mellett ezt nem tudnám elérni, alapból sem, mivel egy megterhelő fizikai munka lenne(szakács). Félek, hogy a jelenlegi páromat, a baba apját nem szeretem, és félek nem lesz hosszú életű a kapcsolatunk.

Egyszer beszélgettünk arról, hogy mi lenne ha becsúszna a baba és ő azt mondta, hogy mindenféleképpen el kellene vetetnem.

Neki még nem szóltam, és igazából még senkinek sem erről. A szüleimnek sem merem elmondani, mert anyagilag sem állunk úgy ahogy kellene és ezzel csak bajt okoznék itthon.

Nem tudom jó ötlet lenne e titokban elvetetni a babát, vagy mondjam el mindenkinek és tartsam meg, de akkor a semmi közepén leszek, szakma és minden nélkül. Ha meg elkezdeném így az iskolát azzal a céllal, hogy majd örökbe adnám a babát csak veszélynek tenném ki egy ilyen munkahelyen ahol a konyhán bármi megtörténhet (égés, elcsúszás, stb.) Másrészt akkor is legalább egy hónapra kimaradnék és azt nem engedélyeznék, szóval ugyan úgy elbuktam a továbbtanulási lehetőségemet a nappali tagozaton, ezáltal gyakorlati helyem sem lehetne rendesen ami ennél a szakmánál elengedhetetlen.

Viszont ha megtenném, tudom hogy örök életemre utálnám magamat érte, és nem hiszem, hogy képes lennék feldolgozni a dolgot. Talán még azt sem ha "csak" örökbe adnám:(

Szóval egyszerűen egy döntést látok magam előtt helyesnek, de valahol mégsem érzem jónak.

Nem tudom mit kellene tennem, hogy mi lenne a helyes döntés...


2013. aug. 25. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem döntheti el helyetted senki, meg nem is nagyon szólhatok bele, de én nem tartanám meg. Bár biztosan nem heverném ki sosem.
2013. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Hallgass a szívedre...

Együtt tudnál élni azzal a gondolattal hogy "megölted" a gyereked?

Elsőnek mond el a szüleidnek ők mit szólnak hozzá.

2013. aug. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyon értelemsen gondolkodsz és végiggondoltad az előnyöket, hátrányokat egyaránt.


Én a te helyedben nem merném megtartani, viszont nem csinálnám titokban, hiszen lelkileg biztosan szükséged lesz támogatásra.


Mindneképp azt javaslom, hogy ne zárd ki sem a párod, sem a szüleid.

2013. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Én elsősorban párommal,utána édesanyámmal beszélnék.S utána közösen beszélni édesanyáddal... Nagyon nehéz megtalálni a helyes döntést. Most ott vagy szakma nélkül. Anno nekem is volt ab-m.(Suli mellett,párommal fiatal kapcsolat,ő még próbaidőn a melóhelyén.) Én a műtét után 1 napot voltam csak otthon. Nem volt szerencsére semmi probléma.
2013. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, szerintem a helyes döntés most az, hogy ha biztos a terhesség, akkor először is beszélsz a pároddal, és együtt, közösen próbáltok gondolkodni a dologról, hisz mindkettőtök életét érinti, mindkettőtöknek köze van hozzá.

Aztán utána célszerű a szüleiddel is beszélni, hogy adott esetben miben tudnának segíteni, mi a véleményük, mit tanácsolnak.

De dönteni nektek kell.

2013. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Megtartanam.

Meg nem talalkoztam olyan anyaval aki megbanta volna,hogy megszulte a babajat de olyan nagyon sokkal aki megbanta,hogy elvetette.

2013. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
54%
semmiképpen nem innen várnám a választ. Itt csak összezavar majd az abortusz pro kontra. Számít, hogy én speciel gyerekgyilkosságnak tartom az abortuszt? Ugye hogy nem, hiszen nem ismersz, nem én leszek melletted bármelyik megoldást választod. Beszélj azzal az emberrel, akiről úgy érzed, hogy segíteni tud ebben a kérdésben. Remélhetőleg ez a személy az édesanyád.
2013. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ülj le a pároddal és beszéljétek át. Az a legfontosabb hogy te mit szeretnél és mit érzel. Vedd számításba mi van mellette és mi van ellene.
2013. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 salvadorina ***** válasza:
69%
Kedves 6-os, el vagy tévedve. Nézd csak meg a híreket. Ez a kukába dobta, az a budiba, a másik a padlásra dobta fel a csecsemőjét. Ez így veri, az úgy molesztálja, harapdálja a gyerekét. És azt mered állítani, hogy te még nem hallottál olyanról, hogy valaki megbánta, hogy szült? De nem is kell ehhez elborult elméjűnek lenni. Nagyon sokan megbánták, hogy szültek, csak éppen nem beszélnek róla. Ez nem azt jelenti, hogy SENKI nem bánta meg. Dehogynem... Amikor a gyerek miatt megy tönkre a kapcsolatod, a gyerek miatt nincs pénzed, a gyerek miatt nincs szabadságod, nincs munkád, nincs SEMMID, akkor 100%, hogy megbánod. Nem akarod bevallani magadnak, de rohadtul bánod, hogy nem vetetted el. Persze, azt sem könnyű feldolgozni, mert akkor meg úgy hiszed, hogy az lett volna a jó döntés ha megtartod. Pedig nem..
2013. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Utolso!


Nem ertek veled egyett.De nem is kell,hogy egyet ertsunk.

Ezeknek az anyaknak segiteni kellene.Van egy-ket egyesulet ami pont azert jott letre,hogy az ilyen esetek soha ne forduljanak elo.

En elvi okokbol nem vetetnem el a gyerekemet,ha nehez helyzetbe kerulnek akkor sem.

A kedves Kerdezo viszont nincs nehez helyzetben.


4 gyerekes

2013. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!