Igaz az, hogy az abortuszt nem végzik el a terhesség megszakítást a 10 hét előtt?

Figyelt kérdés
Valamelyik fórumon (talán éppen itt) olvastam valakitől ezt és eléggé megdöbbentem rajta, hiszen nem az volna a logikus és célszerű, hogy ha már nem szeretne valaki egy babát (bármilyen okból) akkor minél koraibb szakaszban elvégezzék a beavatkozást?
2013. szept. 11. 09:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Na megírom saját magamnak az első kommentet. Természetesen véletlenül "szóismételtem" a kérdésben, elnézést érte!
2013. szept. 11. 09:04
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Értelmezhetetlen a kérdésed. Olvastad, amit kiírtál?
2013. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvégzik a 10. hét előtt is.
2013. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Akkor bocs. Nem igaz, elvégzik a 12. hétig. Leghamarabb az 5. héten tudja meg egy nő, hogy várandós, ha abortuszt akar, elkezdi intézni, és általában (ez a magyar átlag) :( a 9. héten pusztítják el a babát.
2013. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 11. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen a törvény a 12.hétig engedélyezi és csak kiskoruak és fejlődési rendellenesség vagy az anya életének védelmében a 18.hétig.Ha durva rendellenesség áll fenn akkor a késöbbiekben is elveszik a babát(ha életképtelen lenne)!
2013. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
4es. Hamarabb is megtudja a nő. 4. héten volt a műtét...
2013. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4. heten (5. het kezdeten) tudtam meg, hogy terhes vagyok. Orvoshoz rogton hetfon mentunk, mert tudtuk, hogy nem akarjuk a babat es probaltunk volna minel elobb. Akkor adtak 2 napra ra idopontot az orvoshoz. Nos az orvosnal 10 percet voltam bent, meg sem vizsgalt, csak beszelgettunk, majd masnapra beutalt egy masik orvoshoz. Nem tudom, ennek mi a magyar neve, vedekezestol kezdve abortuszig foglalkoznak a dolgokkal. Ott megint beszelgetes, plusz csinalni kellett meg egy terhessegi tesztet, holott en elotte csinaltam otthon 2 nap elteressel 2-t is. Ekkor volt csutortok. A doki telefonalt es immar tenylegesen a korhazhoz kert idopontot... kovetkezo het hetfore... immar 6 hetesen elmentem, ott vegre mar vizsgalat. A bibi az volt, hogy mondta a nodoki, hogy meg eleg fejletlen es nem latni pontosan, kellene meg egy het. Tehat menjek vissa kovetkezo het szerdan. De ekkorra mar irt idopontot kovetkezo csutortokre abortuszra. Kovetkezo szerdan ujravizsgalt csutortokon meg befekudtem abrtuszra. Ekkor 7 hetes voltam, meg egy nap es a 8. hetet kezdtem volna. En megprobaltam a leheto leghamarabb, mert nem akartam, hogy minden hetnel egyre fejletebb legyen a magzat, de igy is 3 hetre ra lehetett csak.
2013. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia én is rögtön orvoshoz mentem az elmaradt menni első napján de várnom kellett h lásson vmi a doki majd 2 hét után uh védőnő 3 nap után vissza Jovoheten lesz az abortusz hiába akartam minél korábban 8.hét lesz
2014. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!