Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Engedjem a terhesség-megszakít...

Timi1203 kérdése:

Engedjem a terhesség-megszakítást vagy nem?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok és a kisbanámnál kétoldali vesetágulatot találtak amely növekszik és most 17mm.

Az orvos szerint a baba életképtelen lesz ha megszületik és meg kellenen szakítani a terhességet. Ezek szerint ha most elveszik akkor még él nem? most akkor meg kell szülnöm már?



2012. máj. 12. 08:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%

A vesetágulat elég gyakori rendellenesség fiú magzatoknál, de általában csak egy oldalt szokott érinteni.

Konzultálj mindenképpen másik orvossal, gyermek nephrológussal is, hogy mik a lehetőségeitek, ilyen hamar elég felelőtlen döntés volna az orvos részéről a terhesség befejezése.

Esetleg méhen belüli műtét nem került szóba???

2012. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
89%

Igen, sajnos ilyenkor már meg kell szülni. Én 22 hetesen szültem meg, mert kinyílt a méhszáj. Úgy tudom, hogy adnak valamit amitől a pici szíve megáll, és úgy születik meg, de ha nem adnak akkor se valószínű hogy élve jön ki. Én elmennék egy másik orvoshoz is, nem engedném elvenni, nagyon jó dokik vannak, ne ragadj le egy véleményén. Olyat is hallottam már hogy a baba belei a magzatvízbe lebegtek, az anyuka megszülte időre, és visszatették a belecskéit. Szóval ne add fel!!!!

Őt tudom neked ajánlani!!!

[link]

Egy próbát megér!!!

2012. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor még él. Mielőtt döntenél kérd ki másik orvos véleményét is, aki profi ultrahangos. Az unokatesóm babáját is elakarták venni, de ő elment Szegedre a legjobb ultrahangoshoz, aki megnyugtatta, hogy semmi baja a babának. Most már 2 éves makk egészséges kisfiú!
2012. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem beszélt arról hogyan történne a terhességmegszakítás, Debrecenbe kell mennem csütörtökön és azt mondta az ottani lelettől függ minden. Mármint ha nő akor az nem jó.
2012. máj. 12. 08:38
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp több orvossal konzultálj, lehet, hogy mások máshogy látják! Ha kell, utazz Budapestre is fel!


Nagyon szorítok, hogy meg tudd tartani!

2012. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben nagyon jó kezekben leszel :)

(am. első vagyok)


Úgy gondolom, hogy néhány hét kell még ahhoz, hogy a tágulat mértéke reálisan megítélhető legyen, hiszen a szervek is fejlődnek, nőnek, igy egyáltalán nem biztos, hogy bármi károsodás is élettel összeegyeztethetetlen legyen az esetetekben.


Próbálj lazitani, pihenni, szedj vitamint, és ne gondolj semmi rosszra.

Én szoritok értetek!

2012. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
az elsőnek üzenem hogy köszönöm szépen, a vitaminokat szedem persze folyamatosan.
2012. máj. 12. 08:47
 8/69 anonim ***** válasza:
100%

Kis bíztatás:

[link]


egyébként honnan küldtek Debrecenbe? melyik kórházból???

2012. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Miskolcról a Szentpéteri kórházból küldött be az orvosom Debrecenbe.
2012. máj. 12. 08:54
 10/69 anonim ***** válasza:
81%

Ezt találtam neked! Általában kinövik, ha mégse, akkor műthető. Ne engedd hogy megszakítsák!!!!


"32 hetes terhes voltam, amikor kiderült a nagy mértékű pyelontágulat a kisfiamnál. Nálunk folyamatosan nőtt, a szüléskor már több, mint 30 mm volt. Végül 6 hetesen műtötték a Heim Pálban, az urológiai sebészeten és nagyon eredményesen. Azóta minden rendben van, ellenőrzésekre járunk vissza és semmilyen gyógyszert nem kellett sosem szednünk, mert a vizeletvizsgálat mindig negatív volt. Viszont sokaktól hallottam, hogy kinőtte a babájuk, szóval nem feltétlenül jelent nálatok műtétet a tágulat. Általában a szülés után derül ki pontosan, hogy mi is a teendő. A Heim Pálban egyébként van urológiai szakrendelés nagyszerű orvosokkal, beutalóval lehet menni."

2012. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!