Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » SOS kérdés! 1990 körül létezet...

SOS kérdés! 1990 körül létezett abortusztabletta vagy ehhez hasonló?

Figyelt kérdés

Azt állitja édesapám, hogy anyu nem akarta a gyereket és elment a dokihoz adott neki gyógyszert amitől elment a baba. Én 1991-ben születtem, apu azt mondja előttem nem sokkal történt az eset. Anya és apa már 20 éve nem élnek együtt nem is beszélnek, nincsenek jóba.


Igaz lehet??? 5 hetes terhes lehetett any apu szerint.


2013. okt. 1. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg volt ilyen lehetöség, de csak rövid ideig, viszont könnyen lehet, hogy apukoad csak gondolta az egészet és a baba magától ment el - ilyen idösen rengeteg terhesség megszakad mindenféle beavatkozás nélkül is. Ezt csak anyukád tudná megmondani.
2013. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hivatalosan nem hiszem de maga a 'technologia' a gyógyszer már ismert lehetet és pénz elenében alkalmazták is gondolom ma is így megy.

Nem hiszem hogy sok közöd van hozzá mit tet nem tet anyukád.

2013. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az esemény utani tabletta is abortuszt okozhat.... Az en egyik ismerősöm azt szedett be jópár darabot, amikor kiderült, hogy terhes.... El is ment a baba.


Amúgy valoban semmi közöd hozza.

2013. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Kérdező, létezett "valami hasonló menzesz-meghozó", csak nagyon kiszámíthatatlan volt, és az esetek jó felében nem volt hatásos... és soha nem volt legális tehát szakkönyvben ne is keresd, ami a macskát se érdekelte, mert más célból a patikában receptre kapható gyógyszerek kombinációjáról volt szó... (Limovanil + külön fecskendőből Stigmosan + Oxytocin ha egy öreg nőgyógyász idetévedne nosztalgiázni, ma már az első kettő nem is létezik, a harmadik meg csak kórházban infúzióban adható)

Valószínűleg erről beszélhet apukád, mert ha működött is, akkor is csak a kora-terhességnél, amikor még nem volt 100%-os a beágyazódás...és akkoriban pont az 5 hetes terhességet tudta már kimutatni a nőgyógyász vagy az akkori laborteszt (Menotest)

2013. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De Kérdező, ez miért vált számodra ilyen S.O.S-sé? Tudod, vannak a lét örök, nagy kérdései, például az élet értelme akár összességében, akár a saját élet vonatkozásában... ahogy a Koncz Zsuzsa szépen el is énekli a "Mama, kérlek" örökbecsűjében..."mielőtt még egyszer meghalok, tudnom kell, hogy miért vagyok"..

Hát, én meg erre azt mondom, hogy az ember erre ne feltétlenül akarja tudni a választ, mert a valós válaszok az esetek egy jó részében sem nem romantikusak, sem nem líraiak - sőt, illúziórombolóan materiálisak.

A mai 30-as korosztály X%-a azért van, mert nem szakadt meg a beágyazódás folyamata pl. az előbb említett koktéltól... a mai tizenévesek meg néhány évesek X%-a meg azért (lásd a millió ilyen kérdést) mert anyuka hasmenése vagy feledékenysége okán nem hatott a csökkentett hormontartalmú fogamzásgátló... most komolyan, muszáj azt tudni, hogy az ember a létezését teszemfel az anyja hasmenésének vagy egy nem hatásos méh-összehúzónak köszönheti?:) - pedig jópárezren pont így vannak ezzel az elmúlt néhány évtizedben...

Szóval az előbb leírtam itt Neked a korrekt szakmai választ, aztán elgondolkodtam, és hozzá tenném gyorsan azt is, hogy vannak dolgok, amit nem kell bolygatni, mert mindenkinek csak rosszabb lesz tőle, senkinek se jobb... tudod, olyan ez, mint a Karácsony... jobb az a hit, hogy azért vagyok, mert apám és anyám szerették egymást (ami ugye valószínűleg igaz is többnyire) mint az a bizonyosság, hogy mondjuk létem egy kósza rotavírusnak köszönhetem...

És ugyanez igaz mindenféle meg nem született potenciális testvérekre, előző meg későbbi terhességekre is...

2013. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mo-on még nincs engedélyezve,nekem egy kint élő ismerősöm küldött, igaz 170 euro-ba került de semmi gondom nem volt vele / erősebb menses/ de csak 7-8 hetes korig és meg kell gyöződni
2013. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!