Kêpes lennêl elvêgezni egy abortuszt? Az orvosnak nincs büntudata amiêrt elvêgzi?

Figyelt kérdés
ha jól tudom egy orvost sem kõtelezhetnek abortusz vêgrehajtására...
2013. okt. 30. 17:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%

Persze, van amikor sok rossz közül ez a kisebbik. Az orvosnak meg ez a munkája, miért kellene emiatt rosszul éreznie magát?

Ha annyira nem akarja, nem csinálja.

2013. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Pêldául mert igazábol az orvos hajtja vêgre a gyilkosságot.
2013. okt. 30. 17:46
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Az abortusz NEM gyilkosság. Ha orvos lennék, akkor elvégezném.
2013. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%
Valakinek azt is meg kell csinálni. Képzeld a húst amit eléd tesznek is megölte valaki.
2013. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Van aki megcsinálja, van aki nem. Úgy tudom senkit sem köteleznek rá, a volt nőgyógyászom sem végzett.

Aki meg elvégzi, az valószínűleg nem is gyilkosságnak tartja.

2013. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan orvost, aki elvből nem teszi meg. Olyat is, aki megteszi. Szerintem ez nekik szabad döntés kérdése. Kötelezni senkit nem lehet rá. Sem a nőt, sem az orvost. Hogy van-e bűntudata? Gondolom, ha csinálja is, akkor sem ez a kedvenc beavatkozása, de ettől még tud aludni éjjel.
2013. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
58%
A hitelügyintézőnek/bankárnak/politikusnak van bűntudata, hogy embereket ver át? A hentesnek van bűntudata? Nincs, ez a munkája. Az én orvosom pl. elvből nem csinál abortuszt, de egyáltalán nem elítélendő aki elvégzi a munkáját. Ismerek pár intézményt és családot ahol jobb lett volna az abortuszt választani mindenki érdekében. A sok abortusz ellenes emberkének mind adnék egy-egy ilyen gyermeket, hogy nevelje fel 40 éven keresztűl vagy tovább. 39hkm
2013. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem minden orvos végzi el. Én sem tudnám megtenni és erre senki nem kötelezheti őket. Ellenzem az abortuszt, de tiszteletben tartom mindenki véleményét és döntését. Abortusz miatt egy nőt sem köveznék meg. Én ezt nem tudnám megtenni a saját magzatommal, sem orvosként a máséval, de van szabad akarat és mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével.
2013. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

1. Az egy dolog, hogy az orvos megtagadhatja az elvégzését. De szerinted melyik kórházba veszik fel dolgozni, ha előre megmondja, hogy nem csinálja?...


2. Tudod, vmikor igen is szükség van abortuszra. Mondjuk tegyük fel van egy 12 hetes terhesség, és a babának olyan súlyos fejlődési rendellenességei vannak, hogy a születése után pár órán-napon belül meghalna.

Talán szenvedje végig a nő a 40 hetes terhességet, majd szülj meg a gyereket, és nézze végig ahogy meghal?


3. Az orvos arra esküdött fel, hogy segít az embereken. És sajnos igen, van, amikor azzal segítesz a legtöbbet egy nőn, hogy elveszed a nem kívánt gyerekét.


Nyilván egyik nőgyógyász szerint sem a legszívderítőbb dolog egy abortusz. De nem az orvos dolga az ítélkezés.

Aki nőgyógyásznak megy, az ezt a részét is vállalja.

2013. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%
Azért azt tisztázzuk, hogy a magzat betegsége, fejlődési rendellenessége miatti abortusz nem egyenlő a nem kìvánt terhesség miatti abortusszal. Ha valaki mégis egyenlőként tekint a két esetre, akkor nagyon sok nő szívébe tapos bele. Tegyük hozzá, hogy az orvosok is különbséget tesznek és nyílván egy abortusz ellenző sem pártolja a terhesség folytatását ha beteg a baba.
2013. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!