Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 5 és fél hónapja volt egy...

5 és fél hónapja volt egy abortuszom (gyogyszer mellet estem teherbe, ) és most megint így jártam (másik falytát szedek) ha megint elmegyek ab. -ra akkor késöbb sokkal nehezebben vagy egyáltalán nemis fogok teherbe esni? 17/L

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 17:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
52%
Mi is gratulálunk neked. 17 évesen 2 abortusz szép teljesítmény, úgyhogy te csak ne vádaskodj. Egyébként, látom nem tudsz olvasni, mivel nem egy válaszban leírták, de én kiemelem neked. NEM LEHET MEGMONDANI ELŐRE, LEHET-E GYEREKED MÉG. ESÉLYES HOGY NEM.
2013. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem miért élvezi mindenki, hogy ilyen bunkó lehet...

Figyelj, kérdező, tényleg valami bibi lehet, én 10 évig szedtem folyamatosan, és sosem lettem terhes. Nem voltál beteg? Egyes gyógyszerek hatástalaníthatják a tablettát. Nem hánytál vagy nem volt hasmenésed, amikor szedted? Mert akkor is kiürülhet túl hamar, olyankor legalább egy hétig máshogy is védekezz!

Én személy szerint sosem mennék abortuszra, de én kétszer annyi idős vagyok mint te, 17 évesen nem biztos, hogy be kell vállalni egy gyereket, főleg minden háttér nélkül. Persze minden rutinműtétnél előfordulhatnak komplikációk, nem várt mellékhatások, de ma már elég ritka az, hogy két abortusz miatt nem lehet gyereked, csak ezért ne tartsd meg.

De arra nagyon figyelj ezen túl, hogy ne ess újra teherbe, amíg nem akarsz babát. Lehetőleg ugyanabban az időben vedd be minden nap, hányás, hasmenés, más gyógyszer mellett pedig védekezz más módon is.

2013. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván olyan gondossággal olvasta a betegtájékoztatót, mint itt a válaszokat...
2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi kérdező, de szinte én voltam az egyetlen, aki NORMÁLISAN válaszolt a kérdésedre. Nem értem miért csak a bunk.ókkal foglalkozol.
2013. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, 1-2 abortusz esetén nem különbözik a teherbe esés statisztikai valószinűsége az abortuszon át nem esettekhez képest. Egyfelől. Másfelől a többedik (3+) abortusz is ritkán okoz teherbe esési gondot, sokkal inkább a kihordás válik problémássá a méh-nyálkahártya és a méhszáj sérülése miatt, szóval a spontán vetélés és a koraszülés aránya nő valamennyivel.
2013. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Konnyen lehet,hogy abortu

2013. nov. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Konnyen lehet,hogy abortusz utan nehezebben esel majd teherbe vagy esetleg no a veteles kockazata,de ezt nem lehet elore tudni.Van,akinek sok abortusza volt es megis konnyen terhes lett utana,van akinek meg egy es nem lett tobbet gyereke.

Esetleg beszelgess errol egy nogyogyasszal,o biztos tobbet tud mondani a kockazatokrol,de azt szerintem o sem tudja megmondani tutirahogy utana lesznek-e gondjaid a teherbeesessel es a terhesseg kihordasaval.

En ismerek egy lanyt,volt evfolyamtarsam.Volt egy abortusza kb. 16-27 evesen,majd egy masik a huszas evei elejen.Kesobb nagyon akart babat,de az elso ket terhesseget elvetelte,aztan harmadjara szult egy egeszseges kisfiut.Nem allitom,hogy az abortusz miatt vetelt el,mert ezt nem tudom,de elkepzelheto.

Viszont ismerek egy masik csajt,akinek kozepiskolas evei alatt volt legalabb 3 terhessegmegszakitasa,ennyi amirol konkretan tudok,es utana szuletett 3 egeszseges babaja,nem tudok rola,hogy barmi nehezseg,problema lett volna nala...Szoval szerintem ez kiszamithatatlan,szerencsen mulik...


Mas.Szerintem 100%,hogy nem megfeleloen szeded a gyogyszert,mert hihetetennek tartom,hogy ha valaki az eloirasoknak megfelelo modon alkalmazza,akkor 5 honapon belul ketszer is terhes lesz.Ennek irtozatosan kicsi a valoszinusege,kvazi lehetetlen.Mert oke,valaki egyszer terhes lesz gyogyszer mellett,benne van apakliben.De ketszer,kevesebb,mint fel even belul...Ha van egy kis eszed belatod,hogy ez igy nem mehet tovabb,az abortusz nem VEDEKEZES.Mivel ugy latszik,hogy meg nem vagy eleg erett ra,hogy fogamzasgatlot szedj,inkabb hasznaljatok ovszert,vagy kombinaltan a kettot,hogy x honap mulva ne a 3. abortuszod miatt kelljen aggodnod...


Annak meg,aki a romakat keveri ide: kerlek mutass mar arra vonatkozo hivatalos statisztikat,hogy a romak koreben tobb az abortusz! (Nem vagyok roma,devidegesitenek az ilyen megallapitasok,amikor valoszinuleg semmi alapja nincs.Azert,mert szerinted a romak kozott tobb abortusz van,meg nem feltetlen van ugy..Raadasul Te ezt honnan veszed?! Te vegzed az abortuszt es ezt tapasztaltad?Esetleg keszitettel egy statisztikat errol?Vagy mire alapozod ezt a kijelentest?)

2013. nov. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
A 27-es valaszolo vagyok.Bocsanat a sok hibaert,telefonrol vagyok,azert van ennyi elgepeles.Remelem azert lehet erteni,amit irtam.
2013. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
A romák között a gyermek szent. Ezért egyáltalán nem tipikus, hogy abortálják a magzataikat.
2013. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
69%
#29, ez bizony így van, a romák általánosságban jóval családcentrikusabbak.
2013. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!