Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 5 és fél hónapja volt egy...

5 és fél hónapja volt egy abortuszom (gyogyszer mellet estem teherbe, ) és most megint így jártam (másik falytát szedek) ha megint elmegyek ab. -ra akkor késöbb sokkal nehezebben vagy egyáltalán nemis fogok teherbe esni? 17/L

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 17:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
32%
Nekem kicsit hihetetlen, hogy valaki rendesen szedi a fogamásgátlót és kétszer is teherbeesik mellette. Évekig szedtem és egyszer nem lettem terhes. Úgy is el kell menned tanácsadásra az abortusz előtt, ahol tájékoztatnak majd a lehetőségekről, ott nyugodtan rákérdezhetsz a kockázatokra, de olyan dokumentumot senki nem fog adni neked, hogy a műtét következtében bekövetkező esetleges meddősségért vállalják a felelősséget helyetted. Azt is számításba kell venned, hogy talán ő az utolsó babád akit ki tudnál hordani egészségesen. Szóval, fontold meg nagyon hogyan döntesz! A tanácsadás segíteni fog majd!
2013. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 kürasszír ***** válasza:

Filozófia szakos egyetemi hallgató vagyok, így etikát is tanulnom kell, a tankönyveimből származnak az adatok.


Az első trimeszteres abortusz esetén a meddőség kialakulásának kockázata 1 % körül van, de ismételt abortuszok esetében természetesen ez nő.


Ha a nő korábban még nem szült, azaz első terhességét abortáltatja, akkor az nagyobb kockázatot jelent, mert ilyenkor komolyabb az esély a méhszáj és a méh sérülésére.


17 éves lányként esetleg két abortusszal a hátad mögött már nem elhanyagolható a meddőség kockázata, illetve a későbbi, már kívánt és tervezett terhességeid idején a vetélés és a koraszülés esélye.


Anyámnak volt egy fiatalkori abortusza, amely során a nőgyógyászati szakvélemény szerint megsérült a méhszája. Ezt követően két tervezett terhességet elvetélt, egy alkalommal pedig koraszülése volt egy szintén kívánt gyerekkel a 22. héten. Én csak ezek után születhettem meg, mivel anyám 7 hónapig benn feküdt velem a szülészeten bevarrt méhszájjal.


Láthatod, a dolog nem játék, hiába a modern orvostudomány, ha esetleg Te kerülsz az ismételt terhességmegszakítások szövődményeként meddővé vált, vagy életképtelen koraszülötteket világra hozó nők közé.


Arról nem is beszélve, hogy az abortusz milyen komoly erkölcsi aggályokat vet fel.

2013. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Je Veux ***** válasza:
55%

Aki nem bírja a témát(és lényegtelen, hogy már hanyadik abortusz), akkor az minek látogatja ezt a témát? Jól esik nektek megkövezni szerencsétlen lányt?

Nyilván nem szép, hogy ez van, de ha felfordul az egésztől a gyomrotok és nem bírtok értelmesen a kérdésére válaszolni, akkor zárjátok be az oldalt és kész.


Kérdező, az abortusz már egészen rutin műtétnek számít, így egy esetén nem nagy a kockázat. Kettőnél már nem tudom.. Szerintem jobb, ha megkérdezel erről egy orvost.


Ami pedig a "kedves" párodat illeti.. Ha ezért elhagyna téged, akkor nem szeret téged. Másodjára történt baj, épp ugyanúgy az ő hibája is, vállalja a következményeket.

Ha szeretnéd azt a kisbabát, akkor tartsd meg és ne tartson vissza a barátod. Az ilyen ember előbb utóbb elhagyj a másikat ha van gyerek, ha nincs.

Tehát ne hagyjd magad befolyásolni. Ezúttal ez csak és kizárólag a te döntésed.

A kérdésedet illetően pedig mint mondtam, kérdezz erről inkább egy orvost.

2013. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%
hát pont ez az, én is gratulálok magyarország, hogy ilyen hülyep*csa vagy hogy már másodszorra csinálnak fel gyógyszer mellett.. nyomorék
2013. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
58%

abPrtusz, kiflie, játszatok (így, rövid 'sz'-szel), szégyeljétek (szimpla 'l'-lel)...

Nem baj, a lényeg, hogy te szuperintelligens vagy. Őszintén grat.

2013. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
43%

Húha, milyen fura, hogy a tegnap esti válaszom, amelyikben megvédetem a kérdezőt, és elmondtam abbani véleményemet, hogy az a nyomorék, aki a nyomorba a semmire szüli a kölyköt, aki aztán éhezik és szenved élete során, azt a válaszom mára már töröltették is.


Ezaz abortuszpártiak meg szitkozódók. Amikor nincs már észérvetek (ami általában nincs, mert demagógok vagytok mind), akkor homokba dugjátok a fejeteket és a másik oldalt (a racionálisan gondolkodó embereket) elhallgattatjátok. És máris minden meg van oldva. Pffff...


Kérdező, enhogy hallgass az ócsárolókra, nem érnek egy fabadkát sem. Sem ők, sem a véleményük!!!

2013. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
42%
"Ezaz abortuszPÁRTIAK meg szitkozódók. Amikor már nincs észérvetek (ami általában nincs, mert demagógok vagytok mind)" - maximálisan egyetértek. Sajnálom, hogy töröltek, és őszintén remélem, hogy most nem fognak. Hozzád nem kell magyarázatot fűzni. Úgy vagy beszédes, ahogy vagy...
2013. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
89%
Annyira tipikus :-D Veletlen egy szot osszekever az ember, es ezen lovagolsz. Edes anyam, ez aztan a valid argumenntum. :-D Igazan megerint a velemenyed. :-D
2013. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!