Akik szerint az abortusz alapvetően nem helyes, de indokolt esetekben elfogadható alternatíva: mi dönti el, milyen esetben indokolt?

Figyelt kérdés
Honnantól gyilkosság? Én nem látom, hol lenne a határ. Az egyik gyakori csoport: nem tudnak megfelelő anyagi hátteret biztosítani a gyermekvállaláshoz. De a terhesség 9 hónap, és azalatt pl egy látszólag megfelelő anyagi háttér romba dőlhet, és akkor ugyanaz a helyzet. Ezért ne szülessen meg egy emberke? A másik csoport: beteg lenne a baba- na de történik olyan hogy azt mondták a vizsgálat alapján hogy beteg lesz és mégis egészséges. A harmadik csoport: amíg csak pár sejt, nem számít, pl esemény utáni tabletta hatása-nem tud megtapadni. Na de hol a határ? Hiszen abból ugyanúgy ember lenne mint a 12 hetes embrióból, és elpusztítják. Negyedik csoport: erőszak áldozata- amellett, hogy ez ritka, mi van ha olyan komplikáció lép fel hogy ezzel teszi tönkre az életét? És mégiscsak egy emberről van szó.

2013. nov. 19. 15:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Első perctől gyilkosság. Az általad felsorolt eseteknek csak az indítéka különbözik.
2013. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem "mi" dönti el, hanem "kik" döntik el. A nő és a férfi. Másnak semmi köze hozzá.
2013. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Anyagi háttér! Oké,hogy a terhesség alatti is megromolhat, de mi van akkor, ahol már a terhesség elején sincs. Ahol szabályosan nyomor van?

A legjobb barátnőm a gyámügyön dolgozik! Hidd el, lát, látok olyan eseteket, ahol jobb lett volna némelyik gyereknek nem megszületni!

Betegség! Előfordul a tévedés, bár a mai technika mellett elég ritka. Ma már legalább 2 helyre, több vizsgálatra továbbküldi a kismamát, ahol megnézik, tényleg van-e baj. Ennyiszer nagyon ritkán tévednek!

Erőszak! Ha valami indok, hát szerintem ez. Nem részletezem,hogy miért. És sajnos egy sima vetélésnél, vagy akár egy szülésnél is felléphet olyan komplikáció, ami miatt tönkretehet egy életet!

2013. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%

Az anyagi háttér, az esetleges nemi erőszak, vagy a betegség dönti el, hogy az abortusz gyilkosság, vagy sem? Én ezt nem értem.

Az abortusz - akárhogy szépítik is: gyilkosság. És mint minden gyilkosságnak a Földön, ennek is számtalan indítéka lehet: pl. pénzhiány, betegség, nemi erőszakból fogant élet.

Nem tiszta előttem, ezen a ponton mi a kérdés. Ha egy emberi életet kioltanak, akkor az gyilkosság. A szegény szülők magzatát, a beteg magzatot, és a nemi erőszakból fogantat is meg kell ölni ahhoz, hogy többé ne legyenek.

2013. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

1. anyagi okokból gyilkolni alapvetően is társadalmilag elítélendő!

2. ha több orvos is egyöntetűen azt mondja, beteg, akkor biztosan nem szülöm meg, sem a gyerekemnek, sem a családomnak, sem magamnak nem kívánok 1 életnyi szenvedést!

3. esemény utáni tabletta, hát enni erővel a fogamzásgátlás is abortusz?

2013. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
13%

"3. esemény utáni tabletta, hát enni erővel a fogamzásgátlás is abortusz?"


A fogamzásgátlás természetesen NEM abortusz, mivel az a fogamzást megakadályozza, gátolja. Az esemény utáni tabletta pedig, ha ha olyan együttlét után veszed be, amiből új élet fogant, akkor az is abortál. Nem engedi ugyanis beágyazódni az új egyedet. Ez van.

2013. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
ja, valaki meg azt reklámozta itt orrba-szájba, hogy a spirál is gyilkosság, mert az sem engedi beágyazódni a petesejtet...
2013. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
8%
Lehet, hogy éppen rám gondoltál akkor. A spirál valóban úgy működik, ahogyan írod. Abortív eszköz, NEM fogamzásGÁTLÁS. A fogamzás ugyanis megtörténik, és a megtermékenyült petesejt nem ágyazódhat be miatta. Ezek tények.
2013. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Je Veux ***** válasza:
93%

Ez az eseményutáni tabletta, illetve a spirál tipikusan a "kákán is csomót keres" tökéletes esete...

De most komolyan...


Sokan azzal jönnek, hogy abortusz gyilkosság, mert mire megállapítható a terhesség ténye és elvégezhető a beavatkozás addigra a magzat már érez, harcol. Oké, elfogadom az álláspontot. Ettől még nem értek egyet sokakkal, de elfogadom, ez is egy meglátás.


Na de könyörgöm..eseményutáni? Spirál? Azt ne mondjátok már, hogy egy 1-3 napos petesejt, ami nem képes beágyazódni szintén a poklok poklát éli át..


Ennyi erővel a kedvesem spermáit megöli a puncim, mert azok élethalál harcot vívnak és mégsem jutnak el oda ahova kéne...megakadályoztam a megtermékenyülést, amjd a beágyazódást.


Ja várj..ha nem megtermékenyült petesejtről van szó, akkor már nem gyilkosság..


Ezekután már majd az jön, hogy ha szűz vagy, akkor gyilkosságot követsz el, mert nem engeded, hogy a petesejted párt találjon magának..


Szóval abortusz? Gyilkosság?..legyen.

Eseményutáni? Spirál? Gyilkosság? Hagyjuk már.

2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Másfelől szerintem mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia, nem csak a gyerekvállalás, hanem MINDEN kapcsán!


Vannak nők, akik boldogan, és mosolyogva néznek tükörbe a 10. abortuszuk után, nem érdekli őket, ám legyen...


Én speciel, ha a fent említett esetek közül a gyerek bizonyítható(!!!) betegsége lenne, megerőszakoltak volna, vagy esemény utánit vennék be, nem hiszem, hogy életre szóló bűntudatom lenne...


A beteg gyerek nyilván fájna, de másfajta fájdalom lenne, mint bűntudat... Ha meg nemi erőszak áldozata lennék, nem arra gondolnék, hogy "hú, most megölök valakit" miközben lenyelek rá fél nappal egy tablettát.

2013. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!