Akik szerint az abortusz alapvetően nem helyes, de indokolt esetekben elfogadható alternatíva: mi dönti el, milyen esetben indokolt?

Figyelt kérdés
Honnantól gyilkosság? Én nem látom, hol lenne a határ. Az egyik gyakori csoport: nem tudnak megfelelő anyagi hátteret biztosítani a gyermekvállaláshoz. De a terhesség 9 hónap, és azalatt pl egy látszólag megfelelő anyagi háttér romba dőlhet, és akkor ugyanaz a helyzet. Ezért ne szülessen meg egy emberke? A másik csoport: beteg lenne a baba- na de történik olyan hogy azt mondták a vizsgálat alapján hogy beteg lesz és mégis egészséges. A harmadik csoport: amíg csak pár sejt, nem számít, pl esemény utáni tabletta hatása-nem tud megtapadni. Na de hol a határ? Hiszen abból ugyanúgy ember lenne mint a 12 hetes embrióból, és elpusztítják. Negyedik csoport: erőszak áldozata- amellett, hogy ez ritka, mi van ha olyan komplikáció lép fel hogy ezzel teszi tönkre az életét? És mégiscsak egy emberről van szó.

2013. nov. 19. 15:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom, Je Veux, te is ugyanazt tanultad biológiából, mint én...

Szerintem tagadd inkább a gravitációt! Annak kb. annyi értelme van, mint ennek amit itt művelsz.

Részemről itt van vége, hülyeségekre nem fecsérlem az időm.

2013. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is nem mi,hanem kik döntik el...legjobban azokat a melldöngető ab-elleneseket bírom,akik azt gondolják hogy rendelkezhetnek más testével az élet nevében.Halkan megjegyzem,a barátnőm elvetetett babáját is megsirattam,de az ő döntése volt.Egy nem akart gyermek a terhesség alatt érez és érzi h nem akarják,nem várják,nem szeretik,ki fog hatni az egész életére tudat alatt.Nem a már megesett nőket kellene téríteni,hanem felvilágosítani a szex előtt állókat.Egyszerre szültem egy 16(!!!) éves lánnyal,én az elsőt 28évesen,ő a 3.at.Biztos jó anya lesz illetve már az...de legalább nem vetette el a magzatait,ugye?
2013. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Frigg ***** válasza:
88%

Ez mindig is vitatéma volt, és az is lesz.

Azt a részét nem támogatom, hogy valaki csak azért járjon abortuszra, mert felelőtlen, nem tud és nem is akar védekezni, és ezt rendszerességgel teszi.

Viszont, igen is van olyan indok, ami nem hagy más lehetőséget. Ilyen számomra a nemi erőszak, főleg ha az áldozat még nagyon fiatal. Valamint ha a babám nem lenne egészséges, nem élné túl a születést, vagy súlyos rendellenességgel születne. Ezt már meg tudják állapítani, és csak azért nem fogok kockáztatni, mert TALÁN 1% esély van arra, hogy tévednek x-szűrővizsgálat után.

Valamint ez a dolog mindenki személyes, egyéni döntése, nekem nem tisztem ez alapján senkit meg-vagy elítélni.


23/N

2013. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%

Most engem is nagyon foglalkoztat a téma, mert nem jó egy eredményem, ezért a második csoporthoz szólnék hozzá.

Olyat nincs, hogy azt mondják beteg lesz és mégis egészséges.

a) Olyat mondanak, hogy fennáll a veszélye annak, hogy pl. Dawn-kóros..stb. (ezt a kombinált teszből, vagy az AFP-ből látják, és elmondják a kockázatot az anyának)


b) Magzatvíz mintavétellel 100% pontossággal ki tudják mutatni, hogy van-e genetikai rendellenesség. Az a vizsgálat teljesen pontos. A baj az, hogy van kockázata, mert átszúrják a magzatburkot.


Nagy dilemma előtt állok, mert nekem nem lett jó egy eredményem. Az AFP, amire azt mondják nem megbízható, lehet hogy nincs baj, de lehet, hogy igen. (még a genetikai tanácsadás hátra van)


Mondhatjátok, hogy önző vagyok, de ha 100-ig biztos, hogy beteg gyerkőcöm lesz, akkor nem vállalnám. (Kockázat ellenére hajlok a kromoszómavizsgálatra).

Ha beteg a gyerek 24. hétig kérheti anyuka, hogy szakítsák meg a terhességet. Megkérdeztem a védőnőt, mégis hogy zajlik ez. Nagyon durva belegondolni, mert akkor már meg kell szülni, már kicsit ember formája van..stb, csak még nem életképes. Pár perc, és vége.

De úgy gondolom, hogy egy biztosan beteg gyereknek (és az egész családjának) jobb az abortusz, mert ha megszületne, lelkileg és anyagilag is rámenne a család. Arról nem is beszélve, hogy nem sok idő maradna az egészséges testvérre.

Nagyon félek, nehogy a magzatvíz vételnél baj legyen, de ha nem egészséges a baba, akkor még derüljön ki most. Akkor nem tartanám meg. Ezeket a gondolatokat persze teljesen észérvekkel írom, egyenlőre bele sem akarok gondolni, mi lenne ha... Biztos nem tudnék rajta ilyen egyszerűen túllépni, de ésszel tudom, hogy ilyen esetben ez a jobb megoldás.

2013. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Erről az jutott eszembe, amikor egy cukorkás standnál dolgoztam, volt egy anyuka, 3 gyerekkel, és mind a 3 gyereknek olyan szinten el volt torzulva az arca, fel volt dagadva a nyelvük, alig bírtak beszélni, és a lábukkal is volt valami, mert nagyon csúnyán sántítottak...


Amikor több gyerek volt ott egyszerre, ha ki nem is csúfolták őket, de nagyon megbámulták, féltek tőlük. Nem illik ilyet mondani, de nagyon bizarr látvány volt!


Akkor is csak arra tudtam gondolni, mennyire önző szülő az, aki ILYEN ÉLETET SZÁN nem egy, hanem rögtön 3 gyereknek...

2013. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Még szerencs hogy ezt nem a te vagy az én dolgom megítélni. Mindenkinek más a véleménye az abortuszról, de lényegében azok szoktak ítélkezni akiknek még nem kellett egy ilyen súllyos döntést meghozniuk. S nem nem támogatom az abortuszt , bárcsak soha ne kellene senkinek ezt a döntést meghoznia. De nem is ítélkezem főleg úgy nem hogy nem vagyok annak a nőnek a helyében és nem tudom mit érez. Pl ha valakit megerőszakolnak és terhes lesz, szerinted annak könnyű? Ha azt mondják hogy 90% hogy beteg lesz a baba annak könnyű? Voltál már olyan helyében akinek ilyen döntést kellett meghoznia?
2013. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
43%
Akit megerőszakolnak, annak nem az az első dolga hogy vesz esemény utáni tablettát? Mert végül is védekezés nélkül szexelt-igaz, akarata ellenére. Ilyennek elő sem lenne szabad fordulni hogy erőszakból fogan egy baba.
2013. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem 17 évesen(23 évvel ezelőtt) megerőszakoltak,rá kb. 2 órára kórházba kerültem.Ott egyből adtak esemény utáni tablettát,és utána vittek csak a műtőbe(kisebb beavatkozásra szükség volt).Le lehet pontozni,de biztos,hogy nem tartottam volna meg a babát....ma már 3 gyerekem van,a 2.-nál felmerült a Down kór.Megcsináltattam az amniot,mégpedig azért,mert ha beigazolódott volna,akkor nem vállaltuk volna a babát(a férjemmel egyetértésben).Újabb ok a lepontozásra...a 3. babánál a korunk miatt-40 évesek voltunk-egyből a genetikai vizsgálatot választottuk,a fentebb említett okokból.Én úgy vagyok vele,hogy mindenkinek magának kell megvívnia ezt a meccset.Se okom,se jogom ítélkezni.
2013. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon nagyon nehéz téma és szerintem szinte lehetetlen azt mondani, hogy én sosem, mert így, meg úgy... Abban az adott helyzetben, van az a pánik, az a borzalmas félelem, ami meg tudja változtatni, ha csak pillanatnyilag is az ember nézőpontját.

Képmutatásnak tartom azt mondani, hogy elvetetni egy 0-12 hetes magzatot gyilkosság, ám egy 24 hetes 70-90%-os valószínűséggel beteg babát nem gond. Nagyon nem tetszik, hogy az előbbi csoportot gyilkosozzák, míg az utóbbit támogatják, mert vagy élet a fogantatás kezdetétől és akkor ezzel azt mondjátok, hogy egy beteg embert nem gáz megölni, csak egy egészségeset, vagy nem akkortól gyilkosság, mikortól életképes a magzat és akkor egyik szituációra sem kell köpködni. Én ezt a kettősséget abszolut nem tudom hova tenni. Sokszor érvelnek itt azzal nők, hogy elvetetik a gyereküket, mert nincs pénzük, párjuk etc. Erre a szokott reakció az, hogy és ha elhagy a párod, vagy elfogy a pénzed lemészárolod a 7-8 éves gyerekeidet? De akkor azt miért nem mondják, hogy és ha megbetegszik a gyereked, nyakát töri, akkor 7-8 évesen megfojtod egy párnával? Ezt egyáltalán nem értem. Az erőszakból fogant baba kérdése is... Igen. Ő is egy élet, más kérdés, hogy lehet e kényszeríteni bárkit arra, hogy egy szadista, fogyatékos, bármilyen ember, borzalmas traumával fogant gyerekét kihordja... Én nem tudok hozzászólni érdemben ehhez, mert szerintem túlontúl nehéz. De ezt a beteg-nem beteg témát tényleg nem értem.

2013. nov. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
14-es Az AFP annyira nem megbízható, hogy Nyugaton már nem használják. Rossz AFP alapján eszedbe ne jusson abortuszra menni! Mindenképp vállald akkor az amniot, hiába van kockázata, mégis több az esély rá, hogy kiderüljön, mégis egészséges a babád.
2013. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!