Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Lenne pár kérdésem az abortuss...

Lenne pár kérdésem az abortusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

ma egy hete késik a mensim is voltam 2 különböző orvosnál, mindkettő más mondott. Az utóbbi csupán kézi vizsgálatot végzett és ebből az állapította meg lehet terhes vagyok és el is küldött vizelet vizsgálatra.Az lenne a kérdésem mi az abortusz menete? A család segítőben kb mennyi idő a beszélgetés és ha sulis vagyok esetleg kapok igazolást? kb mennyi idő alatt lehet elintézni? meg mikor lesz biztos már hogy vajon az vagyok vagy sem ? és most aki nem szült vagy nem volt még abortusza annak muszáj befeküdni-e vagy sem ? mert hallottam már olyat akinek nem kellett.és sok fájdalom van az abortusz után?és kb mikor jön meg ilyenkor a mensi abortusz után?Sajnos egyedül a páromra támaszkodhatok mivel a szüleim kb kitennének otthonról, nem segítenének rajtunk, úgy hogy kérlek segítsetek pár válasszal mert nincs kitől megkérdezzem . ( hozzáteszem végig védekeztünk a párommal, szóval nem kell a kioktatás hogy felelőtlenek vagyunk és kérlek kíméljetek a nagy abortusz ellenes kampánnyal és a sokkoló képekkel, én sem jó kedvemből fogom tenni hanem mert muszáj és nem vagyok felkészülve sem lelkileg sem anyagilag.) előre is köszi a válaszokat.

19/L



#abortusz előtt
2013. nov. 21. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Terhességi tesztet csináltál?

Olyan dokihoz menj el, akinek van ultrahangos készüléke, ott rögtön látszik, mi a helyzet. Nekem az orvosi vizsgálattól számítva kb. 3 hét volt, mire elvégezték, de ez függ attól is, mennyire túlterhelt a kórház, mikorra kapsz időpontot. A családsegítőben kétszer félóra volt a beszélgetés, és számomra nagyon hasznos volt. A két beszélgetés között, ha jól emlékszem, legalább 3 napnak kell eltelnie. Engem reggel befektettek, kora délután hazamehettem (de én már szültem). Azt nem tudom, hogy aki még nem szült, annak előtte bent kell-e aludnia. A műtét altatásban történik, nekem nem volt semmilyen fájdalmam utána. 4-6 hét múlva jön meg a rendes mensi, a műtét után enyhe vérezgetés várható. Sajna nem kevés pénzbe kerül, de a családsegítőben majd elmondják, jogosult vagy-e valamilyen támogatásra. A sulis dolgokban sajna nem tudok segíteni.

2013. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csináltam tesztet 3.nap és 5.nap késésnél mmind2 negatív lett pedig elvileg kikelett volna mutatnia... Meg csinálok ma reggel is. Egyébként 5. Nap késèssel voltam az első dokinál ahol volt hüvelyi Uh, de ott nem láttak még semmit. Kb mennyi idő után látták a tiedet uh-n? Kicsit furcsa h 2 nappal később egy kézi vivizsgálat által állapította meg.(egyébként a rossz bánásmód miatt kerültem át ehhez a dokihoz, ő meg csak jövő hétre küldött el vizelet vizvizsgálatra.)
2013. nov. 22. 01:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a választ, elég sokat segítet.
2013. nov. 22. 01:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a mai teszt is nega, akkor kezdj el szépen megnyugodni. Ha védekeztetek, akkor elég kicsi az esély, h terhes legyél.
2013. nov. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltam reggel első vizeletből és elég pontos nagy érzékenységű tesztet és negatív lett.(ma a 8.napja h kimaradt.)
2013. nov. 22. 06:00
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Hála Istennek. Akkor a veszély talán elhárult.

Ha a továbbiakban kombináltan védekeztek, nem kell aggódnod.

2013. nov. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy terhes. Ha az aktus óta meg eltelt 14-15 nap, akkor az otthoni teszteknek ki kellene már mutatnia a terhességet.
2013. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nem is vagy terhes, egy orvos jó lenne ha látna mégegyszer. esetleg vele beszélhetnél kiegészítő fogamzásgátlásról is!
2013. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 5-6. héten látni lehet uh-n a petezsákot, ha terhes vagy. A 6-7. héten van szívhang.

Én azt gondolom, hogy abortuszra menni úgy, hogy van egy halom negatív teszt, és az uh nem mutat semmit = őrültség. Eszedbe ne jusson, jó eséllyel nem vagy terhes, valami más miatt késik, vagy kimarad.


Az abortusz egyébként 1 nap kórház. Van, ahol este kell befeküdni, akkor adnak tágítót, reggel műtét, délután haza lehet menni kísérővel. Van, ahol reggel kell bemenni és este saját felelősségre haza lehet menni, szintén kísérővel, ha nincs komplikáció. Utána viszont néhány napig pihenés javasolt (ergó nem mész suliba), illetve 6 hétig nem lehet sportolni (meg szexelni), tehát felmentés kell tornából. Az igazolást a kórházi papírok alapján a háziorvos adja.

Ha nincs komplikáció, semmilyen fájdalom nincs. A tágítás fájhat, van, akinek fáj, van, akinek nem. A menstruáció 5-6 hét múlva jön meg.


Hozzáteszem, kevés az esély rá, hogy terhes vagy. Védekeztetek, negatívak a tesztek és az uh-n nem látszik semmi. (A tapintásos vizsgálat nem jelent semmit.)

Próbálj megnyugodni, 1 hét múlva csinálj új tesztet.

2013. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!