Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti hoznátok ilyen törvényt ha...

Ti hoznátok ilyen törvényt ha tehetnétek?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén megfogalmazott kérdés, de csak elméletileg: ha Ti is beleszólhatnátok törvények meghozásába támogatnátok egy ilyen ötletet, felvetést, miszerint azt a nőt, akinek már volt 2 esetleg 3 abortusza elköttetésre köteleznétek? Ha már valaki 3 esetből sem tanult semmit, az valószínűleg sosem lesz felelősségteljes ember és jobb, ha nem is vállal gyereket.
2013. nov. 28. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem hoznék ilyen törvényt mert ez személyi jogik megsértése lenne.

Nem vagyok abortusz párti, de nehogy már törvény szabja meg hogy hányszor megyek abortuszra..

2013. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hoznék ilyen törvényt
2013. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy abortusz ellenes és védekezés-párti vagyok úgy gondolom, hogy ilyen szinten nem lehet beleszólni egy ember életébe. A dohányzó tüdőrákosnak meg tagadjuk meg a kezelését, a túlsúlyos cukorbetegnek ne támogassuk az inzulinját? Ez messzire mutató problémakör...
2013. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Je Veux ***** válasza:
67%
Nem, és nem azért mert egyetértek a 2-3-több abortusszal.
2013. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a felvilágosításra helyezném a hangsúlyt. Szex témakörben napi szinten olvasok ilyen kérdéseket "menstruáció alatt teherbe lehet esni?" "első együttlétkor is kell óvszer?". Komolyan napi szinten vannak ezek és nem csak ott. Pár napja vagy itt vagy családi témakörben egy 2 gyermekes anyuka tervezte az abortuszt, mert terhes lett, mégpedig azért, mert azt hitte, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni! Tehát ez a tudatlanság nem csak a fiatalokra vonatkozik.

Másik, hogy külföldön sok helyen ingyenes a fogamzásgátlás. Pár hete írta egy kérdező, hogy abortusz után ingyenesen tettek fel neki egy olyan spirált, ami itthon 50ezer lenne! Külföldi barátnőm meg mesélte, hogy náluk ingyenes a fogamzásgátló. Itt miért nem lehet megvalósítani ebből valamit?

2013. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Je Veux ***** válasza:
100%
Én már annak is örülnék, ha legalább nem drágulna a gyógyszerem. 2 éve még 6ezer volt, mostmár 8 ezernél járunk..(3*21)
2013. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem, kedves Kérdező, én, ha tehetném, olyan törvényt hoznék, ami a "rendpárti", "zéró toleráns", "kemény kezű" jogalkotást és jogalkalmazást tiltaná és büntetné.
2013. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem,inkább fogamzásgátlókra kellene állami támogatás(nem ab-ok után,hanem általánosságban),pl hormonos spiral,tabletták,hormonpálcika.
2013. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Inkább bizonyos IQ alatt köttetnék el embereket...
2013. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Én egy abortusz után is gyilkosnak tekintek bárkit, nemhogy 2-3... Inkább az abortuszt kéne eltörölni, és a kis babákat, akik semmiről sem tehetnek örökbe adni :(
2013. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!