Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 év alattit kötelezhetnek...

18 év alattit kötelezhetnek abortuszra a szülei?

Figyelt kérdés

A kérdés csupán elméleti, mert érdekel. :) Nem valós eset.

Tegyük fel egy 14 éves lány teherbe esik, és a szülei abortuszt szeretnének, de ő nem, és nem hajlandó elmenni. Nyilván a szülei nem dobják utcára a leányzót(a normálisabb szülők), de mit tudnak menni ha a lány megtartaná a babát, ők viszont nem akarják?

A lánynak muszáj beleegyeznie?


2013. dec. 4. 18:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

*tenni

Elírtam.

2013. dec. 4. 18:18
 2/17 anonim ***** válasza:
9%

Nem de mivel sem ő sem a gyereknek nem lehet a gyámja árvaházba kerül.


"Nyilván a szülei nem dobják utcára a leányzót"


Ny3íván nem is szül egy normális gyerek a szülei pénztárcájára, idejére.

2013. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És ha a szülő elvállalja a gyámságot amíg a lány nem tölti a 18-at? Ilyen létezik?

Persze, hogy nem szül egy normálisabb lány a szüleinek gyereket. :)

2013. dec. 4. 18:24
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
A romáknál ez bevett szoká. A kiskorú gyámja a nagyanyja, amíg a kislány nagykorú nem lesz. Sőt, ők otthagyják a babát 2 nap után a kórházban (tapasztaltam nem egyszer sajnos), aztán a nagymama kiviszi, ezért havi apanázst is kap ezután. Kihasználnak minden fillért amit adhat az állam. Tisztelet a kivételnek.
2013. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ.
2013. dec. 4. 18:32
 6/17 anonim ***** válasza:
hugom 17 volt amikor teherbe esett.Anyu elvitte dohihoz h akkor elvetetik,a doki pedig közölte h elmúlt 16éves,tehát ő dönt.aztán ahogy 18lett összeházasodtak a párjával,rá nemsokra megszületett a baba.
2013. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kötelezhetik. Viszont a születendő gyerekkel szemben sincs semmiféle kötelességük.
2013. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
:D 4 es válaszolót ki és miért pontozta le? Igazat írt pedig...
2013. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem én :/
2013. dec. 5. 10:26
 10/17 anonim ***** válasza:

16. betöltött életév után nem kötelezhetik, de a szülő (akarom mondani leendő nagyszülő) nem kötelezhető semmire a születendő gyermekkel kapcsolatban, tehát sem anyagi, sem másmilyen támogatást nem köteles folyósítani/adni gyermeke és unokája felé.


16. életév alatt pedig igen, kötelezheti a szülő abortuszra a gyermekét, mivel akkor még kiskorúnak számít, így teljes jogú gondviselője/gyámja a szülő.

2013. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!