Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16,5 éves lány vagyok! Kötelez...

16,5 éves lány vagyok! Kötelezhetnek arra (szüleim, orvosok.. bárki) hogy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés
Két éves komoly kapcsolatom van minden háttér, szeretet meg van! (nem tervezett baba.... , de ha már így alakult szeretnénk vállalni! )
2008. máj. 4. 10:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés, hogy kötelezhetnek-e, de az biztos, hogy magadtól pl. nem vetethetnéd el, azt tudom, mivel kiskorú vagy!Elsősorban beszéld ezt meg a szüleiddel, főként, ha írod, hogy szeretet stb megvan, sajna nélkülük ugyanis nagyon nehéz lenne az életetek!

Sok sikert!

2008. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is 16 voltam amikor terhes lettem.Sokat kellett bizonyítanunk hogy alkalmasak vagyunk szülőknek.Most 32 vagyok és még mindig együtt vagyunk.Beszélj őszintén a szüleiddel és a fiú is tartson ki akarata mellett.Megéri!!Sok szerencsét!!!
2008. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem kotelezhetnek ra, en megis azt tanacsolom, beszelj veluk minel hamarabb!
2008. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Épp ez a gond hogy anyukám nem engedélyezné! Nem érti meg a mi érveinket, már meg sem hallgat! Kötelezhet abortuszra?? Mit tegyek?
2008. máj. 4. 11:15
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
szia.Igen sajnos kötelezhet rá,mert nemvagy nagykorú,és így a szülőknek van beleszólása.Mindenképp beszélj valhogyan velük,mert még nagyon fiatal vagy ahhoz hogy egy babát feltud saját erődből nevelni.Még akkor is nehéz ha minden háttér megvan.
2008. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj,hogy kötelezhetnek az abortuszra a szüleid.De persze csak a 12.hét előtt,mert utána nem végeznek abortuszt.

Nos nem tudom,hogy 16 évesen jó döntés-e gyereket vállalni.Én még fiatalnak tartalak hozzá.Őszintén,azt hiszem jogos anyukád riadalma.Amikor mi a férjemmel bejelentettük,hogy gyereket várunk az én anyukám is kétségbe volt esve,pedig én 21 voltam.

2008. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
igen kötelezhetnek rá a szüleid.És ha biroságra is mennétek akkor is ők gyöznének. Szoval 1 dolgot tehetsz hogy megmentsd a gyereked életét azt hogy nemmondod el nekik mig be nem töltöd a 3 honapot. Akkor már tényleg nemtehetnek semmit.De ha elszöksz akkor a párodat megbüntetik szoval az nemjo.
2008. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Tehát ha már tudják akkor semmi esély??
2008. máj. 4. 11:43
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem túl jó ötlet 16,5 évesen gyereket szülni.és a suli?nem mindenkinek végződik az élete olyan jól, mint az elöttem szóló 32 éves hölgynek.gyerek mellett, nagyon nehéz befejezni az iskolát.még nagyon fiatal vagy. az abortuszt én is elítélem,de valószínüleg a szüleid csak jót akarnak. azt nem tudom, hogy dönthet e helyetted, de beleszólása biztos, hogy van.
2008. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Szerintem próbálj mindenképpen beszélni velük! De azt is alaposan gondoljátok meg, hogy egy baba élete nem játék. Nem csak szereteten és összetartáson múlik egy élet, hanem anyagi oldala is van a dolognak! És ha a pároddal nem tudjátok hármótokat eltartani, akkor bizony ez elsősorban a szülők feladata lesz! Máskülönben meg az élet még előtted van, a terveidet most tudnád csak igazán megvalósítani, amiknek egy baba csak gátat szabhat! Nem elég lelkileg felkészülni és nem elég napról napra élni! Ezt nagyon gondoljátok meg! Nem csak a ti életetekről van szó!
2008. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!