Nem akarom hibáztatni az orvost, de most miatta megyek abortuszra?!

Figyelt kérdés
4 hete kiszakadt az óvszer, de a barátom nem ment el bennem. Elmentünk az ügyeletre esemény utáni tabletta receptért, ahol azt mondta a doki, hogy ennyiért nem érdemes bevenni, úgysem lesz semmi baj, és amúgy is ez egy hatalmas hormonbomba, jól felborít mindent, szóval konkrétan lebeszélt róla. Erre ma itt vagyok egy pozitív teszttel, és abortuszra kell mennem. Bárcsak visszapörgethetném az időt, és kihisztiztem volna a tablettát! Nagyon el vagyok keseredve, mégis hogy tehet ilyet egy orvos? :( 16/L
2013. dec. 5. 07:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Esemény utánit lehet kapni a gyógyszertárban is, nem kell, h orvos írja fel.
2013. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
feltételezem kikérdezett a ciklusodról is, és minden összevetve úgy vélte, hogy minimális a teherbeesés valószínűsége.
2013. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem lehet kapni csak úgy a gyógyszertárban... nálunk legalábbis. Ott kezdtük... Igen, számolta a ciklust is, de hát bármikor teherbe eshet a nő. Lebeszélt azért, mert felborítaná a szervezetem... és az abortusz nem fogja? Az egész életemet tönkreteszi! :(
2013. dec. 5. 08:10
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jogos a felháborodásod. Recept nélkül nem adja ki a gyógyszerész sem, mivel elég komoly gyógyszer, nem lehet csak úgy bekapkodni. Sajnálom ami veled történt, fel a fejjel.
2013. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet recept nélkül kapni...

Az a baj, hogy nagyon nehéz lesz bizonyítanod az orvos ellen bármit is. Ez általánosságban így van. :(

Egyébként én is jártam így, viszont én az esemény utánit is bevettem, és itt van egy 3 hónapos baba, mert a tabletta sem használt. Ha olyan fiatal lettem, volna mint te, hát sajnos könnyen lehetett volna ugyanaz a vége :( Nagyon sajnálom, ami veled történt... Nem is hallottam még ilyet, hogy lebeszéljenek a 72 órás tabiról. Oké, hogy nagy adag hormon, de hát mégis ez a kisebb rossz, minden szempontból!

2013. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Épp van egy petefészek cisztám, amire azt mondták, hogy 2 hónapot várjunk, hogy felszívódik-e, lehet, hogy talán attól pozitív? Most olvastam. De nagyon erős pozitív. Persze ezt itt nekem senki nem tudja megmondani, de ez maradt az utolsó reményem. :(
2013. dec. 5. 08:25
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztosat ultrahang után fogsz tudni.
2013. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Első vagyok, bocsi nálunk kiadják, azthittem a magyar egészségügy is halad a korral..:)
2013. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem, cisztától nem lesz pozitív. Magyarországon v. gyógyszer vagy terhesség esetén mutat pozitivitást a teszt. Egyébként én csinálnék még egyet.
2013. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig úgy tudom, cisztától is mutathat pozitívat! Menj orvoshoz, az a legbiztosabb. Ha mégis terhes lennél, hát azt nem kellene annyiban hagyni, mert egy orvosnak illene tudnia, hogy létezik spontán peteérés is és ha kevés is az esély, de mindig ott van.
2013. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!