Elvetetni vagy sem? Egy hónapja terhes vagy. Besikerült a baba, nem terveztétek hisz Te nagyon egészégtelenül élsz napi fél doboz cigi, heti alkoholfogyasztás, sok gyógyszer. Lehet még ezek után még egészséges a baba vagy jobb megoldás az abortusz?

Figyelt kérdés
Nem saját példa, remélhetőleg.. csak a véleményekre lennék kíváncsi. Ki mit tenne ebben a helyzetben??
2013. szept. 17. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Eltévesztetted a helyet, a terhességbe kellett volna, nem a babásba.

Egyébként pedig a barátnődnek a szüleivel kellene ezt megbeszélni, gondolom kiskorú. De szerintem meg fogja tartani, ha már volt olyan okos, hogy megcsinálta, akkor gondom úgy hiszi fel is tudja nevelni.

2013. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és rég elmúltam 18!
2013. szept. 17. 15:31
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem gondolom, hogy a baba ne lehetne egészséges, főleg ha még csak a 4. héten jár az anyuka. Mostantól teljesen egészséges életmód, és szerintem nem lesz gond. A szervezet védi a babát.
2013. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt nem az anyagiakról és a felelősségről van szó, hanem a baba egészségéről!
2013. szept. 17. 15:34
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát én nem vagyok ilyen helyzetben, mert nincs káros szenvedélyem, sem gyógyszert nem fogyasztok tartósan, de ha "besikerülne" egy baba, azt megtartanám.


Másik kérdéshez: nem hinném hogy baja lenne a babának, sokan vannak, akik csak akkor hagynak fel a káros szenvedéllyel, amikor megtudják hogy terhesek, és egészséges a baba.

Az viszont fontos, hogy azonnal le kell állni a szerekkel.

2013. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egészséges.De semmi sem garantált.Mert aki készül és mindent betart,ott is lehetnek rendellenességek.
2013. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Rólad van szó, vagy egy ismerősről?

Én is cigiztem az elsőnél, igaz akkor már csak alkalomszerűen, de a pozi tesz után AZONNAL letettem, az aki terhesen is tudatosan folytatja a károsító szenvedélyét az szerintem nem való anyának.

Másrészről meg a becsúszott terhességek is érdekesek... Nálam is szakad el gumi, be is vettem az eseményutánit, mivel tudom, hogy a babát nem a gólya hozza.

2013. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amit felsoroltál, az mind nagyjából felejtős, ebben a terhességi korban még nincs közvetlen kapcsolat az anya és az embrió szervezete között... tehát kb ugyanannyi arányban van esélyed arra, hogy egészséges vagy épp beteg lesz mint ha nem dohányoznál, nem innál. A gyógyszer egy kicsit spécibb téma, arról azért ajánlatos megkérdezni egy szakembert, de a gyakorlatban ott is a minden vagy semmi elv szokott érvényesülni, tehát ha eleve károsodott volt a petesejt vagy a hímivarsejt (mondjuk sejtpusztító gyógyszerek szedésekor) akkor abból korai spontán vetélés lesz, természet ősanyánk lerendezi a dolgot.


Szóval ebben az esetben sem különböznek a terhesség megtartása vs megszakítása döntés szempontjai a teljesen átlagostól, ezek a dolgok a döntést nem kell, hogy befolyásolják.


Ha, az illető a megtartás mellett dönt, nos akkor kell az átlagnál jobban odafigyelni a szervezet felkészítésére a terhességre.

2013. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hétig semmi nem megy át a babaába. Épp azért találta ezt ki a szervezet hogy addig azért a legtöbb nő réjön hogy babaát vár és igy nem ártott addig neki bármit is csinált amig meg nem tudta hogy babát vár.
2013. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám, mert nem lenne semmi baja. És ha ilyen eszetlenül éltem eddig, akkor most végre okom lenne megrázni magam és változtatni a dolgaimon, hogy egy normális életem legyen.
2013. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!