Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan beszéljem rá a felesége...

Hogyan beszéljem rá a feleségemet a terhességmegszakításra?

Figyelt kérdés

Már nem jut több épkézláb ötlet az eszembe, remélem ti nők, anyák tudtok tanácsot adni.

42 éves vagyok, a feleségem 40. 3 gyerekünk van, a legkisebb most kezdte az iskolát. Évek óta sikeresen védekeztünk tablettával, most mégis becsúszott ez a terhesség. A gondot az okozza, hogy 7 éves gyerekünk kihordása nagyon megviselte a feleségem szívét. Az egyik oldalon két ujjnyival megnagyobbodott a szíve, és gyógyszerek nélkül 110 körüli az alap pulzusszáma, de gyógyszerrel sem mindig lehet rendesen beállítani. Amikor pozitív lett a teszt, mindketten megijedtünk, és neki is az abortusz volt az első gondolata. Aztán beindultak nála a fogaskerekek. Elment a kardiológushoz, aki megerősítette, hogy elég nagy a kockázata, hogy jelentősen romlik az állapota. De addigra a feleségem beleélte magát, hogy ő ezt végig tudja csinálni. Hiába győzködöm, egyre nagyobb benne az elhatározás. Hivatkoztam a gyerekekre, hogy fel kell nevelnie őket, de azt mondta, ez a pici is az ő gyereke.

Nem akarom őt elveszíteni. Nem csak a gyerekek miatt, hanem mert nagyon szeretem. Nekem is fáj ez az egész, annyira szívesen babáznék újra, de egyszerűen rettegek.

Mit tegyek még?


2014. febr. 27. 09:06
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Méghogy én racionálisan gondolkodom! Pont az a bajom, hogy képtelen vagyok esélyeket latolgatni, egyszerűen szeretem és féltem őt, és szeretem és féltem a családomat.

Nem vagyok anya, nincsenek anyai érzéseim. De apa vagyok, nagyon tudnám szeretni ezt a babát, de félek a jövőtől, féltem a gyerekeimet, féltem a páromat.

Azt írtátok, Ő már meghozta a döntését. Csakhogy ezzel cserben hagy, úgy érzem, már nem vagyok neki fontos. A fejem felett dönt.

Igazatok van, támogatnom kell mindenben, és ezt is fogom tenni. Úgy tűnik, az én érzéseim most nem igazán számítanak.

Köszönöm a választ mindenkinek.

2014. febr. 27. 11:49
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Kerek perec mondd meg neki, hogy elhiszed, hogy ő erős, de te viszont nem érzed magad elég erősnek ahhoz, hogy esetleg egyedül nevelj fel 4 gyereket. Neked szükséged van rá, ahogy a már meglévő gyerekeinek is.
2014. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező, a legjobb szívvel mondom Neked, a harag, meg a sértettség most sem jó tanácsadó. Nincsen itt annak az ideje, hogy eldöntsd, ki kinek kinél fontosabb, vagy kinél kevésbé fontosabb.

Azért kérdeztem, milyen elvek vezérelnek Benneteket, mert ha a párod elvi okokból ellenzi az abortuszt, és Te mégis rákényszeríted, akkor ő fogja ugyanezt érezni, amit most Te: hogy a feje felett döntesz.

Nem ismerem őt, nem is tudok a fejével gondolkodni, de szerintem úgy lehet vele, hogy míg az abortusszal biztosan az életét venné el egy gyermekének, addig esetleges halálával (bár ez most komolyabb eséllyel feltehetőleg nem fordul meg a fejében) nem törne egyik már megszületett gyermeke életére sem. És a Tiédre sem. Azaz nála feltehetőleg az élet visz mindent, nem az egészség, a biztonság, vagy a teljes család. Ő mind a 4 gyermekét egyformán szereti, és képtelen az egyik élete árán nevelni a másik hármat.


De, hadd kérdezzem meg, beszéltél már vele erről? Ismered a döntése motivációit? Elmondta Neked, miért gondolta mégis meg magát?


Biztos lehetsz benne, hogy nem akar meghalni. Nem arra készül, hogy direkt egyedül hagyjon Téged a 3 gyerekkel. Ezer százalék, hogy az a remény élteti, hogy az egészsége nem romlik tovább, és a közös babátok élve, épen megszületik. Az orvos neki kockázatokat említett, nem biztos kudarcot.


Biztos lehetsz benne, hogy pontosan úgy szeret Téged viszont, ahogyan Te őt.

Fogjon össze a család, biztosítsátok a pihenését, a kényelmét, a teljes tehermentesítését, mindig jusson el orvoshoz, ahhoz, akiben ő megbízik, álljanak rendelkezésére a gyógyszerei és álljon most ő a középpontban. A többit meg bízzátok a jósorsra, ha már döntött, akkor ez a lehetőség marad csak, és hidd el, ez nem is olyan kevés... :)


Muszáj bátornak és erősnek lenned!

2014. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Ülj le a feleségeddel és rágjátok ezt át még párszor alaposan. Nem hiszem el, hogy neki egy magzat többet ér, mint a már élő 3 gyermeke, akiknek szükségük van az anyjukra még nagyon sokáig. Igaz én 25 éves voltam édesanyám elvesztésekor, de így is nagyon megviselt a mai napig képtelen voltam kiheverni, borzalmas érzés, nem kívánnám ezt a gyerekemnek. A másik oldalról meg nem lennék olyan önző, hogy a családom ilyen kockázatnak kitegyem. Ti 5-en vagytok egy család, nem a feleséged egy személyben, és ez a döntés mindenkinek az életére kihatással van.

A 40 éves kor még egészséges szervezett mellett sem garancia arra, hogy a terhesség problémamentes lesz, és a baba egészségesen születik. Az életkort még megfejeli a szívbetegség, hát ezek után abszolút felelőtlen döntés a feleséged részéről, hogy nem hallgat sem a férjére, sem az orvosra....

2014. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
52%

2 ismerősöm járt hasonló cipőben, az egyiknél szívbetegség, a másiknál valami más okozta a kockázatot. Mindkettő vállalta a babát, egészségesek lettek, az anya is megmaradt (a szívbetegnél 3., a másik esetben 4. gyerek volt).

Szintén 2 ismerősöm halt bele szülésbe vagy szülési szövődménybe. Egyik esetben sem lehetett előre látni a gondot, mindkettő viszonylag fiatal volt, első babával.

Ezt azért írtam le, mert a dolgok nem feketék-fehérek. Nem látjuk előre, mi fog történni.

Életekről döntötök, szerintem ezt nem lehet kivitelezni szigorúan "agyból", mindenképp érzelmi döntés lesz. Bármi lesz, együtt kell végigcsinálnotok, egymást támogatva. Azért az, hogy ismeritek a betegséget, tényleg "előny", gondolom, sokkal jobban figyelnének rá, mint egyébként.

Én úgy tudom, hogy ha az anya életét veszélyezteti a terhesség, bármikor meg lehet szakítani.

Sok erőt kívánok nektek, bárhogy döntötök. Nagyon nehéz helyzetben vagytok.

2014. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem, ha ennyire életveszélyes a további terhesség, akkor hogy a fenébe nem köttette el magát a feleséged. Az orvosok nem javasolták ezt?? TAbletta mellett meg millióan esnek teherbe ez mindig is így volt, nem egy újdonság...(itt a gyk-n különösen)

Tehát a lehető legfelelőtlenebbül viselkedtetek és itt az eredménye. Figyelj, nem kérheted, hogy a három gyerekét jobban szeresse mint a negyediket. Ezt nem fogod megérteni, mert nem vagy anya. Ilyet képtelenség kérni. Ugyanolyan gyereke, ugyanúgy a szerelmetek gyereke. Ölje meg a másik három miatt? Aki lelkis, az tönkremehet ebben, a házasságotok is. Én nem hiszem, hogy a mai orvosi felügyelettel nagyon nagy bajban van, legfeljebb a terhesség alatt fogják folyamatosan kontrollálni. És most a legeslegutolsó dolog legyen az a fejedben, hogy te mennyire vagy neki fontos, ha nem öleti meg a gyerekét. Ezt most felejtsd el.

Sok erőt és kívánom a legjobbakat!

2014. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Mondd azt neki hogy az eletevel jatszik. S hogy nem csak hogy meghal a pcivel egyutt de a tobbi gyereket is anya nelkul hagyja. Tenyleg azt akarja hogy a gyerekei anya nelkul nojjon fel.
2014. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Sűrű volt a nap, most tudok reagálni a beérkezett válaszokra.

Próbáltam megfogadni minden tanácsot, amit kaptam. Beszélgettünk a feleségemmel, először még egyszer próbáltam hatni a józan eszére, hivatkoztam a gyerekekre, saját magamra. Annyit értem el, hogy most már lelkifurdalása is lett. Akkor jött a B terv, megígértem neki, hogy mindenben támogatom, megpróbáljuk együtt megoldani. Még jobban elkeseredett.

Annyit értem el az egésszel, hogy estére felment a pulzusa 180-ra. Ez alapból nagyon ritkán esik meg, évente 1-2 alkalommal, de most zsinórban a második eset volt 1 hét alatt. Megvan már a szokásos protokoll, de most közel álltunk ahhoz, hogy bevigyem a sürgősségire. Azt tudni kell, hogy amúgy a betegsége nem korlátozza semmiben, energikus, fitt, ugyanúgy él, mint bárki más. Éppen ezért ijesztő ez a változás.

Ma reggel annyit mondott, hogy át kell gondolnia mindent, 1-2 napon belül eldönti, mi legyen. Meg hogy tudja, hogy meg van bolondulva, és ne haragudjak rá, próbál józan maradni.


Nagyon megdöbbentem a tegnapi 16-os válaszon és rosszul is esett. Kezdem azzal, hogy nem hit, vagy meggyőződés vezérli a feleségemet. A legelején írtam is, hogy az első gondolata az abortusz volt. Most az érzelmei vezérlik, ettől fordult ekkorát.

Azt sem írtam, hogy mindenképpen életveszélyes állapotot okozna a terhesség. Az orvos annyit mondott, hogy a terhesség alatt jelentősen romolhat a szíve állapota. Ez nem feltétlenül jelentene azonnali halált, bár az is megtörténhet, csak lerövidítené az életét, rontaná az életminőségét. Persze az én fejemben az is megfordult, hogy akár bele is halhat, és ez rémített meg igazán.

Hogy miért nem köttette el magát? Meg hogy felelőtlenek voltunk? Ez komolyan így gondolja a válaszadó?

Azért nem vagyunk mi felelőtlen tinik, akik védekezés nélkül szexelnek, aztán meg csodálkoznak. Amióta együtt vagyunk, tablettát használt, soha nem volt baj belőle. Mindig orvos írta fel, tudta az alapbetegségét, és soha nem ajánlotta az elkötést. Nekünk meg meg sem fordult a fejünkbe. A hormonos spirálon is teljesen más okból gondolkodtunk.

És még valami, az anyai érzések. Valóban nem hordtam még ki gyereket, de ott voltam minden ultrahang vizsgálaton, néhány miliméteres koruktól figyeltem a gyerekeimet, már az anyjuk hasában is ismertem a rezdüléseiket. Ott voltam a szülőszobán, fürdettem, pelenkáztam, altattam. Én azt hiszem, az apai érzés nem sokban különbözik az anyai érzéstől. Attól, hogy férfi vagyok, ugyanúgy fáj, hogy ezt a babát nem akarom engedni megszületni. Csak talán a hormonok hiánya miatt képes vagyok tisztábban látni a helyzetet.

Köszönöm a hasznos tanácsokat. Ha nem is a várt módon, de mégis elindítottak valamit. Részemről lezárom a kérdést.

2014. febr. 28. 08:21
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Hm..én vagyok a 16-os válaszadó.

Nem akartalak megbántani, de itt több dolgot sem értek, ezért írtam talán kicsit keményen.

A felelőtlenséget arra értettem, hogy ha valaki nemi életet él, akkor mindenféle védekezés mellett becsúszhat a baba, mint itt is. Igen, addig nincs baj belőle amíg létre nem jön a terhesség. Mert a tabletták hatását gyengítheti egy betegség esetén szedett antibiotikum, vagy akármi.

Ezért számomra érthetetlen hogy a harmadik gyermek születése után ez nem vetődött fel sem az orvosnál, sem nálatok pont emiatt hogy ne legyen abortusz a következő terhességből.

Itt már nincs jó döntés, mert mindkét esetből valószínűleg óriási trauma és stessz lesz.

Nem vitatom, hogy egy apa is szeretheti a gyermekét ugyanúgy természetesen. De nem a te testedből fogják kitépni, nem a te szíved alatt növekszik egy kis élet, ezért lelkileg eredendően megközelítőleg sem fogod azt érezni mint a feleséged az abortusznál.

Még egyszer minden jót és nem akartalak megbántani, nem ez volt a célom.

2014. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó:

Te sem gondolhatod komolyan, hogy azért felelőtlenek, mert tablettával védekeztek és nem kötötte el magát az egyikük...

A tabletta az egyik leginkább megbízható módszer. 100%-os meg nincs, elárulom: még az elkötés sem az!

Egyáltalán nem voltak felelőtlenek. Akkor lettek volna azok, ha nem védekeztek volna, vagy megszakítást alkalmaztak volna.

A tabletta igen is a felelősségteljes védekezési módszerek közé tartozik, nem kell feleslegesen bűntudatot kelteni a kérdezőben!!!

2014. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!