Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan beszéljem rá a felesége...

Hogyan beszéljem rá a feleségemet a terhességmegszakításra?

Figyelt kérdés

Már nem jut több épkézláb ötlet az eszembe, remélem ti nők, anyák tudtok tanácsot adni.

42 éves vagyok, a feleségem 40. 3 gyerekünk van, a legkisebb most kezdte az iskolát. Évek óta sikeresen védekeztünk tablettával, most mégis becsúszott ez a terhesség. A gondot az okozza, hogy 7 éves gyerekünk kihordása nagyon megviselte a feleségem szívét. Az egyik oldalon két ujjnyival megnagyobbodott a szíve, és gyógyszerek nélkül 110 körüli az alap pulzusszáma, de gyógyszerrel sem mindig lehet rendesen beállítani. Amikor pozitív lett a teszt, mindketten megijedtünk, és neki is az abortusz volt az első gondolata. Aztán beindultak nála a fogaskerekek. Elment a kardiológushoz, aki megerősítette, hogy elég nagy a kockázata, hogy jelentősen romlik az állapota. De addigra a feleségem beleélte magát, hogy ő ezt végig tudja csinálni. Hiába győzködöm, egyre nagyobb benne az elhatározás. Hivatkoztam a gyerekekre, hogy fel kell nevelnie őket, de azt mondta, ez a pici is az ő gyereke.

Nem akarom őt elveszíteni. Nem csak a gyerekek miatt, hanem mert nagyon szeretem. Nekem is fáj ez az egész, annyira szívesen babáznék újra, de egyszerűen rettegek.

Mit tegyek még?


2014. febr. 27. 09:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztem megvédeni a 16-os válaszadót, de szerintem ő is azon lepődött meg, amin én is: hogy miért ajánl egy lelkiismeretes nőgyógyász egy 40 éves, súlyosan szívbeteg nőnek olyan hormonkészítményt, amiről a laikusok számára is köztudott, hogy 35 év felett, egészségen nők számára is egyre inkább ellenjavalt. Mégpedig azért, mert a kockázatokat (trombózisveszély, szív-és érrendszeri betegségek) fokozottan emeli.


A kérdező és párja feltehetőleg jóhiszeműen követte ezt az orvosi ajánlást, amiből most csiki-csuki helyzet kerekedett. És valóban az a tragédia, hogy nem lehet jól kijönni belőle sajnos.

2014. febr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nem akartam többet írni, de meggondoltam magam.

A kérdésem arra vonatkozott, hogyan győzzem meg a páromat arról, hogy rosszul döntött. Kaptam értelmes válaszokat, tényleg köszönöm őket, még azt is el tudtam fogadni, hogy ne győzködjem tovább.

De nem értem, hogy kerül ide a fogamzásgátló kérdése. Ez olyan, mintha hozzám behoznának egy gépet javításra, és azt mondanám, az ügyfél a hibás, mert miért ezt a típust választotta. Ja, hogy a szaküzletben ezt javasolták? Nem baj, azok hülyék, most akkor használd tovább, magadnak akartad a bajt. És nem érdekelne, hogy nem ért hozzá, csak elfogadta a szakember tanácsát. Ez is olyasmi. De ha jó meggondolom, még akkor sem a fogamzásgátlással kellene foglalkozni, ha védekezés nélkül jött volna össze a terhesség. Hibáztatná magát az ember, de a helyzet ugyanaz lenne, mint most. Azzal meg most már tisztában vagyunk, hogy más megoldást kell alkalmaznunk, mert ez a csökkentett hormontartalmú(!) készítmény nem jó.

Felvetődött az is, hogy most nem az a lényeg, hogy fontos vagyok-e a feleségem számára. Mert szerintem pont ez a lényeg. Hogy fontosak vagyunk-e neki? Igenis ezt is figyelembe kell vennie! Mert mi egy csapat vagyunk, együtt hoztunk mindent létre, együtt döntöttünk mindenben, nincs joga önző módon kiszállnia ebből.

Nekem még az is megfordult a fejemben, hogy mi van, ha még azelőtt súlyosbodik a helyzet, hogy életképes lenne a baba. A jelek erre mutatnak. Könnyebb lesz 18-20 hetesen megszülni őt? Vagy ha megmarad, és felnő, de nem lesz anyja, könnyű lesz ezzel a tudattal élnie.

Bocs, hogy mindezt leírtam, a tehetetlenségemet próbáltam levezetni.

2014. febr. 28. 10:39
 23/30 anonim ***** válasza:
nem tudod... mert a szoptatás élményénél még ti férfiak sem tudtok többet nyújtani. A hormonok elborították az agyát és nagyon nehéz észérvekkel meggyőznöd, de próbálj kitartó lenni, hátha belátja a 12.hétig
2014. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a kialakult helyzetet. Persze nekünk innen könnyű dobálózni bármivel is, nem nekünk kell végigcsinálni sem egy abortuszt, sem egy veszélyes terhességet. Most azt mondom, hogy én nem vállalnám, de persze nem az én hasamban növekszik újra egy kis élet.. lehet, hogy akkor én is már ragaszkodnék hozzá. Csak annyit tudok tanácsolni, bárhogy is alakuljon, legyél mindenben támasza a feleségednek, és kívánom, hogy jól döntsetek! Minden jót, sok örömet, jó egészséget! Majd azt lehet kérni, írd meg, mi lett Veletek?
2014. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem értem, hogy 40 évese, szívbetegen hogyan szedhet valaki fogamzásgátló tablettát?

Egy odafigyelő, lelkiismeretes nőgyógyász 35 év felett egészséges nőknek sem ír fel tablettát. ha felír akkor nem tartozik az odafigyelő, lelkiismeretes orvosok közé :(


A kérdezőnek: nehéz döntés, de ha Te a férj, nem tudsz már érveket felhozni (pedig te ismered a feleségedet és az életkörülményeiteket, egészségi állapotát) akkor az biztos, hogy nem ami véleményünk fog itt számítani. Nem is a tanácsaink. Az orvosok és a Ti döntésetek. Hiába adnánk itt milyen-olyan tanácsot, nem hiszem, hogy sokat érne. :(


3 gyerekes anyuka

2014. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
A gyermek Isten ajándéka.. egy élet kezdete... a sorsnak terve van a megfogant gyermekkel.. A véleményem az hogy csak akkor döntsenek az abortusz mellett ha az orvos feltétlenül indokolja. Egyébként ne. A kérdéséből nekem úgy tűnik hogy Önök is szeretnék ezt a gyermeket. Kitartást kívánok!
2014. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
50%
Mérlegelni kell.. és kikérni az orvos véleményét: melyiknek nagyobb a kockázata? Mert az abortusz is egy műtét, mely nem veszélytelen.
2014. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
És az nem viseli meg a szívét szerinted, ha "ráveszed", hogy vetesse el a gyerekét? Én kötve hiszem, hogy egy nő tud racionális döntést hozni ilyen ügyben. Max. a szíve szakad meg...
2014. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogy vagytok? Remélem minden rendben van.
2014. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező! Végül mi lett?

Remélem minden rendben volt

2021. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!