Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A feleségemet hogyan lehet...

A feleségemet hogyan lehet bejegyeztetni anyukának?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok nős és sajnos volt egy kalandom amiből terhesség lett. Teljesen biztos vagyok benne hogy én vagyok az apa! Miután a hölgynek van három gyermeke így ezt a babát már nem tudja vállalni. Én viszont szeretném a feleségemmel felnevelni amivel a hölgy teljes mértékben egyet ért!Szeretném megkérdezni hogy ebben az esetben mi a teendő és a feleségemet hogyan lehet bejegyeztetni anyukának?
2013. ápr. 3. 08:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Olyan nincs hogy bejegyeztetni anyukanak. Ha megszületik a gyerek, a szulo anya nyílt örökbefogadással örökbe adhatja nektek. OFF nem vagy piskóta.....
2013. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Próbálkozhatnátok a nyílt örökbefogadással. Akkor biztosan ti kapjátok a babát, és szülés után egyből a nevetekre is kerül, ha jól tudom. Legalábbis pár éve, amikor nálunk az örökbefogadás szóba jött, akkor még így volt. Nem biztos, hogy a ti esetetekben is így van, de érdemes lenne utánanézni, azzal nem veszíthetsz.
2013. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Az örökbefogadás várólistás. De ha az anya téged nevez meg apának, akkor könnyebben hozzátok kerül, és a feleséged ezután fogadhatja örökbe.
2013. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
A nyílt örökbefogadás az nem várólistás, de ne zavarjon. Itt meg pláne nem
2013. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
3/5 Te aztán nagyon értelmes ember lehetsz!
2013. ápr. 3. 08:23
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

A nyílt örökbefogadásnál elvileg pont ez a lényeg, hogy nincs várólista. Ott elvileg a kismama és a leendő örökbefogadók szimpátia alapján választják egymást, és az örökbefogadóknak elvileg kötelességük bizonyos időközönként tájékoztatni az örökbeadót, hogy mi van a kicsivel (ez általában fénykép küldés, telefonbeszélgetés, esetleg találkozás lehet)

Nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy van, mert odáig végül nem jutottunk el, de elvileg így működik. Azt sem tudom, hogy a ti esetetekben egyáltalán lehetséges-er ez az út (bár én laikusként nem látom akadályát, de ki tudja), de mint írtam, egy kis utánajárást, pár telefont mindenképp megér. 2. vagyok :)

2013. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
3# szerintem csak viccelt! Amúgy tényleg nem vagy piskóta! Minden tiszteletem (és döbbenetem) a feleségedé, hogy ezt bevállalja...
2013. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nos a nem vagyok piskótára csak annyit hogy unalmas részletekkel nem szeretnék senkit fárasztani!De mindennek meg van az oka! Ezt a témát én nem érzem viccesnek elnézést a szar humoromért!
2013. ápr. 3. 08:40
 9/26 anonim ***** válasza:
36%
Örökbefogadásnak hívják.
2013. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan untass a részletekkel,mert érdekelne.

Hogyan történt a kaland,és a feleséged hogyan fogadta a gyereket?

Tényleg le a kalappal előtte, hogy beválallja.Én nem tenném.

A nő pedig, aki lemond a gyerekéről, mert már van neki 3, hát ,arról is megvan a véleményem.Az ő férje mit szól hozzá?


De hogy a kérdésre is válaszoljak,tényleg nincs olyan, hogy bejegyeztetni.A gyámügynél kell szerintem érdeklődni.Gondolom, először meg kell állapítani, hogy valóban Te vagy az apa.

2013. ápr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!