Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek megtartsam vagy...

Brigcsaacuki kérdése:

Szerintetek megtartsam vagy elvetessek egy olyan babát aki nem várt?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Kb. 6hetes terhes. Barátom (18) nem nagyon szeretné a gyereket de én meg alig vártam hogy összejöjjön. 3éve együtt vagyunk sőt együtt élünk már! (Még nem mondtam el neki) mitcsináljak?

2014. ápr. 27. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Tartsd meg, ha már a védekezéshez buták voltatok.
2014. ápr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De az a legszebb hogy védekeztünk!
2014. ápr. 27. 09:23
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
De ha védekeztetek, akkor miért írod azt, hogy alig vártad, hogy összejöjjön?
2014. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Azert az mókás, hogy "én meg alig vártam hogy összejöjjön"es " De az a legszebb hogy védekeztünk!": ezek nem kicsit ütik egymást.....

Gyerekek vagytok meg mindketten. Nem tervezett terhesseg volt -minimum a barátod részéről - , nem akarja az apa, es kizárt, hogy meglenne a megfelelő anyagi háttér. Erre en abortuszt tudok mondani.

2014. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Tartsd meg. Legalábbis ên megtartottam, êletem.legjobb dõntêse volt
2014. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lekell ülnöd beszélnd vele. Hisz tőle is függ a baba sorsa. Mert te nem fogsz tudni előteremteni anyagi háttért a megélhetésetekre. Én is 18 éves vagyok, most fogok heteken belül szülni. Egyáltalán nem olyan könnyű, mint mások hiszik a terhességet. Itt már nem csak a cuki babáról szólnak a dolgok, meg ilyenek. Itt egy felelősséget vállalsz az elkövetkezendő minimum 18 évre.

Az iskolát már befejezted? Van mód magántanulásra, de nem könnyű, persze kitartással, és akarattal meg lehet csinálni.


Összefoglalva: ezt a pároddal kell megbeszélnetek, hisz ő a baba apukája.

2014. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Gondold át jól, mert bárhogyan is döntesz, azt már nem lehet visszacsinálni. Mondd el a párodnak, beszéljétek át, ha kell többször is. Ha esetleg úgy döntesz, hogy megtartod a babát, készülj fel a legrosszabbra is, hogy mégsem marad veled a párod. 18 éves, nagyon fiatal, nem biztos, hogy fel van erre készülve. Akkor is képes vagy végigcsinálni? A szüleid melletted állnak?


Én 20 évesen szültem meg a kisfiamat, nem tervezett gyerek volt. Már a terhességemet is egyedül csináltam végig. Sokáig se híre, se hamva nem volt az apának. (Nem teljesen önhibájából, zűrös korszakát élte, de most nem részletezem) Majd 16 hónapos korában felbukkant. Újra kezdtük, adtam esélyt a dolognak. Megszerették egymást a fiammal, de csak óvatos lépésekben haladunk, nem akarom, hogy rosszul süljön el, a gyerek látná kárát. Most 2,5 éves. Ezt csak azért meséltem el, hogy lásd, más is került már nehéz helyzetbe, nem vagy egyedül a "sorsoddal".


Kívánom, hogy jól dönts, mert szerintem kevés rosszabb érzés van a megbánásnál. És itt az abortusz is örökre szól, nem lehet visszacsinálni, ha megszülöd, az is.

2014. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kell érteni,hogy szeretne babát de a barátja nem,és ezért védekeznek.Azért a vágy még megvan.
2014. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%

mindenkppen tartsd meg!

Az abortusz után a nőknek sokszor évekig lelkiismeretfurdalásuk van!

Nem beszélve az egészségükről, amikor szeretnének pár év múlva babát már lehet nem megy olyan könnyen

2014. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én 38 éves vagyok. A 4. babát nem terveztük ,de jött és most itt szuszog a hátam mögött. Nem bántam meg pedig a másik 3 már nagy. 23 voltam mikor az elsőt szültem de nem bántam volna ha ő korábban jön. Szóval ne vetesd el nagyon fogod szeretni még ha a barátod nem is akarja.
2014. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!