Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Down-os babámmal az 5. hónapba...

Down-os babámmal az 5. hónapban megszakittattam a terheségem. Mai napig bánom, hogy nem kértem ki a kórháztól, és nem vittem haza eltemetni, stb. Van egyébként erre lehetőség a kórházakban?

Figyelt kérdés
Vagy csak az élve született, pár órát élt menteni kötelező (24. -héttől) babáknál lehet ilyet?

2014. máj. 24. 21:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Jogilg barmikor kikerhetted volna hiszen a te sajat tested resze.

magyarorszagon a korhazak nagyon csunyan bannak mindenkivel es mindennel az alapveto emberi tisztelete nem adjak meg a magzatoknak sajnos.

De minden anyanak a torveny szerint joga van a sajat barmekkora magzatat eltemetni .A 24 het alatt akar a sajat kertedben is hiszen meg nem ember a torveny szerint.

van idevago oldal emberi jogok stb de hirtelen nem talalom azt hiszem az angyalok szulei oldalon van fonn.

Meg egyszer aki azt mondja egy elhalt magzatra hogy veszelyes hullandek azt legszivesebben kepen torolnem.

2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

"Jogilg barmikor kikerhetted volna hiszen a te sajat tested resze. "

Ja. Az amputalt labat is ki lehetne kerni ennyi erovel, hiszen az is a teste resze. Nem, nem lehet kikerni


"De minden anyanak a torveny szerint joga van a sajat barmekkora magzatat eltemetni .A 24 het alatt akar a sajat kertedben is hiszen meg nem ember a torveny szerint. "

A halva szuletett magzatot kikerheti es eltemettetheti, igen. Itt viszont nem halvaszuletesrol, hanem abortuszrol volt szo. Annak a vegen nem magzat, hanem abortum az, ami marad.


"Meg egyszer aki azt mondja egy elhalt magzatra hogy veszelyes hullandek azt legszivesebben kepen torolnem."

Okos vagy. Igaz, idezojelbe tettem, a masik meg odairta, hogy sajnos, de ne zavarjon. Pofozkodj csak. A sajat butasagodat bizonyitod csak. Abortusz > abortum > veszeyes hulladek. Ahogy a mar fentebb emlitett amputalt lab is. Az, hogy a kerdezo, vagy mas mit gondol es erez ezzel kapcsolatban, az egy dolog, attol meg a hivatalos megnevezese es kezelese nem valtozik.

2014. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Ne tevedj el ez a munkam ertek hozza bar nem Magyarorszagon dolgozom de tudom mirol beszelek.

Igen is alap emberi jog a sajat magzat eltemetese es bucsu tole akar abortusz akar halvaszules akar immaturus.

2014. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem Magyarorszagon dolgozol, akkor nyilvan nem vagy tisztaban az itteni rendszerrel es torvenyekkel.
2014. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

35paragrafus

,,a halva szuletett magzat temeteserol az eu intezmeny gondoskodik kiveve ha arrol kerelem utan mas szemely kivan gondoskodni.,,

Tehat M orszagon is lehetseges

ill

,,(4) Korai vagy középidős magzati halálozás esetén az elhalt magzat halottvizsgálati bizonyítvány nélkül, a szülő írásbeli nyilatkozata alapján temethető vagy hamvasztható el. A nyilatkozat alapján a maradványokat ki kell adni, a szülő azok eltemettetésére köteles.(2013 torvenymodositas )(15/157/4 torveny)

2014. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Értő olvasas? Nem megy, látom. Halva született magzatrol ir a torvény. Abortusznak nincs halva született magzat. Ott abortum van. Fogd mar fel
2014. máj. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hajba ne kapjunk,nem vitainditónak szántam.Minden válasz segitett,bár a a lelkiismeretemmel nekem kell elszámolnom.
2014. máj. 28. 20:10
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ugyanígy voltam 1,5 hónapja, meg kellett szulnom 22 hetes kislányomat. Az uh még a 20 hetes is tökéletes volt. 12.héten nyakiredő 1,6mm orrcsont is volt. Csak a kombinált tesztnél volt magas a beta hcg a pappa meg alacsony. Ezért amniocentézis volt, 5 hetet vártam az eredményre. Borzalmas volt, aki ezt Nem csinálja végig , Nem is tudja.... A szülésznő azt javasolta ne nézzem meg, bár Nem látszott semmi rajta, de akkor sem, lelkileg Nem tenne jót. Nekem is hasonló gondolatok vannak a fejemben, hogy miért Nem hoztuk el, miért Nem néztem meg. :( ebben olyanok Nem tudnak még tanácsot sem adni, akik ezt Nem csinálták végig.
2014. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Folyt. Nekem nagy gyerekeim vannak, de nehezen viselem, mert kislányom nincs, és ő kislány lett volna..... Te utána mikor estel teherbe? Hamar sikerült? Neked hogy derült ki, hogy downos?
2014. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a választ!Nagyon sajnálom sorstársak lettünk.8 hónapra rá újból sikerült a baba,most 4 éves,gyönyörű,egészséges.Nekünk a tarkóredő volt már a 12.héten vastag,3.9 mm.Csak ebből volt sejthető hogy baj van,mert amúgy tökéletesen fejlődött,bár a 20.hétre már rövidebb combcsontok,vesemedence tágulat stb...,is látszottak...
2014. jún. 8. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!