Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ha teherbe esnétek...

Kamaszok! Ha teherbe esnétek megtartanátok a babát vagy elvetetnétek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%
Elvetetném. Igaz, én még csak 13 vagyok, gondolom ez a kérdés a kicsit idősebbeknek szólt, de sajnos már az én korosztályomban is vannak olyanok, akik nemi életet élnek. :-( Én nem.
2014. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
83%

Én elvetettem, 17 voltam. Sajnálom, hogy megtörtént, nem jó érzés, de nem bántam meg. Akkor még nem álltam készen az anyaságra, éretlen voltam (ezt eleve a terhesség bizonyítja).

Vannak ellenpéldák, pozitív történetek, biztos nekem is ment volna valahogy, de így éreztem, érzem jónak. Ezt mindenkinek maga kell eldöntenie.

Azóta vannak gyerekeim, most is terhes vagyok, eszembejut még most is, rossz érzéssel tölt el, de ezzel együtt kell élni

2014. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
83%
Megtartottam, és csak pár nap és szülök.
2014. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
70%

Nagy eséllyel megtartanám.

Van önálló keresetem és megtakarításaim is, de a lényeg, hogy a családomra is támaszkodhatnék minden tekintetben. Egyedül a nagy bizonytalanságra nem vállalnám.

17/l

2014. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
71%
elvetetném. le fognak ezért pontozni, mert a gyakori érett és felnőttes (akinek nem inge, ne vegye magára!) közege már csak ilyen, de szerintem az örökbeadás sem jó módszer. sokan rácsodálkoznak, amikor ezt mondom, de gondoljon bele mindenki! ha tartjuk a kapcsolatot a gyerekünkkel, akkor tudni fog arról, ha mondjuk x év múlva kistestvére születik. lehet, hogy belátja addigra, miért kellett őt örökbeadni, lehet, hogy nem, és nem hinném, hogy bárki nyugodt szívvel nézné később is, hogy az a nő rólam lemondott, én nem kellettem neki, mindegy, milyen okból, de az egy/kettő/három kistestvérem vele él... szeretheti/szerethette akármennyire a nevelőszüleit. vagy ha csak simán megtudja, hogy örökbeadták, de a biológia anyukával már nem tartják a kapcsolatot, akkor ott fog motoszkálni a fejében, hogy miért? itt gyakorin is olvastam már erről kérdést: a kérdező pont ezt az egy kérdést akarta feltenni a biológiai anyjának: miért? arról persze beszélhetünk, hogy milyenek az örökbefogadó szülők... mert igen, hatalmas esély van rá, hogy a gyerekünk csodálatos nevelőszülőkhöz kerül, de sajnos személyesen ismerek olyan embert, akit durván bántalmaztak a nevelőszülei (hadd ne menjek most ebbe bele), senki nem lehet biztos semmiben. inkább elvetetném, jobb az egy magzatnak, vagy egy sejtcsomónak. és igen, lehet jönni azzal, hogy de ha jó élete lett volna...! na ez az, amit SENKI nem tud előre. szeretettel várt gyerekek és felnőttek között is biztos akad, aki kívánta már azt, bár meg se született volna. ez egy meddő vita, bocsánat hogy ilyen hosszan fejtegettem, de sajnos aránytalanul sok elborult ember járkál fel ide, akik mindenkit, legyen akármilyen élethelyzetben, a magzat, illetve baba kihordására és megszülésére biztatnak, mert szerintük csak és kizárólag ez a jó megoldás, ez Isten akarata, stb stb... megnézném közülük a legesleghangosabbat (mert mindegyikük nagyon hangos, és nagyon határozott, ha a dologról van szó), hogy mondjuk végignéznék-e, ahogy a tizenöt éves, megerőszakolt lányuk kihordja és megszüli a megerőszakolója gyerekét. megint másik kérdés, hogy mennyire leszólják ezek az emberek a kamaszterhességet... mert kizárt, hogy nem történt figyelmetlenség, stb... nekik üzenném, hogy egy védekezés se 100%-os, és szerencsére az én édesanyám roppantul kultúráltan állt a kérdéshez, és bizony, amikor a lehető leggondosabb! védekezés mellett felmerült nálam a gyanú, hogy esetleg baba van, hozott nekem tesztet, és nem kiabált, nem őrjöngött, hanem megértette, hogy előfordulhat ilyen, ahogy megesett már vele is, a kolléganőjével is, a szomszédasszonnyal is. nem voltam ebben a konkrét esetben terhes egyébként. elnézést a személyeskedésért, és a hosszúságért.
2014. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
63%

Én megtartanám,mert ki tudja,hogy az abortusz milyen hatással lenne a testemre és a lelkemre.A lelkem szerintem összeomlana,a testem meg lehet,hogy nem bírna el még egy terhességet(volt már méhszájsebem is,közepes méretű,meg amúgy sem vagyok az a könnyen tágulós fajta),és amúgy is csak egy gyereket szeretnék,aki egészséges.

18 évesen most ott tartok,hogy érettségizek.Ha most lennék terhes,akkor mire leérettségiznék még a terhességem az első szemeszterben járna.Egy 1-2 hónapos terhességnél pedig lehet leérettségizni(szóbeli van csak hátra),ugyanis 1 nap koránkelés nem a világ még terhesen sem.Rosszullét esetén meg úgyis szólnék az elnöknek,vagy egy tanárnak,hogy nincs minden rendben,és elmennék a mosdóba,vissza a vizsgára..stb.4 tantárgyat kibírnék szerintem.


Utána meg itthon maradnék a babával,a ballagási pénzemből vennék neki kiságyat,a szüleim meg vennének neki pelust,meg ruhákat,meg még amik kellenek.Aztán nyilván ha a vérszerinti apuka mellettem maradna,és lenne önálló keresete,akkor nyilván rá is próbálnék kicsit támaszkodni,ha ez nem menne,akkor 1 év vagy 2 év után elmennék dolgozni,és önálló keresettel mindent megadnék a gyerekemnek.



Hatalmas felelőtlenség gyereket vállalni még fiatalon,de az abortusz hihetetlenül veszélyes és én nagyon félnék,hogy soha többet nem lehetne gyerekem.És mivel nekem a legnagyobb vágyam az,hogy JÓ anya legyek,ezért inkább megteremtem először az anyagi hátteret,és csak aztán vállalok egy babát!:)

Ha pedig valaki alaposan,gondosan odafigyel arra,hogy ne legyen baba,amíg nem akar babát,akkor nem is lesz baba(itt pedig minden véletlenséget is átgondoltam).

Persze lehet,hogy vannak olyan esetek,amikor hiába vigyáznak...



18/L

2014. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
37%
Értem én ezt aé érvelést,hogy veszélyes az abortusz x okok miatt,de ki gondol a babára?? Hogy az egy új élet??
2014. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
18%
Megtartanám. Ha szexelni elég nagylány vagyok, akkor a felelősséget is vállalom. Bár jelzem, én és a párom mindent megteszünk hogy ne történhessen semmilyen probléma, tabletta plusz óvszer a termékeny napokon, ezen felül, 13 éves korom óta naponta hőmérőzök, hogy tisztában legyek a ciklusommal.
2014. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
64%
Elvetetném! 17 éves vagyok, van egy 1 éves keresztlányom,aki miatt talán jobban belelátok a dolgokba, nem úgy mint régebben:) Hiába imádom, egyszerűen pár óra múlva mindig belátom, hogy éretlen vagyok még egy gyerekhez. Az a sok figyelem, türelem, az, amit én még nem tudnék biztostani neki. Anyukám, nevelőapukám és a nagyszüleim mindenben támogatnának, sőt anyukámmal beszélgettünk is erről egy film kapcsán és mondta, hogy hogyha nekem úgy alakulna és ha szeretném is, akkor ő nevelné amíg tanulok. Tehát a családi támogatás meglenne de akkor sem tartanám meg. Persze ott motoszkálna a fejemben, hogy mi lesz akkor ha később nem lehet majd gyerekem, na de most akkor inkább vágjak bele éretlenül? Nem menne.
2014. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
65%

én őszintén megírom,hogy elvetetném,hiába fognak lepontozni az abortusz ellenesek,hogy ez gyilkosság..egy négyhetes embrió inkább egy sejthalmaz,mint egy kisember.

Egyébként azért nem tartanám meg,mert nem lenne önálló keresetem,hátráltatna a tanulásban(ami pedig fontos lenne a jövőm szempontjából,hogy legyen egy jó munkám,és eltudjam tartani majd a babát),nagyon nehezen jönnénk ki anyagilag is,a csóróságba meg nem kell gyereket szülni.

2014. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!