Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Honnan számít életnek? A...

Honnan számít életnek? A fogantatás pillanatától?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Na megint egy veszekedős kérdés.

Persze hogy a fogantatástól hisz utána semmit nem kell tenni azért hogy éljen mert már él.

2014. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Ez valóban egy jó vitatéma és lepontozós lesz.

Szeritem is akár a fogantatástól, hiszen megfogan egy új élet. De az még nem érez, tulajdonképpen csak sejthalmaz vagy nem is tudom hogy írjam, mert ennyi erővel akinek lombikos a babája, akkor életek vannak a kémcsőben. Végülis igen azok, de valahol mégsem érzem annak. Nekem igazán ott kezdődik amikor beindul a szívverés és már emberi formája lesz, a szervek működnek. Ez már jóval a 12. hét előtt bekövetkezik, hogy pontosan mikor nem tudom, de én onnan gondolom életnek.

2014. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb. a 6. héttől már reagál a magzat, legkésőbb onnantól már életnek mondanám. De én már a fogantatástól úgy gondolom, hogy ő egy pici élet.
2014. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Gondolni, hinni, képzelni lehet sok mindent, de a TÉNY az, hogy az új élet a fogantatás pillanatában jön létre.

Onnantól, ha nem bántják megszületik, majd él, majd meghal valamikor.

2014. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Fogantatástól ÉL! Az egy dolog, hogy a szíve később dobbanik meg, de akkor is él már előtte.
2014. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor a spirál konkrétan gyilkológép?

Vagy a kombinált hatású fogamzásgátló?

2014. júl. 16. 06:18
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

A spirál steril gyulladást hoz létre a méhben, ezért nem engedi beágyazódni a már megfogant új életet. Abortív eszköz.

A kombinált fogamzásgátló működhet ovulációgátlóként is, meg úgy is, mint a spirál.

2014. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval a spirál havi egy gyilkosság?
2014. júl. 16. 14:15
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Így, ahogy mondod. Csak olyan eszközök tiszta eszközök, amik a két sejt találkozását akadályozzák meg.
2014. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A mostani szabályt nem tudom de régen úgy volt ha élve született a gyerek akkor a fogantatás pillanatától kell élőnek tekinteni. De ez egy jogi megfogalmazás (főleg öröklésnél és néhány más esetben van jelentősége). Más kérdés, hogy "erkölcsileg" "vallásilag" mikortól tekinted annak.
2014. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!