Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért mondják azt általában a...

Miért mondják azt általában a nők, hogy azért nem adják örökbe a babát, mert akkor már nem tudják annyira megszeretik?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem? Komolyan....inkább megöletik

2014. szept. 17. 20:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
52%
9honapig hordod a gyereket a szived alatt,megszenvedsz mire megszületik,utana megnezed,a karodba fogod-nem lenne szivem odaadni-anyai ösztön.Ha elveteti akkor meg nem kötödik hozza.
2014. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
87%

Ez valahol józan gondolkodás és én találkoztam már szülészeten erre jó példával. A nő ott akarta hagyni a gyerekét a kórházban, mert hajléktalan drogos volt. Másnap meggondolta magát és egy szerencsétlen fószerre tukmálta magát a gyerekkel. A gyerek 1 hét múlva több mint fél kg fogyással került vissza intenzívre és még hónapokat ott töltött úgy leamortizálta a gyereket az a nő összesen 7 nap alatt. Mondanom sem kell, hogy a gyerek eleve függőként született meg, az anyja pedig olyan szinten képtelen volt ellátni a gyereket, hogy a tápszert sem volt képes kimérni neki, így inkább enni sem adott neki.... És milyenek a magyar jogok, nem vették el a nőtől a gyereket...

Neki jobb lett volna meg sem születni, mert élete végig szenvedni fog ettől a nőtől és valószínűleg ilyen háttérrel ő is az utcán fog szocializálódni.

2014. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
43%
Ha valaki nem olyan körülmenyek között el hogy fel tudjon nevelni egy gyereket,akkor inkabb vetesse el-ha mar a vedekezeshez nem Volt eleg esze.
2014. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tudom, ki hogy van vele, de én már akkor kötődtem hozzájuk, amikor a létezésükről bizonyosságot szereztem. Ahogy megtudtam, hogy jönnek, az enyémeknek éreztem őket. Elvehetetlenül.
2014. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

4es ezzel én is így vagyok.


Ha pedig valami oknál fogva semmiképp nem tarthattam meg volna valamelyiket, akkor örökbeadtam volna, mintsem megöljem...

2014. szept. 17. 21:15
 6/55 anonim ***** válasza:
79%

Könnyű mondani, hogy "ha valamilyen oknál fogva nem tarthattam volna meg, akkor inkább örökbe adtam volna." De kedves Kérdező, vajon lenne lelki erőd hozzá? Miután a kezedben tartod, látod azt az ártatlan kis embert, akinek 9 hónapig a Te tested volt az otthona, vajon ilyen könnyen lemondanál róla? Csak úgy odaadnád egy idegennek, hogy ezentúl ő gondoskodjon a tulajdon gyermekedről? Képes lennél a továbbiakban azzal a tudattal élni, hogy van valahol egy gyermeked, aki intézetben sínylődik, és lehet hogy soha nem fogják örökbe fogadni, soha nem lesz kit anyának szólítson? Nem tudod majd megvédeni ha bántják, nem tudod megvigasztalni ha szomorú, nem tudod megnyugtatni ha fél. Jó élete lenne így ennek a gyermeknek? Azzal a tudattal kell leélni egy életet, hogy a saját anyja eldobta magától. Valóban azért született a világra, hogy lelki nyomorék legyen és szenvedjen? Mert szerintem nem...

Ami az abortuszt illeti, tapasztalatból mondom, hogy ahhoz is óriási lelki erőre van szükség, de persze ezt is csak azt tudja, aki átélte. Könnyű gyilkosnak nevezni azt a nőt, aki az abortuszt választja, könnyű ítélkezni, de vajon Te mit tennél abban a helyzetben? Ezt nem tudhatod, épp ezért ne ítélkezz. Nem mondom, hogy az abortusz egy jó dolog, viszont valakinek nincs más választása. Korai időben (6. hétig) végzett abortusz még nem fáj a magzatnak. Még nincs kifejlődve az idegrendszer így fájdalom receptorjai sincsenek neki. És hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, inkább "megölettem" a gyermekem, a saját érdekében és a másik gyermekem érdekében. Azért tettem, hogy egyikőjüknek se kelljen nélkülöznie semmiben és azért amit már fent leírtam. Lehet gyilkosozni.

2014. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Így biztos jó volt a gyerekednek, sőt élvezte is talán ugye? Persze, megértem ha ezzel nyugtatod magad.

Tudod, voltam ilyen helyzetben... Védekezés mellett terhes lettem. És tudod mit? Nem hagyhattam, hogy azzal fűtsék fel a kórházat...Szóval tudom mit beszélek, ne aggódj!


6 hetes? Miröl beszélsz? Hisz akkor derül ki egy terhesség... Fogadni mernék hogy voltál te is legalább 9 hetes a műtétkor...

2014. szept. 17. 23:35
 8/55 anonim ***** válasza:
68%
Sokkal nehezebb végigcsinálni egy nemkívánt terhességet és szülést (hiszen a legtöbb nőnél vannak fizikai és lelki mellékhatásai - pl. plusz kilók, bőrproblémák, emésztési problémák, hangulatingadozások, fáradtság, szülési sebek, a tej kérdése.. stb. .- és még ma is komoly kockázatai - akár halál -, plusz ott a társadalmi és anyagi "vonzata" is - munkavállalás/tanulás, kiközösítés, magyarázkodás... és esetleg még olyan apróságok, mint a ruházkodás). Szóval szerintem ez a "megszeretés", bár benne van a plakliban, csak a jéghegy csúcsa, amit talán könnyebb kimondani és pozitívabban tünteti fel a megesett nőt, mint azt, hogy nem bírom, nem fér bele az életembe, erőmbe, vagy pláne egyszerűen és önzően: a terveimbe.
2014. szept. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
22%
6 hetes terhesség nincs... legkorábban 10. héten végezhető el az abortusz, és csak hogy megnyugtassalak, igen is érzi a magzat. De gondolom téged úgyse érdekel, hisz a könnyebb utat választottad, a gyereked halála árán is. Nem írom le mi a véleményem rólad, úgyis tudod..
2014. szept. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
41%
Én nem csinálnék végig egy terhességet azért hogyha megszületik örökbe adjam, szerintem lelkileg jobban megvisel egy nőt hogy tudja van egy gyereke de azt nem tudja mi van vele.
2014. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!