Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a következmények...

Mik azok a következmények amik általában előfordulnak egy dohányos kismama babájánál?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Asztma, koraszülés ebből ezer egy betegség lehet akár látás romlástól halálig bármi.
2014. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Büdös lesz a gyereke is. :)
2014. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

gyakori:

bölcsőhalál (főleg fiúbabáknál 2x esélyesebbek, mint a lányok, venni kell légzésfigyelőt)

a kisebb súllyal születés és ennek hatása: felnőttkorában érrendszeri betegségek kialakulásának sokkal nagyobb kockázata


amik ritkán:

magzatként a rossz vérkeringés miatt (ami látszik a méhlepény korai érettségén, "meszesedésén")oxigénhiányos lehet elsősorban az agya.



egyéb asztmás rohamokról is hallottam, akár rögtön születés után - de ezekekről nem hivatalos oldalakról, majdhogynem "csak" szóbeszéd alapján - és magát az asztmát nem tudom bizonyított e egyáltalán hogy az anyai dohányzás váltotta e ki...

2014. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
*mármint nem a bölcsőhalál a gyakori, hanem a dohányzás ezt okozza leggyakrabban
2014. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
A felesegem szivogatta, de a babanak semmi baja nem volt. Most 4.5 eves kb egy 6-7 eves ertelmi szintjen van. Ir ,olvas,matekozik,zongorazik,stb.. . Nyilvan ez csak sajat tapasztalat, azert hanyagold a cigit.
2014. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia

Velem anyukam vegig cigizett. En alapbol orokoltem volna,mert a nagymamam,edesapam,nenikem mind allergiasak. De sajnos az allergia melle kaptam egy kis asztmat is. Mostanra nincsenek mar asztmarohamjaim de az egesz gyerekkorom szornyu volt miatta. Emlekszem meselte edesanyam,hogy par hetes voltam es fulladtam. Nem mert aludni mert felt,hogy megfulladok. Egy percre nem tett le ejszaka.

Bar igazabol nem vagyok benne biztos,hogy ez a cigi miatt van.. no meg ennek mar 23eve. Azota sokat fejlodott az orvostudomany :)

23hkm

2014. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Azért erre mérget ne vegyél utolsó.
2014. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
az asztma és a cigizés közötti összefüggés nekem azért nem világos, mert a toxin eleve nem a magzat tüdejére hat, hanem a vérbe kerül. a magzat nem lélegzik tüdővel bent...kb 8. hónapra fejlődik ki teljesen a tüdejük (ha jól tudom)
2014. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Irtam az elejen,hogy orokoltem es amugy sem vagyok benne biztos,hogy ez a cigi miatt lenne. Egy szoval nem irtam,hogy a dohanyzas miatt van :)

Az orvos sem erositette meg,csak annyit mondott kotheto hozza. :)

2014. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

nem ellened irányult volna, hanem csak a kommentedről jutott eszembe.


valamint azt sem fejtettem ki bővebben, pl a felnőttkori érrendszeri betegségek következményeként pl a szívinfarktus, agyinfarktus, agyvérzés, embóliák, stb értendők

2014. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!