Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki általában cigizik,...

Aramnd kérdése:

Ha valaki általában cigizik, de a terhesség alatt nem, akkor megvan annak az esélye hogy nem egészségesen jön a világra?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint a baba?
2014. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen
2014. szept. 1. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:

elvileg nincs teljesen egészséges ember

tehát eleve minden magzatnak meg van erre is meg arra is az esélye

különböző kockázat növelő tényezők vannak

nagyon összetett

pl valaki nagyjából cigizett korábban, de mondjuk valaki meg festékgyárban dolgozik, vagy szmogos helyen él, vagy az apa "minősége" sem biztos, hogy nem dominál, ott vannak az örökletes tényezők is, hagy ne soroljam idők végezetéig mi minden.


itt esélyekről, kockázatokról lehet csak beszélni

és az viszont független a kérdés tárgyától

lehet dohányosnak egészséges babája, nem dohányosnak meg beteges. minden összefüggések halmaza.

a szervezet ellenállóképessége-kora-életmód-genetika-hajlam-de még játszhatnak a véletlenek is,pl terhesen elkapott betegségek, fertőzések - fogantatás körülményei és még mindezekismeretének függvényében sem lehetne kizárólagos igen-nel, vagy nem-el felelni.

2014. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*röviden: mindennek mindig van esélye
2014. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én már úgy 3 hetes lehettem (orvosilag öt hetes...) mikor megtudtam, hogy várandós vagyok, rögtön letettem a cigit.

kérdeztem az orvost, ártottam-e a gyereknek, azt mondta, hogy biztosan nem, az első időszakban még ez nem számít...


szóval attól, hogy korábban cigiztél, biztosan nem lehet semmi baja. elég erős ám az élet és az élőlények élni akarása. ha terhesség alatt nem dohányzol, pont annyi az esélye bármi bajra a gyerekednek szerintem, mint azoknak az anyáknak, akik sose dohányoztak.

2014. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akármilyen csunya dolog végig dohányoztam elötte is közbe is rendesen.egészséges babám lett sogornőim ugyanugy..nagyon ritkán beteget.éventte 1*-2*..ha valaki dohányzott és NE adja Iten beteg a gyermek nem feltétlenül attol..sőt.. a családban az enyémmel együtt7gyereket tudok aki egészséges és dohányzott az anja..ebből 2iskolásmár...
2014. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyja*
2014. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!