Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » El kell vetetnem a kisbabámat....

El kell vetetnem a kisbabámat. Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Hat hetes terhes vagyok, párommal rossz anyagi körülmények között élünk. Bár szeretném, de nem tarthatom meg a babát. A szívem megszakad. Voltatok már ilyen helyzetben?
2014. szept. 25. 21:31
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
Igen, voltam ilyen helyzetben. Ha gondolod írj privit, szivesen beszélgetek róla veled! :)
2014. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
73%

#40, Te Jehova tanú vagy?

Ők ilyen agymosottak...

Hidd el,nem minden szegény gyerek boldog.

Az óvodában,iskolában megbélyegzik.Kiközösítik.

Fiam osztályába 2 nagyon szegény gyerek is jár.Egy fiú és egy kislány.

A lánynak még rendes tolltartója sincs.A füzetei,könyvei nincsenek bekötve.

Osztálypénzt nem tudnak fizetni,tavaly a kirándulás előtt,mi a többi szülők dobtuk össze az ők kirándulásuk árát is,küldtünk nekik ennivalót is.Azért,hogy ne kelljen kimaradniuk a kirándulásból,hogy legalább ennyi kis örömük legyen.

Mellékesen megjegyzem,hogy ezek a gyerekek informatikából is hátrányban vannak,mivel otthon nincs számítógépük.Informatikai órán jutnak csak géphez.

Gondolod,hogy ez az élet olyan jó nekik?

El tudod képzelni milyen érzés nekik,amikor őket soha nem hívják meg játszani vagy születésnapra?

Tudod Te azt,hogy milyen kellemetlen nekik mindig átmenni a másik osztályba,amikor a többi osztálytársuk színházba,moziba megy?

Ezeken gondolkodj egy kicsit és utána gyere a szeretet meg boldogság szöveggel.

2014. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
78%

Erre nem tudok mit irni. Persze, nem azert mert annyira letaglozott a szelsoseges nezetu elet felfogasod es azon nok becsmerelese, akik nem tekintik letuk celjanak az utodnemzest, ESETLEG felelossegteljesen gondolkodnak es elobb anyagiakat teremtenek es aztan kezdenek csaladallapitasba.

Engem nevezel butanak, de keptelen vagy elfogadni masokat es tul latni a sajat, krealt vilag szemleleden. A te szemedben az jobb es becsulendobb, aki zsiros kenyerre vallal gyereket. Grat!

Azt irtad szegeny csalad gyermeke vagy...kotve hiszem. Egy igazi sanyargatott sorsu, melyszegenyseget megelt felnott nem igy ir. Egyaltalan nem. De ezt inkabb hanyagolom, nem ertened.

En sajnallak. Vmi vallasi szekta tagja is lehetsz az irasod alapjan, akinek atmostak az agyat de amugy az is lehet, hogy egyszeruen ilyen vagy. Biztos sokat vagy otthon.

Azt kered ne osanyazzak, te meg akkor legyszives fogadd el, masok donteset es ne akarj itt vilag megvaltott jatszani.

2014. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok egyik szekta tagja sem. Katolikus vagyok,de a vallásnak semmi köze ahhoz, hogy mit gondolok az abortuszról.Ha nem lennék katolikus, akkor sem támogatnám. Az én agyam nincs átmosva semmivel, ellentétben a tietekkel, mert azt írjátok,hogy mozi és számítógép nélkül nem is lehet boldog egy gyerek. Az anyagias, erkölcstelen világ mosta át az agyatokat. Azt hiszitek a boldogság forrása csak és kizárólag anyagi lehet és szívtelen dögnek kiáltjátok ki azokat, akik a szegénységben is vállalják a gyereket, mert nem tudjátok megérteni, hogy szerény körülmények között is lehet valaki boldog. Azt meg, hogy anyukák lobbiznak az abortusz mellett, undorítónak tartom. Bocs, nem személyeskedés, de ez a véleményem. Egy anya életet ad és ebből kifolyólag nem pártolhat semmilyen cselekedet, ami az élet elvételét célozza meg. Nem kell, hogy megértsétek ezt, nem is kívánom. Nem becsmérelem azokat a nőket, akiknek nem célja a gyereknevelés, csak azokat nem tudom megérteni, akik bántják azokat, akik ahelyett, hogy elvetették volna a gyereket (mert hát ugye a szegény ne is álmodjon gyerekről), megpróbálják a lehetőségekhez mérten felnevelni. Igen, az ÉLET mellett állok ki, mert az teli van lehetőségekkel, a halál viszont végleges, visszafordíthatatlan. Vezettem hátrányos és veszélyeztetett gyerekek táborát, így tudom, miről beszélek. Annyira, de annyira sanyarú körülmények között éltek, mégis voltak céljaik, álmaik és nem mondták magukat boldogtalannak. Egyik-másik el is érte azt, amit szeretett volna. Van aki tanár lett, másik szociális munkás. Tanultak és reméltek. Ha már valaki célt talál magának, akkor az élete sem értelmetlen. El sem tudom képzelni, hogy mennyire szegényebb lenne ma a világ, ha ők nem születnek meg. Egyetemi csoporttársamat verte évekig az apja. Volt, hogy baltával támadt rá. Gazdagok voltak, mindene meg volt, mégis a földi pokolban élt. Látta, hogy veri az anyját az apja. Ő is megtalálta azonban a célt az életében. Lett férje és most kinn élnek Kanadában. Boldog lett, mert neki is volt lehetősége boldognak lenni. Az, hogy támogatjátok a szegényebb osztálytársakat, nagyon helyes, emberséges. Így kellene tennie mindenkinek, akinek van erre lehetősége és akkor talán kevesebben éreznék úgy, mint a kérdező, hogy "kell" abortuszra mennie.
2014. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
14%

Utolso teljessen egyeteretek veled.

Van eegy kedves ismerosom akinek ket bune volt lanynak szuletett es hianyzott az egyik kezfeje.

A szulei valahol azsiaba kitettek meghalni a szemettelepre ott szedte ossze az arvahaz egyik dolgozja.

Valoszinu titkolt gyerek volt es halara itelte az anya de egy utolso eselyt kapott nem abortuszban olte meg nem vitte ra a leleke valoszinuleg felt Isten bunetetesetol a karmatol a sorstol stb.

Kiderult a lany egy zseni es az arvahaz segitette tanulni.

Most hires kutatoorvos az egyik eu egyetemen osztondijjal kerult ide.

Egyik kutatasat ismeretette egy symposiumon ott talakoztunk.

Nyiltan mesel arrol mennyire halas az eletnek Istennek hogy anya nem olte meeg es kapott egy eselyt az eletre.

Azota o is anya tobb gyereket fogadott orokbe mind lanyok es mind testi serultek.

A masik baratnom akinek az orvosok ajanlottak olje meg a gyer4eket mert kromoszoma hibaja van.

Nem tette meg kiabaltak vele leneztek megalaztak.

A fia azota a hiba ellenere egy okos szeretnivalo gyerek es edesanya legnagyobb orome.

Gondolj bele megolned a magzatot akkor is ha belelatnal a jovobe es pl 2 ho mulva lotto 5 nyernel? ugye nem.

Ha valaki az eletet valasztja mindig jol dont.

Szegenyseg es nyomor nagyon relativ fogalom ha valaki jart fejletlen orszagokban akkor erti mirol beszelek.

Milyen vilag az ahol az szamit mit tudsz adni a gyereknek?

Milyen vilag az ahol a nep kiiirtasara biztatjak egymast az emberek anyagi okok miatt.?

2014. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
51%

Jártam a harmadik világ országaiban, nem egyszer. Az útpadkán lerakott és éhen halt csecsemő látványa felemelő érzés volt.


Van még kérdés?

2014. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
15%

Igazad van, utolsó, teljes mértékben. Aláírom.

De nekem ez is pont olyan felfoghatatlan látvány, mint amiről te beszélsz:


[link]


A halál, az halál. Az anyaméhben is, meg az út szélén is. Sajnos. És nincs különbség.

2014. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
25%

"Az útpadkán lerakott és éhen halt csecsemő "

Nagyon szomorú ez.

Magyarországon régóta nem hal éhen csecsemő, gyerek, ember. A statisztikák szerint túlnyomó többségében NEM a nyomorgó emberek ölik meg a magzatot, hanem akik nem akarják világra hozni, különféle indokokkal, de nem az éh- és fagyhalál fenyegeti. Nagy különbség van ám.

Arra a válaszolóra, aki szerint "BIZTOS,hogy majd lesz gyereked", arra szokták azt hiszem mondani hogy más fzával veri a csalánt. Vagy hogy kibicnek semmi sem drága. Mit érdekli, hogy valakinek, ismeretlennek lehet-e majd később gyereke? Semmit.

Azok kardosoknak az elvetetés mellett - anélkül, hogy bármi konkrétumot tudnának, pl. hogy a rossz anyagi körülmény mit jelent- azok, akik átestek egy-néhány abortuszon - és most azt hiszik, az ő döntésük ezzel kevésbé súlyos. Nem, semmit nem változtat az ő döntésükön. És minden tettnek következménye van, (ok-okozat) elérkezik az ok okozata - mindig- teljesen biztosan (még ha született is utána több gyereke AKKOR IS, az sem változtat azon a tényen, hogy valakit elküldött). A megfogant élethez a halhatatlan lélek kapcsolódik. Azért tud kibontakozni 20 éven át, emberré alakulni. Emberlelke van, halhatatlan.

2014. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
33%

"Ha valaki az eletet valasztja mindig jol dont. "



Ez egy szép és igaz gondolat :)


Érdekelne mi van a kérdezővel...

2014. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
20%
Mit jelent az hogy rossz anyagi körülmények? Éheztek, romos a ház, télen fáztok? Vagy esetleg nem fussa 20.000 forintos cipöre csak 2000 forintosra? Tévhit hogy milliók kellenek egy gyerekhez. Rengeteg jó holmit lehet használtan kapni jó áron. Ha valamit nagyon akarsz az nem lehetetlen. Én biztos nem vetetném el.
2014. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!