Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Down kóros a magzat. Terhesség...

Down kóros a magzat. Terhesség megszakítása vagy megtartása?

Figyelt kérdés

A kérdés természetesen költői...

20 hetes vagyok, most estem túl az amnion, és a köldökzsinór mintavételen. 3 jel utal UH alapján down kórra. Aki volt hasonló helyzetben, és megállapították hogy beteg lesz a babája, hogyan döntött? megtartottad a down kóros babát? ha nem, hogyan éltétek túl, léptetek túl rajta?

nekünk ugyan még nincs eredmény, de mivel 24 hetes leszek mire meglesz minden, nem sok időnk marad átgondolni a továbbiakat. ebbe viszont még nem tudok komolyan belegondolni.


2014. okt. 18. 19:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok érintett, de a kromoszóma vizsgálat eredményét kell megvárni, az ulrahangos mérésnek nagy a hibája. Ha a kromoszómavizsgálat is igazolja, akkor viszont érdemesebb elvetetni.
2014. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen ugyanez olt a helyzet nálunk is

Egészséges lett!!

Ne izgulj!!!

2014. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kromoszóma vizsgálat a biztos eredmény. csak ha rossz lesz az eredmény, fel kell készülni mindenre...ezért érdekelne, hogy mások, akik sajnos átélték, hogy bírták?
2014. okt. 18. 19:40
 4/35 anonim ***** válasza:
38%
Mi két gyerekkel ezelőtt éltük végig ezt a parát. Úgy döntöttünk bármi lesz, megtartjuk. Egészséges lett. Most (negyedjére) szintén úgy gondoltuk, ha baja is lesz, megtartjuk. De egyszerűen csak leállt a szíve... Mi egy beteg babát is szeretettel vártunk volna, de még azt sem kaptunk. sem magyarázatot. Egészséges baba, nincs fejlődési rendellenesség, sem gyulladás, ép méhlepény, köldökzsinór stb.
2014. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező! kívánom neked a legjobbakat. tudom, ez most egy nagyon nehéz időszak a számodra, de az UH tényleg nem olyan megbízható ilyen téren, próbáld magadat nyugtatni ezzel, rengeteg nőnek jeleztek már veszélyt UH-n, teljesen egészséges babája született!

a kérdésedre válaszolva: én elvetetném. szörnyű lenne, de jobb döntés ez így. neki sem lenne könnyű élete, nekem sem, pláne nem a testvéreinek (ha már van, vagy lesz). mert az egy csekély rész a sokból, hogy én, a terhességem alatt, huszon-harmincévesen úgy érzem, be tudok vállalni egy beteg babát. mert igen, a down-kórosok sajnos nem élnek olyan sokáig, de könnyen lehet, hogy túlél engem, akkor pedig másnak kell gondoskodnia róla. lehet, hogy én most megengedhetném magamnak, hogy megfelelő intézetekbe járatom, ahol megfelelő fejlesztést kap, de nem biztos, hogy harminc-negyven év múlva a másik gyerekemnek lesz rá pénze. azért, mert én bevállalnám, még tekintettel kell lennem erre is. ha pedig nem lenne testvére, akkor esetleg az én testvéremnek vagy az ő gyerekeinek kéne biztosítaniuk az ellátását, ami nem csekély pénz. félre ne értsen senki! nem a testvéri/rokoni szeretet akarom kétségbe vonni! nema zt mondom, hogy kilökné a down-os rokont a család. hanem ez egy olyan plusz anyagi ráfordítás, amit nem mindenki engedhet meg magának. sajnos ezt a saját családomban tapasztalom: nagybátyám szellemi fogyatékos. másik városban él, a nagyapámékkal, akik még nehezen ugyan, de eltartják, de sajnos nagyapám sem a legfiatalabb. a szüleim nem tudják magukhoz költöztetni, nincs elég hely, és nem is tudnának egy otthont fizetni neki, ha nagyapám ne adj isten meghalna. szóval, nem csak azt kell mérlegelni hogy én most érzelmileg és anyagilag mit tudok bevállalni. jó, ez az én döntésem, én sem könnyű szívvel vetetném el a babát, és nem is azért, mert nem akarok plusz nehézséget vállalni. azt nem akarom, hogy az én vállalásom miatt később másnak legyen rossz. ennyire nem lehetek önző.

2014. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
48%

Én nem vagyok Down kóros, de 9 hónapos koromban agyvelőgyulladásom volt, így sok mindent újra kellett tanulom...

Vagyis nem vagyok egészséges, nehezen érthetően beszélek és ha nem figyelek oda kifolyik a nyálam (ezek az alapvető feltűnő dolgok).


Persze voltak nehéz időszakok, de most már hálás vagyok, hogy nem vagyok egészséges.. Miért?

1, Ez által lettem igazán erős..(lelkileg).

2, Meg találom az életben apró örömöket (legtöbb egészséges csak sír..) tegnap kaptam egy ovis csajtól, egy ölelést, tudod milyen nagy csoda az ölelés? Ja mellesleg Down kórostól még nagyobb ajándék...ezt saját tapasztalomból mondom.


3, Betegségem nélkül nem találtam volna rá ezekre az csodálatos emberekre akik életem során az sors összehozott..akik mindenben segítenek nekem meg szüleimnek..ők egyrész tuti angyalok :D


Szóval szerintem fogyatékos emberek boldogabbak mint az egészséges, én így látom...persze nem azt mondom, hogy könnyű nagy harc lesz, de érdemes, mert szeretet nagyobb mindennél ;)


De remélünk nem is lesz beteg ;)

24/L

2014. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Két gyermekemmel is túl kellett esnem az amnion, egészségesek lettek. Nem tudom, neked hol csinálták, nekem Debrecenben, de ott úgy volt, hogy ha rossz az eredmény hamarabb telefonálnak kb. egy hét után már az előzetes sejttenyészetekből ki lehetett mutatni, csak annak kellett 4 hetet várnia, akinek jó volt az eredménye.

Szerintem érdeklődj erről, mert ha netalántán down-ra utalna az eredmény azt te is hamarabb meg fogod tudni, hogy legyen időd még a 24. hétig átgondolni.

Arra igen nehéz válaszolni, hogy ki mit tenne az adott helyzetben. Megmondom őszintén, én sem tudom, hogy döntöttem volna ha válaszút elé kerülök, majd megőrültem azokban a hetekben. Azt tudom, hogy a pici már mozgott, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy önként elvetetném...

Egyszerűen csak azt tudtam, hogy bíznom kell abban, hogy egészséges, és minden rendben lesz, neked is ezt kell tenned!!!

Ha mégis foglalkozni akarsz a témával, nemrég válaszolója voltam én is egy kismamának, akinek már biztosan kiderült hogy a babája down kóros. A nagyon sok válasz közül azokat érdemes elolvasni, akik tényszerűen leírják mit tudnak a down-kórról, nemcsak riogatnak mindenkit, mert egy ilyen döntéshez először is alaposan meg kell ismerni ezt a szindrómát.

Beadom a linkjét, de ha úgy gondolod hogy felkavar, inkább ne olvasd el most még.

yakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhesseg-megszakitasa__6175151-ha-downos-lenne-a-magzatod-te-megtartanad-17-hetes


Bízom benne, hogy nálatok minden rendben lesz, kitartás, és ne idegeskedj!

2014. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
2014. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

részvétem annak a válaszolónak, aki elvesztette a babáját :( kitartást kívánok!

nekünk már van egy 19 hónapos kisfiúnk. már én is érzem mozogni a babám. UH szerint 3 szervi elváltozás utal down kórra: agyban ciszta, vesetágulat, és a szív 3 üregében "foltok". nem tudom orvosilag mik azok. szerdán megyünk szív ultrahangra, akkor már biztosan okosabbak leszünk.

Szegeden vették a magzatvízet, a genetikus mondta, hogy érdeklődjek hamarabb mindenképp, mert ha van gond, hamarabb látják.

most, amíg nem tudom mi van pontosan, inkább afelé hajlunk, hogy nem tartanánk meg ha kiderülne hogy beteg lesz. de élesben lehet másképp lenne. plusz nem tudom elképzelni, hogy kibírnám a szülést...mármint nem lenne erőm, nyilván a testem is tiltakozna. ebbe belegondolni is szörnyű :( remélem nem kerül rá sor, de muszáj ezen is gondolkozni, erről is beszélni.

nem gondolom, hogy boldogtalanabb egy beteg ember (bizonyos esetekben), de sem anyagilag sem lelkileg nem tudom, hogy bírnánk e....?

köszönöm a válaszokat és a bátorítást!

2014. okt. 19. 11:28
 10/35 anonim ***** válasza:
12%

Nem gondolod, hogy boldogtalanabb egy beteg ember?


Hát ezt még boncolgasd egy kicsit.

Vonatkoztasd el saját magadra. De boldog lennél, ha betegen születtél volna? Mert én nem!

2014. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!