Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki elveteti a gyerekét, az...

Aki elveteti a gyerekét, az sajnálja? Vagy ha már megvan az itélet akkor már túl van rajt?

Figyelt kérdés
vagy milyen érzések vannak ilyenkor a nők fejében?

2014. aug. 27. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Én ezt felfoghatatlannak tartom.

Az EU-s jogok védik mindenki életét, kivéve a magzatokét.

Úgy értem, gyilkosokat sem végezünk ki, normális társadalom nem oszt halált. De a babák élethez való joga hol marad?

2014. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kedves 1es. Sehol :( És ez csak egyre rosszabb és borzalmasabb lesz...


A kérdést azért írtam ki, mert egészségügyes leszek és nagyon érdekel a téma. A lelki és a testi oldala is. Vajon mi zajlik le odabent? (itt is a testi és lelki oldalra kiváncsi vagyok)


Ha esetleg valaki nem akarja nyilvánosan, nyugodtan írhat privátot!

2014. aug. 27. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen okból kell elvetetni a magzatot. Az biztos, hogy nem könnyű döntés, legalábbis nem minden esetben. Van aki felelőtlen volt, nem védekezett és most nem szeretné, vagy nem tudja viselni a következményeket. De bőven van olyan is, aki betegség miatt kénytelen elvetetni. Van olyan eset, ahol az UH-on megállapítják, hogy a magzat olyan súlyos testi fogyatékossággal jönne a világra, hogy valószínűleg 1-2 napot sem élne. Ilyenkor orvos javasolja a művi terhességmegszakítást. Olyan is van, aki azért kénytelen elvetetni a gyerekét, mert nem támogatja a párja, na és mi van azzal akit megerőszakolnak?...millió oka lehet rá az illetőnek. Van olyan, aki könnyebben túl teszi magát rajta, persze van olyan is, akit élete végéig kínoz a bűntudat. Tudom, hogy itt bevett szokás jól belerúgni azokba, akik az abortusz mellett döntenek. Nem egy kérdésnél botlottam bele olyan válaszokba, hogy "arra volt eszed, hogy védekezés nélkül szexelj, hát viseld a következményét, te szemét gyilkos", meg ehhez hasonló gyöngyszemek. Én azt mondom, hogy ha egyszer megtörtént, akkor visszacsinálni nem lehet. nyilván, könnyebb lett volna a megelőzés, de ha már valaki ilyen nehéz helyzetbe kerül, nem kellene benne bűntudatot kelteni. Ezzel nem is azt mondom, hogy jó és dicséretes dolog elvetetni a gyereket, viszont nem tudom, hogy jobb-e az a születendő gyereknek, ha olyan helyre születik, ahol nem tudják neki azt a szeretet és biztonságot adni, ami megilletné őt. Nekem van gyerekem, és abortuszom is volt. Imádom a gyerkőcöm, egy igazi ajándék, viszont voltak és vannak, meg bizonyára lesznek is még nehéz pillanatok lelkileg és fizikailag is. Biztosan nem vállaltam volna be a gyereket, ha nem lenne stabil kapcsolatom, és biztonságos anyagi hátterem. Hiába mondaná bárki, hogy szeretet kell és nem pénz, ez így nem teljesen igaz. Látom a szomszédomat, aki négyszer indult el abortuszra és négyszer fordult vissza - semmi szeretet nincs benne a gyermeke iránt, hónapról hónapra élnek, a gyerek szakadt ruhákban jár, mert vagy esznek, vagy ruhát vesznek, folyton idegesek az anyagiak miatt. Ez így milyen élet? Arra született a gyerek, hogy nélkülözzön és stresszben éljen? Én nem tartottam meg a második terhességem. Egész egyszerűen azért, mert tudtam, hogy az akkori helyzetem nem engedi meg, hogy még egy gyereket vállaljunk. Kövezzen meg érte bárki, én tudom, hogy jól döntöttem. Nincs bennem szégyen, bűntudat, semmi. Ennek így kellett lennie. Bocs, ha hosszúra sikerült a válaszom, remélem azért hasznos volt.
2014. aug. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes kérdés. Én amíg meg nem hoztam véglegesen a döntést, addig sajnáltam. Úgy estem teherbe, hogy óvszerrel védekeztünk, ami elszakadt (bár márkás volt, és megfelelően használtuk de sajnos így is van ilyen), aztán vettem be esemény utánit és az nem hatott. Sose akartam gyereket. Nem vagyok igazán anya típus, nem vonzanak különösebben. Nincs munkám és a páromnak sincs. Mindketten tanulunk. Nincs lakásom, ahová tehetném a gyereket, és fizetésem amiből etessem. Mindez viszont mellékes amellett, hogy nem szerettem volna gyereket. Ez döntött: nem akartam úgy megszülni, hogy se az apa, se én nem várjuk igazán. Felnevelnénk van nehezen, de kényszerből. Lehet, hogy a hozzáállásunk később megváltozna, de mi van, ha nem? Az szörnyű lenne. Mindezek végig is pörögtek a fejemben, amikor bebizonyosodott, hogy terhes vagyok, és akkor nagyon, nagyon szomorú voltam, és azt kívántam, bár 10-20 évvel később lenne, és bár akarnám. Meghogy bárcsak azoknak sikeredne ilyen könnyen a gyerek, akik már egy-két éve hiába próbálkoznak, ahelyett, hogy nekünk csúszik be, holott mi védekeztünk, mindig, következetesen. Azután, hogy döntöttünk (egyetértésben a párommal), a műtét előtti hetekben nagyon feldúlt voltam, de sírni már nem sírtam. A műtét után úgy éreztem, hogy ez az egész lezárult, és nagyon megnyugodtam.

De azt nem tudom, mikor leszek képes ezután újra szexelni. Nem akarom, hogy újra ide jussak. Egész életemben rettegtem a nem kívánt terhességtől, és soha többet nem akarom ezt megélni. Sajnos az egészségi állapotomból kifolyólag egy csomó fogamzásgátlási módszer nálam nem opció, így pedig már nem érezném biztonságosnak a szexet, mert ha az óvszer és a tabletta egyszer már csődöt mondott, ez megtörténhet újra. Nem tudom a párom mit fog szólni ehhez. Szóval ez a nem kívánt terhesség azt hiszem mély nyomot hagyott.


Én ezeket érzem. Bocsi a hosszú szövegért... A konklúzió az, hogy volt, hogy sajnáltam, de a műtét után már nem. Azt viszont nem mondanám, hogy túl vagyok rajta. Nem tudom, mikor leszek.

2014. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon sajnálom! Megkérdezhetem mikor volt a műtét? Mit éreztél közvetlen amikor felébredtél? Köszönöm a választ!
2014. aug. 28. 11:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég friss az élmény, még nincs egy hónapja. Hogy mit éreztem amikor felkeltem? Hát, azt hiszem leginkább ürességet. A műtét előtt arra számítottam, hogy utána nagyon fog fájni, és egyértelműen érezni fogom, hogy már nem vagyok terhes. De nem volt semmi fájdalom, és szinte vérzés sem. Egy ilyen köztes állapotban éreztem magam, hogy vagy terhes vagyok, vagy már nem, és nem igazán tudtam elhinni, hogy már nem. Nem voltam biztos benne, hogy tényleg elment a magzat, nem tudtam se megkönnyebbülni, se szomorúnak érezni magam igazán. Leginkább egyedül akartam lenni.


Aztán pár napra rá megjött a fájdalom meg a vérzés baromi erősen, és akkor volt egy mélypont. Gyásznak nem nevezném mert szerintem kicsit képmutatás lenne gyászolni, ha én vetetem el, és ez a saját döntésem, márpedig így volt. Akkor tényleg pocsékul voltam, fizikailag meg lelkileg is. Nem volt kivel beszélni. Nem is nagyon tudtam volna mit mondani. Aztán szép lassan ez is elmúlt, és utána már sokkal nyugodtabb voltam. Sokáig fájt, de szerintem ez így normális, úgy értem mégiscsak egy magzat életéről volt szó, szerintem rendben van az, hogy nem úgy múlik el a terhesség mint egy nátha. A fájdalommal együtt jött el a nyugalom is, mert csak akkor kezdtem tényleg elhinni, hogy nem vagyok már terhes, hogy vége. A műtét után nem volt meg ez az érzés, ami gondolom azért van, mert az Escapelle tablettáról is azt hittem, hogy működni fog, aztán mégis teherbe esetem, az abortusz előtt meg már attól szorongtam, hogy mi van ha nem lesz sikeres, hiszen itt már utánanéztem, hogy ez sem az esetek 100%-ában hatásos.


Ez megint hosszúra sikeredett, szóval röviden: először szorongást éreztem, hogy terhes maradtam-e, meg elég nagy érezelmi ürességet, utána később megkönnyebbültem és úgy éreztem, lezárult a dolog. Adalék, hogy mivel még elég friss az élmény, itt motoszkál az a gondolat is folyton, hogy hogy történhetett meg ez az egész velem? Hogy mindig védekeztem, meg hogy milyen kicsi esély volt erre, meg hogy mennyire féltem a nem kívánt terhességtől, általában a műtétektől is, és mindez megtörtént. Félelmetes. De lehet, hogy ez később majd elmúlik. Nem tudom.

2014. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sajnálom, hogy így alakult és azt is hogy ezen kellett túlesni neked és persze a magzatodnak is. Mielőbbi jobbulást, az angyalkád pedig már fentről vigyáz rád!
2014. aug. 29. 00:02
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 3mas, hát nem kell annyira azért büszkélkedned a dologgal,mert te is csak a felelőtlenségedet reklámoztad.Nem értem azokat a nőket akik így gondolkoznak...és így védekeznek, mert állítólag védekeznek...de ez az én problémám nyílván. A védekezéssel kapcsolatban több ismeretet kellene minden nőnek és minden férfinak magába szívnia, mert ezen a területen súlyos fogyatékosságok tapasztalhatók és általában ebből adódnak a bonyodalmak. Nem akkor kell szerintem gondolkozni, hogy meg tudok-e neki mindent adni, mikor kiderül, hogy már útban van, hanem jóval előbb, mondjuk minden ágyjelenet előtt és mindent megtenni azért, hogy ne jöhessen a baba.Mert akkor nem kell legyűrni egy nőnek sem a lelkifurdalást, mert nincs is miért.
2014. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szért egy valamit tisztázzunk. 100%-os védelem sajnos nincs. Én 1x estem teherbe védekezés mellett, spirálom volt. Önfeledten szexeltem, mert úgyéreztem mindent elkövettem annak érdekében, hogy ne essek teherbe. Hát...nem jött össze, amit egyáltalán nem is bánok, hisz megszületett a pici fiam aki most 15 hónapos és imádom. Szóval higyjétek el, egy nem várt gyereket is lehet szeretni...sőt :)
2014. aug. 30. 10:07
 10/17 A kérdező kommentje:
Az első sorban nem szért hanem AZÉRT akart lenni :)
2014. aug. 30. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!