Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek? Tanácstalan...

Ti mit tennétek? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, van már egy 15 hónapos kislányom. Párommal szerettünk volna még egy gyereket és szerencsére elsőre összejött. Az elmúlt napokban sajnos sokat veszekedtünk, de tegnap este leültünk és megbeszéltük a dolgokat. Kiderült ő nem is szeretett volna 2.gyereket, nem gondolta hogy ilyen hamar összejön, azt hitte majd megváltozik a véleménye. Azt mondta ha megtartom ha nem, ő kilép az életünkből, úgy érzi túl korán lett apa (25 éves). A lányunkat is elakartuk vetetni utolsó pillanatban gondoltuk meg magunkat. Nem tudom mit tegyek. Nem vagyok képes abortuszra menni, de ha megtartom nem tudunk megélni. 2 pici gyerekkel egyedül nagyon nehéz.

Ti mit tennétek?


2014. okt. 25. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
A válasz már ott van a kérdésedben, hogy nem vagy képes abortuszra menni, tehát a következő lépés az, hogy gondolkozol azon, hogyan tudnád felnevelni őket. Nekem is van egy kisfiam már, ezért tudom, hogy nagyon sok mindent már a második gyereknek nem kell majd megvenni. Ruhák, kiságy, babakocsi minden van nektek is gondolom. Pelenkát, popsikrémet, ilyeneket kell csak venni. És attól, mert még sajnálatos módon elhagyott a párod, nem kell egyedül eltartanod a gyereket, hiszen, ha nem is él veletek, köteles anyagilag is támogatni titeket, például gyerektartással. Mivel mi sem élünk nagy lábon, sok ruhát turiból veszek, nem is rossz minőségben. Tudom, hogy most minden pocséknak és lehetetlennek tűnik, de azért én kívülállóként azt tudom mondani, annyira nem rossz a helyzet. Nehéz lesz egyedülálló anyaként két gyerekkel, de sok mindenkivel megesett már ez, nem te leszel az első. Kitartást!
2014. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Ott szurtad el hogy meg egy gyereket vallaltal vele az elozmenyek utan. Ket gyerekkel nem egyszeru a megelhetes. Van munkad ahova visszatudsz menni,hol laknatok?
2014. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azzal próbálom nyugtatni magam hogy sok nő nevel egyedül gyereket és ők is képesek rá. Gondolkoztam én is hogy sok mindent megörökölhetne a tesó pl. a babakocsi unisex.

Igen, van hova visszamennem dolgozni. Most a párommal közösen vett házban élünk, a párom jövő hétig kiköltözik.

2014. okt. 25. 13:52
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Számomra ez érthetetlen és felfoghatatlan hogy gondolkozhatnak így emberek!!!egyik napról a másikra eldob titeket magától...

szüleid,ő szülei nem tudnak segíteni??

2014. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szeritnem az abortusz nem jó ötlet, hiszen vágysz a babára ez kiderült számomra.

Viszont azt nem értem, hogy hogy ilyen hamar lelép a fickó???? Olyan mintha most hogy terhes vagy inkább lelép..... Amúgy jól megvoltatok? Csak mert tényleg fura, idáig nem akart lelépni? Szerintem beijedt, hogy persze még több pénz, de azért mindent nem kell újra megvennetek.

Fura nekem nagyon a párod...... valami szeritnem van, nincs másik nő????

2014. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy írod, hogy túl korán lett apa.

Ha csak néha ki szeretne ruccanni, vagy bulizni szeritnem miért ne tehetné? Persze normálisan, nem tajrészegre, drogozva magát. De akár együtt is elmehetnétek, lehet jót tenne a kapcsolatotoknak és nem úgy érezné, hogy így hogy már apa, márcsak otthon lehet és vége a fiatal életének. Persze vége :) valamennyire, mert már felelős családapa elvileg.... de azért 25 évesen nem kell csak otthon lenni. Vigyázzon valaki a gyereketekre és menjetek el együtt kikapcsolódni akár moziba, kirándulni vagy tudod mit akár egy jó buliba.

2014. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A veszekedések 3 hete kezdődtek ami sajnos mindennapossá vált, ezért ültünk le este megbeszélni a dolgokat.

Elszokott menni a barátaival kikapcsolódni, az elmúlt 3 hétben ez is mindennapossá vált. Este 6-ig dolgozik azután megy a kocsmába, ott van hajnalig. Amikor mondom neki menjünk el valahova kettesben neki nincs kedve. Gondolkoztam nem-e másik nő van a dologban. Az én szüleim még nem tudják, az ő szülei is meglepődtek hogy így viselkedik.

2014. okt. 25. 15:18
 8/18 A kérdező kommentje:
Az ő szülei 240 km-re laknak tőlünk az én szüleim szintén. (csak más irányba)
2014. okt. 25. 15:21
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Mindennap hajnalig a kocsmában??? No komment ....es ezért elhagyja a családját??? Hogy kedvére kocsmazzon....hat jobb ha megszabadulsz tőle!!
2014. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Délután elvitte a cuccait, miközben pakolt még dicsekedett is hogy ma is mennek biliárdozni a haverjaival, alig vártam hogy elmenjen.

Ma beszéltem a nővéremmel és lehet ideköltözik hozzánk. Közösen fizetnénk a rezsit-ő is nehéz anyagi körülmények közt él-így talán neki is könnyebb lenne

2014. okt. 25. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!