Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elítélendő az abortusz? Kinek...

Elítélendő az abortusz? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Van-e igazán olyan helyzet az életben, amikor az abortusz talán nem elítélendő?!

Természetesen a magzat halála kivétel ez alól.

Kinek volt már abortusza és miért?

Aki nem álszent az képes-e bevallani, hogy az abortusz nem bűn?


Nekem is van személyes tapasztalatom, sajnos vagy ép nem. Számomra (kövezzetek meg ha akartok) az abortusz nem bűn, csupán egy megoldás. Én nem tartom magam álszentnek így fel merem vállalni, hogy mit gondolok erről.

Nem kell folyton szépíteni a dolgokat.

Nekem is van gyermekem és túl vagyok két abortuszon még sem érzem magam semmivel sem rosszabbnak, mint a többi ember.



2014. nov. 20. 17:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok álszent, de nem tartom elfogadhatónak akkora mértékben, mint amekkorában manapság jelen van az életünkben. Indokolatlannak tartom és szabályozatlannak. Természetesen el tudom fogadni, és vannak élethelyzetek, amikor még el is tudom képzelni, hogy nincs más megoldás, bár nehezen, de legyen. De az, hogy manapság szinte a fogamzásgátlás egy módja, az felháborító.


Nekem nincs és nem is lesz személyes tapasztalatom, mert inkább halok éhen vagy adom örökbe, mint hogy elvetessem, de ez én vagyok.


Az, aki elítéli az abortuszt, szerintem nem álszent, csak épp nem ért veled egyet.


2 abortusz? Ne haragudj, egy még esetleg ha minden kötél szakad, de a kettő? No comment, mert kitiltanak innen!

2014. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
nem elitélendő szerintem. ha komoly oka van rá h elvetesse hát vetesse. lehet, hogy egészségügyi okokból indokolt elvetetni, esetleg anyagi okokból, biztosan meg van az oka annak, hogy miért veteti el az aki ilyenre megy.
2014. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
En azt gondolom hogy normalisan kellene vedekezni. Nem szeretnem magam soha olyan helyzetbe hozzni hogy abortuszom legyen. Vannak esetek ha pl. megeroszakolnak valakit ezt a tarsadalom nem ugy veszi mint a tobbi esetet. En nem itelem el csak abban az esetben ha fogamzasgatlasi celra hasznaljak. De sok esetben a no felelotlensege hogy ebbe a helyzetbe kerul.Hanyszor van olyan kerdes itt hogy nem vesznek 72 oras tabit. Szoval engem szemely szerint nem erdekel csak nem ertem a felelotlen embereket.
2014. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Régen sem ítéltem el, de mióta járok egy Anyaotthonba segíteni, azokat már már inkább támogatom.

Persze könnyű azt mondani, hogy ez bűn, és az nem bűn, amikor a gyereknek nincs mit enni meg nincs aki szeresse?

2014. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
1-es kapaszkodj meg!Nekem 4 abortuszom volt és hidd el komoly okai vannak amiért nem tartottam meg őket.És mindig a fogamzásgátló szünetében estem teherbe (kiszakadt a gumi,stb).Ebbe a mai világba kétszer is meggondolja az ember vállal-e gyereket,mikor saját magát nem tudja eltartani.
2014. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
5. Negy abortusz ez komoly? Nagyon rossz minosegu gumikat vehettel ha negyszer igy jartal.
2014. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Nincs ezzel semmi probléma.

Ha nő lennék, havonta járnék abortuszra, már csak a jó társaság miatt is.

2014. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

Voltam már én is párszor nagyon kemény helyzetben, de akkor sem vetettem volna el semmi pénzért!

Persze én is ismerek olyan embereket, akiknek nem kéne, vagy a helyzetükbe nem kéne.

Ha anyával, vagy babával baj van, akkor megértem.

Nem tartom magam álszentnek, de nem tennék ilyet soha, nem tudnék továbblépni.

Ha kettő babámnak esélyt adtam az életre, ha kettőt megszültem, imádom őket, szépen nevelem őket, a harmadikat miért nem?

2014. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem az abortuszt ítélem el, hanem a felelőtlen embereket, bizonyos értelmi képességek hiánya esetén nem kellene szexelni...
2014. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Bocsi mindenkitől de nekem ez lelkileg nem elfogadható!!ha a 10. jönne akkor sem egyeznék bele!!
2014. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!