Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a babát vagy nem?

Megtartanátok a babát vagy nem?

Figyelt kérdés
A nő 22 éves, a pasi akitől a gyerek van 29. A nő tablettát szedett, de valami történhetett mert nem hatott. A pasi amikor megtudta hogy terhes lelépett, azt mondta őt nem érdekli a gyerek. Tehát a nő egyedül maradt ezzel a gonddal. Nem is tudja, hogy megtartaná egyáltalán tudná úgy szeretni azt a gyereket, mint akik a párjukkal örömmel várják.Örökbeadni nem fogja, és tudja, hogy az apa köteles gyerektartást fizetni. De attól ha megtartja a gyereket neki kell nevelni, nem az apának. Párkapcsolatot is nehezebb lesz így találnia. Nem tudja mit csináljon tartsa meg a gyereket, vagy vetesse el és később egy boldog kapcsolatban vállaljon. Aki volt ilyen helyzetben mit tett? Hogyan döntöttetek?
2014. dec. 4. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Én, ha anyagilag nem lenne túl kockázatos, megtartanám. A kérdésed viszont csak a negatívumokat sorolja, pl.

"a pasi lelépett"

"a nő egyedül maradt EZZEL A GONDDAL" ???? egy gyerekkel, nem "ezzel", de mindegy.

"nem is tudja, tudná úgy szeretni..."

"örökbeadni nem fogja"

"párkapcsolatot is nehezebb lesz így találnia"


Aki így sorolja fel a lehetőségeit, az nem fogja megtartani a gyerekét. Csak megerősítést vár, hogy meglépje, amit meg akar lépni. Sajnálom a gyereket, de nem lesz esélye élni.

2014. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Anyagi helyzetről nem írsz, holott az a legfontosabb. Én nem vetetném eL, mert nem bírnám megtenni.
2014. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Úgy mondom ezt, hogy van egy 5 éves fiúNK!

El sem tudom képzelni, hogyan oldottam volna meg apuka nélkül. És most nem az anyagiakra gondolok, az elenyésző része a gyerekvállalásnak.

Szóval teljesen kizárt, hogy megtartanám.

2014. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az anyagi helyzet átlagos, de nincs stabil munkahely, ahova visszamehetne dolgozni.
2014. dec. 4. 10:50
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Apukán kívül más segítség? Család? Barátok?
2014. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg nem tartanám meg, pont azért amit az első válaszoló is írt, hogy csak a negatív dolgok jutottak először eszébe (eszedbe, mindegy...). Nyilván az az ideális ha boldog párkapcsolatban várják a babát, oda születik meg, de az elején még boldognak tűnő kapcsolat is vehet váratlan fordulatot, ezért nem árt erre is felkészülni. Sajnos sok ilyet olvasni itt is gyakroni hogy tervezték aztán apuka lelépett, megcsalt, stb.
2014. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy az érzések változhatnak? Vagy nem valószínű? Persze hogy negatív gondolatok járnak az ember eszébe ha így jár, mindent végig kell gondolni.
2014. dec. 4. 11:20
 8/19 Lencsibaba0121 ***** válasza:
42%
Őszinte leszek, én nem tartanám meg. Még ketten is nehéz egy gyereket megfelelően nevelni és itt nem csak az anyagiakra gondolok. Annak meg semmi értelme, hogy kikényszeríti az apából az anyagiakat vagy az érzéseket.... nehéz dió! De én nem vállalnám így!
2014. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg ezek nem lennének indokok nálam, hogy elvetessem. Tényleg csak a pénztelenség, ami esetleg befolyásolna. A helyzet lehetne ugyanaz akkor is, amikor már megszületett a gyerek, akkor a gyerekkel mit csinálna? Persze, hogy nem ugyanaz a helyzet, de az indokok attól még ugyanazok.
2014. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azert az az eset mas ha valakit a gyerekkel hagynak el,mert tervezve volt es ha az apa foglalkozik vele,segit a gyereknevelesben. De nem tudom hogy ezek az erzesek valtozhatnak, hogy lehet megkuzdeni azzal,hogy az elso perctol egyedul vagy a gyerekkel,nincs segitseged,tarsad? Mindenhol azt tapasztalom hogy egy ferfi segit a gyereknevelesben,felkell hozza,eteti,furdeti. De aki egyedul van hogy keppes mindenben helyt allni?
2014. dec. 4. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!