Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a babát vagy nem?

Megtartanátok a babát vagy nem?

Figyelt kérdés
A nő 22 éves, a pasi akitől a gyerek van 29. A nő tablettát szedett, de valami történhetett mert nem hatott. A pasi amikor megtudta hogy terhes lelépett, azt mondta őt nem érdekli a gyerek. Tehát a nő egyedül maradt ezzel a gonddal. Nem is tudja, hogy megtartaná egyáltalán tudná úgy szeretni azt a gyereket, mint akik a párjukkal örömmel várják.Örökbeadni nem fogja, és tudja, hogy az apa köteles gyerektartást fizetni. De attól ha megtartja a gyereket neki kell nevelni, nem az apának. Párkapcsolatot is nehezebb lesz így találnia. Nem tudja mit csináljon tartsa meg a gyereket, vagy vetesse el és később egy boldog kapcsolatban vállaljon. Aki volt ilyen helyzetben mit tett? Hogyan döntöttetek?
2014. dec. 4. 10:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt férjem a születő babához mégis az első perctől teljesen egyedül láttam el a babát. Semmilyen segítséget nem kaptam a férjemtől, nem etette meg, nem fürdette, nem kelt fel hozzá. A ház körül és háztartásban semmit sem segített. A bevásárlásokat egyedül intéztem a babával. Attól függ, mihez szoksz hozzá. Ha eleve úgy alakítod ki az életed, és ahhoz szoksz hozzá, hogy mindez a te dolgod, nem fogod várni, hogy hol van valaki, aki segít. Nem lesz ami hiányozzon, hiszen korábban sem végezte el ezeket a dolgokat helyetted senki sem.

Viszont biztos, hogy nem tartanám meg a babát a helyedben, ha ilyen negatív gondolataid vannak vele kapcsolatban. Aki valóban babát szeretne, az nem így áll hozzá. Ha akarnád őt egy kicsit is, fel sem merülne benned a kérdés, hogy megtartsd-e. És hogyan nevezhetsz gondnak egy kisbabát? Nem akarod megtartani, csak nem mered kimondani és most vadidegenekre bízod a döntést.

2014. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11. Nem a gyerekrol irtam hogy gond hanem a helyzetrol hogy nincs egy ember,tars akire szamitani lehet.
2014. dec. 4. 14:47
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

VALAMI TÖRTÉNHETETT, MERT NEM HATOTT - hát az történt (mily meglepő?!), hogy a nő cs.szett normálisan szedni a gyógyszert.


Amúgy nem tartanám meg.

2014. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Drompels válasza:
29%

Megtartanám. Most lehet, hogy így látja, de később már nincs visszaút, ha elveteti. Ha bevállalja, és mégse tud róla gondoskodni, még mindíg kérhet gyámságot, tehát a megtartás esetén kvázi van "visszaút".

Az érzésekről: tudnak változni, saját példámat írnám csak le (30 éves ffi volnék): feleségem amikor 2 éve terhes lett, eléggé aggódtam, hogy tudom-e majd eléggé szeretni a gyerekünket, hiszen világ életemben idegesített a gyereksírás metrón, buszon, stb... A terhesség felénél azt vettem éstre, hogy már nem zavar, ha egy gyerek ordít mellettem a metrón, és amikor megszületett, a gyerek az első perctől kezdve elvarázsolt, és azóta is nagyon boldog vagyok vele. Családban mással is történt már hasonló, szóval nem egyedi eset.

Én még azt is eltudom képzelni, hogy az "apuka" majd ha meglátja, milyen gyönyörű gyerek született, meggondolja magát. Ha mégsem, akkor anyaként egyedül lehet, hogy nehéz lesz, de akkor is egy hatalmas boldogságforrás.

Drukkolok!

2014. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jómagam is édesanyaként válaszolok neked ,ha én a helyedben lennék ,biztos ,hogy nem hordanám ki a terhességet .. Én nem vagyok abortuszpárti ,de nem vagyok ellene sem . Elismerem és belátom ,hogy van az az élethelyhelyzet amikor az a legésszerűbb döntés .. !!!!
2014. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Pár hónapja édesanya vagyok. Őszintén mondom hihetetlen boldogság egy gyermek, eddig el sem tudtam képzelni, hogy ennyire ragaszkodhat és szeretheti egy ember a gyermekét.

Igaz nekem mellettem áll a férjem, de hidd el akkor sem szeretném kevésbé a gyerekem ha ez másképp lenne.

Próbálj meg most ne csak magadra gondolni, gondolj egy kicsit a babára is, ő már él, ő már hordoz belőled valamit, amit senki más nem hozhat be ebbe a világba csak ő. Adj neki lehetőséget az életre, és meglátod soha nem fogod megbánni. Hidd el nem mindig a könnyebb út a helyes, és az sem, ha mindig a magunk érdekeit tesszük az első helyre. Legyél bátor és majd egy nagyon jó anyuka.

2014. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
"Megértem, ha még nem vagy kész rám, de inkább adj örökbe, hadd éljek" csak nezz meg egy abortusz videot....inkabb add orokbe es legyen boldog egy csaladba mint h megold.attol h nem hallod o menekul a kaparas elol.... Nezd meg nema sikoly..
2014. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Néma sikoly ... Hagyjuk mar ! Hatásvadász hülyeség . -.- Egy 12 hetes magzat nem fog úgy viselkedni , mint a videón látható ! Talán te segíted a kérdezőt a gyermek 18 éves koráig ha megtartartja ?! Na ugye , hogy nem ! Hadd döntse el a kérdező , hogy neki mi a legjobb !
2014. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dontse el persze. De orokbeadasnal neki nem kell senkit eltratania. Ha lenne szive elvetetni lenne ahoz is hogy orokbe adja.es amugy is nem anyagi gondja van hanem h h lesz ujj kapcsolata. Es mar 6hetesen ver a szive a kisbabanak. Ha azt mondja h anyagi gond vagy valami ilyesmi.sulyos betegseg adodhat vagy barmiiii!azt mondom ne tartsa meg. De orokbe adja boldog csaladnak akiknek nem jon ossze a baba....ilyen nok ne esnenek akkor teherbe akiknek aze faj a foguk h lesz egy gyereke hany pasinak fog igy kelleni-.-
2014. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!