Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek milyen gyerekkora...

Szerintetek milyen gyerekkora lesz annak a magzatnak akit nem akarnak de mégis megszületik?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre hogy ez a téma megosztja az embereket. De tud egyáltalán valaki valamit az ilyen gyerekek gyerekkorárol?Ti a valaszadasnal kinek az érdekeit nezitek az anya vagy a magzat érdekeit? Szerintetek ha az anya megtartja a magzatot akit nem akar a születés után jó kapcsolat lesz köztük? Vagy a gyerek érzelmileg,fizikailag bántalmazást él át gyerekkorában? Mit tapasztalatok ebben a témában?
2015. jan. 25. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én egy ilyen gyerek vagyok.

százezerszer hallottam hogy "megbántam hogy megszültelek."

sokszor az anya fel tud nőni a helyzethez és képes jó anyaként szépen felnevelni a gyerekét.

nekem pechem volt.

2015. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy miért szüli meg mégis. Nem mindegy. Egyébként engem terveztek és én is kismilliószor hallottam, hogy "ha újra kezdhetném,nem szülnék gyereket",anyám a válásukat is rám hárította. Szerintem ez nem azon múlik ki volt tervezett, illetve "muszáj" gyerek. Ez egy összetett kérdés. Biztos lehetne felmérést végezni, ami mutatna valami okosságot.
2015. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Nézd, én 2x lettem terhes védekezés mellett. Megtartottuk mindkétszer. Boldog gyerekek, mindent megkapnak, imádjuk őket.
2015. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy estem teherbe, hogy még nem akartunk gyereket. Orvosok azt mondták, hogy meddő vagyok, felesleges védekeznünk. Mi mégis vedekeztunk, kivéve egyszer. Először megijedtünk, nem tudtuk, hogy mitévők legyünk. Nem voltunk nagyon fiatalok, házasok is voltunk, de még csak egy éve dolgoztam, albérletben éltünk, 2 millió Ft megtakarításunk volt minden vagyonunk. Úgy éreztük, hogy képtelenek leszünk biztosítani mindent neki. Aztán gondolkodtunk. Egyrészt csoda, hogy megfogant, csodájára jártak az orvosok is. Másrészt mégiscsak egy élet. Amikor hallottuk uh-n a szívverést, már tudtuk, hogy hiba volt gondolni az abortuszra. A fiunk nem érez semmit abból, hogy meglepetés baba, ebben biztos vagyok. Szeretjük, és habár pár dologban máshogy döntöttünk mint az átlag családok (pl férjem.van vele gyeden 8 hónapos korától stb), tudom, hogy boldog velünk. Az anyagi kérdések sem idegesítenek már, mert eljutottunk oda, hogy saját lakásunk már lehetne, de inkább gyűjtünk még, mert házat szeretnénk, de ez is egy év kérdése. Tény, hogy hálás lehetek mindenkinek. A szülőknek, akik már akkor szerették az unokájukat, amikor még uh képet sem láttak róla. A barátnőknek, akik nem koptak el mellőlem, a főnökömnek, aki a nyakamba ugrott, hogy ilyen csoda módon teherbeestem és visszavárt dolgozni, a kollégáknak, akik mindenben támogattak, amikor pl terhességi cukros lettem, ők sem ettek édességet és még hosszan sorolhatnám.
2015. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm amikor terhes lett, az apán kívül mindenki előtt titkolták a terhességet, mert nem szerették volna megtartani. Örökbe adták volna, úgy volt, hogy a szülés után rögtön elviszik a csecsemőt, ám a doki mégis a kezébe adta. Soha többet nem tudta elengedni a kislányát. Bár az apával már nem élnek együtt, ugyanúgy nevelik, szeretik, ellátják a kislányt (aki már kiskamasz), mindkettejük szeme fénye.

Ez egyébként emberfüggő, látod, mindkét esetre van példa, nem lehet általánosítani.

2015. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a második gyerekünk fogigátló mellett csúszott be. a férjem semmiképp nem akarta megtartani, én meg de.

majdnem elváltunk, hajszál híján ráment a kapcsolatunk, nagyon kemény időszak volt ez nekem lelkileg. A gyereket sokáig teljesen elutasította, pl 4 hónapos volt, amikor először nem muszájból fogta meg, hanem mert ő akarta megölelgetni. :(

évekbe telt újra felépíteni valami újra igazán működőképeset közöttünk, de a gyerekkel kapcsolatban sokkal jobb volt a helyzet, egy éves kora körülre már imádta, most lesz 5 éves és nagyon mély, intenzív kapocs van köztük.

megérte harcolnom ezért és szerintem a fiunk nem szenvedett hátrányt amiatt ,hogy az apja nem az első perctől imádta.

tisztában vagyok vele, hogy a miénk jól sült el és nem is kifejezetten a kérdésben szereplő viszonyra hoztam példát (anya-gyerek helyett apa-gyerek), de szerintem ez azért mégicsak egy példa arra, hogy a kezdeti elutasítás ellenére kialakulhat jó viszony is, az idő változtathat a felnőtt érzelmein.

2015. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Arobi ***** válasza:
A tapasztalat "forró". 2,5éves koromtól vert Anyám. Én 3,5-4 évemtöl emlékszem rá. 6 évesen még iskola előtt júniusban akartam először meghalni. A legtöbbet vette el tőlem,amit gyermektől és embertől lehet : azt,hogy az Édesanyámat szerethessem. Ebbe pusztultam majdnem bele,azonkívül hogy többször voltam bántalmazása miatt életveszélyben. Pl. 7 évesen a földre vert,majd ott taposott,válogatás nélkül a gyomromba ágyékomba,mellembe,a torkomba,fejemre,arcomba,számba,orromba,szemembe.S ez rendszeres volt,az év 365 napjából 360-ban. Csak azt nem tudom hogy nem vakultam meg,a szemem annyi ütés érte.Belül számban körömnyi,vastag húscafatok lógtak vérzőn,úgy tette elém a forró levest,rám ripakodott,miért nem eszek ! Akkor elvette,hogy nem érdemlem meg.Kizavart,hogy nem ám akkor eszel amikor akarsz,majd csak este,előbb nem ! Akkor mentem ki 'meghalni' a határba. Akkor még nem tudtam mi a gégeporc,nyelvcsont,csak megéreztem a halál szélét,és kétségbeesetten elfordultam. Ha nem sikerül,vagy másodpercekkel később,akkor ma nem írom ezt. Folytassam ? Minek ? Ha komolyan érdekel Kérdező,akkor írj nekem. A kérdést ne töröld,én pedig figyelőre állitom be magamnak,így megkapom válaszod. üdv Rb
2015. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

RB.

Megkönnyeztem a történeted.

Ettől rettegtem én is.

Az életem pokoli volt, mikor teherbeestem a második lányommal. A házasságunk romokban, az az ember akiben megbíztam, megpróbált lefeküdni velem. Nem hagytam magam. Erre zaklatni, zsarolni kezdett. Hetekig folytatta. Depressziós voltam, pánikrohamaim lettek.

Egy nappal le csúsztam az abról.

Ráadásul veszélyeztetett terheslettem eevészavaraim voltak, csont és bőr lettem.

Azt terveztem hogy otthagyom a babát. De nem ment. Most három hónapos és ölnék érte.

2015. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Arobi ***** válasza:

8-as,te vagy a kérdező ? Jó sziv lakik benned. Különben mindegy. Nehéz nőként,Anyaként élni,de felemelő ! Szeresd az.ártatlan. életet ! Azt nézd,ami ! Egy hús,és lélek belőled ! Egy magatehetetlen,kiszolgáltatott kis emberke !

A tiéd. Rád bizta az ég.


Sok boldogságot 'nektek' ! Rb

2015. febr. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!