Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha esetleg előbb megszületik...

Ha esetleg előbb megszületik a baba, mint ahogy elkészül az apasági nyilatkozat, és mi mégis azt szeretnénk, hogy az apa vezetéknevét viselje, akkor mit kell tennünk, hogyan működik ez? Az már pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy apasági nélkül a te nevedre anyakönyvezik a babát. Utána névváltoztatást kell kérelmezni a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőnél, kb 4 hét és 10.000 Ft. Utána kikéred az új születési anyakönyvit és nyoma se marad, hogy valaha nem az apja nevét viselte a baba.
2012. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben semmit sem tehettek.


Automatikusan a te nevedre fog kerülni a pici.

Utólag fogtok tudni mindent elintézni és akkor majd új anyakönyvi kivonatot is fog kapni a baba, már az apuka nevével.

Sajnos saját tapasztalat.


Mi sem gondoltuk volna hogy sokkal előbb születik meg a picink. Nem volt még apasági papírunk.

Hiába mondtuk hogy hisz itt az apa stb. stb., akkor is azonnal az én nevemre került. Mindenhonnan ki volt húzva az "édesapa", csak nekem címeztek mindenféle papírt, és minden én írhattam csak alá amihez belegyező nyilatkozat kellett hogy hozzájárulok és a tudtommal adnak neki ilyen-olyan gyógyszereket.. A párom többször sírva is fakadt hogy dehát van ennek a gyereknek apja is! Ő az!

De hiába.


Mi is csak utólagosan tudtuk elintézni az apaságit.

És ezzel a papírral tudtuk elintézni azt is hogy új anyakönyvi kivonatot adjanak.

2012. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Megpróbálhattok gyorsan összeházasodni. Be kell menni az anyakönyvvezetőhöz és gyorsított eljárással lehet kérvényezni a jegyzőtől. "Sima" házasságnál 30 nap a várakozás gyorsítottnál kb. 1hét. Ha házasok vagytok, mindenképp apuka nevét kapja a baba. Mi a gyorsított házasságot választottuk. Csak 2 tanú és a szülők voltak ott, nem csináltunk nagy banzájt, majd jövőre tartunk egyet! :)
2012. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az apasagi nyilatkozat kb 10 perc....
2012. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

"Ha házasok vagytok, mindenképp apuka nevét kapja a baba."


akkor is kaphatja az anyáét, vagy mindkettejükét is :)

2012. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!