Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van "besikerült" gyermeked,...

Van "besikerült" gyermeked, akit mégis megtartottál?

Figyelt kérdés

Szeretném ha olyanok írnának, akik voltak abortuszhelyzetben, gondban nem tervezett terhesség miatt, és végül úgy döntöttek, megtartják a babát.

Szeretném egybegyűjteni ezeket a történeteket, hogy tanulságul, például szolgáljanak másoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek.

Írjátok le, hogy kerültetek ilyen helyzetbe, mi miatt nem akartátok megtartani a babát, miért döntöttek aztán mégis úgy, hogy megtartjátok, és mi nagyon fontos, hogy hogyan alakult utána az életetek, hogyan változott meg minden a baba születésével, megoldódott-e a probléma, ami gondot okozott, milyen anyává váltatok így stb.

Ezen az oldalon sokszor van olyan kérdés, hogy megtartsa vagy elvetesse gyermekét az illető, a válaszolók sokszor egymást támadják, de hogy hogyan alakul ezek után a kérdező sorsa, az nem mindenkit érdekel.

Engem az érdekel, kinek hogy alakult a sorsa ezek után.

Előre leszögezem, vitát nem akarok kelteni, nem akarom az abortuszt véleményezni, csak a besikerült gyermekek utóéletét, sorsát szeretném láttatni, remélhetőleg tanulunk ezekből a történetekből. Senki történetét nem fogom lepontozni, kérlek őszintén írjatok!



2014. okt. 15. 15:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem éppen voltam biztos benne, hogy gyereket akarok, amikor megfogant. A kapcsolatunk is friss volt eléggé, albérletben laktunk, akkor kezdtünk külön életet. Egy pillanatig nem jutott eszembe az abortusz-a páromnak sem, szóval nem biztos, hogy a mi történetünk jó példa ide, de néhány napig hallani nem akartam arról, hogy terhes vagyok. Azóta már ovis, imádjuk, a kapcsolatunk is stabil, tervben a következő gyerek, csak sajnos rá még várni kell. Nem tartottam magam soha anya típusnak, most is vannak hiányosságaim, de ez a kis szaros a mindenem, igyekszem belőle embert nevelni. Inkább mókaként próbáljuk felfogni a dolgot. Az anyagiakat meg megoldjuk, megoldottuk, nem éhezünk, nem fázunk, van mit felvenni, stb, a saját nagy ház meg új autó meg majd vár.
2014. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Harmadik gyerekünk spirál mellett fogant. Megoldottuk, pedig esélytelennek tűnt.
2014. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem terveztük a babát , be sikerült... Kb 1 hétig gondolkodtunk hogy mi legyen, de. Inkább arra hallottunk higy megtartsuk. Igy is lett. Párommal 5 éve vagyunk együtt NOV 9.-én lesz 1 éves a lányunk. Imádják, a mindenünk . Ameddig terhes is voltam, párom mindig beszélt a babàhoz, simogatta a hasam, bent volt s szülésnél . Mindent megvesz neki amit csak lehet, mindenből a legjobbat. Akkoriban mikor teherbe estem pont nem álltunk olyan jol. Mert becsődölt a panzionk, es nem tudtuk hogy el tudjuk e adni. Végül 6 hós tehes volt mikor sikerült eladni. Igy nem volt gond. ( de anélkül is volt, saját ház, autó ) csak bevétel , es tartalék pénznem ... Minden jóra fordult. Boldogok vagyunk :)

Nagyon jo az anyaság, minden pillanata! Persze voltak nehézségek. Az éjszakázàs, kíalvatlanság , fogzáa, hozzátáplálas, megfázás ( amikor mi D a 3-an betegek voltunk) vagy amikor elkezdett fogyni a tejem nagyon szomorú voltam ( 7 hónapig szopizott a lányom ) de ezeket leszámítva amikor puszit ad, vagy mondja az apjának hogy ADA :) van 2 kutyánk nekik mondja hogy vava stb. Ez nagyon jo érzés !

2014. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Bocsi a helyesírási hibákért, telóról vagyok, nem mindig írja azt amit en akarok :D
2014. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem fog ide olyan írni, aki megbánta, hogy megszülte a nem kívánt babát. Nem vallja be, hogy megbántam, mert...

Ezt láthatod a válaszokból is.

2014. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták, hogy természetes úton nem eshetek teherbe, nem menstruáltam egyáltalán. Voltam rengeteg orvosnál. Ennek ellenére mindig védekeztünk, az ördög nem alszik alapon. Egyszer mégsem huztunk gumit, elég vad éjszaka volt, aztán megfogant a fiunk. Pár hónapja voltunk házasok, én 23, férjem 25 eves. Pénzügyileg nem álltunk rosszul, de túl jól sem. Albérletben éltünk, de havi kb 100 ezret félre tudtunk tenni, így mertük vállalni a babát. Hezitáltam, a férjem biztosabb volt, hogy a megtartás a helyes döntés. Néha érezzük, hogy korai volt, de nem bántuk meg, lehet, hogy soha nem lehet gyerekünk. Nagyon szeretjük, nem szenved hiányt semmiben, próbálunk a lehető legjobb szülők lenni. Ha újrakezdhetnénk is így döntenénk. Pár dologban rendhagyóan döntöttünk, például 8 hónap után visszamentem dolgozni, férjem jött el gyedre.
2014. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.

2-es válaszoló, ha ven időd, leírod bővebben is.

Nem azt írtam, hogy olyan válaszokat keresek, hogy megbánta-e valaki, hanem az utóélet, hogy alakult a nehéz helyzetből minden.

Pl. fiatal pár, a fiú nem akarja megtartani, otthagyja a lányt, majd a lány megtartja a fiú is meggondolja és újból egy pár lesznek. Vagy nem jön vissza, és a lány hogyan válik egyedülálló anyává. Vagy a szorultnak tűnő kilátástalan anyagi helyzet hogyan alakul, ilyesmik.

Célom a tanulságkeresés, ok-okozati összefüggések vizsgálata. Ez az érem egyik oldala, nem érdekel a másik oldal, ahol abortusz történt. Ezért megkérem a lepontozót, ha nem tetszenek a válaszok, ne olvassa, menjen tovább, nézzen más témát magának, nekem minden válasz hasznos, aki a kérdésemre válaszol.

Köszönöm, és bátran írjatok még. Majd akkor leírom én is az én történetemet...

2014. okt. 16. 07:29
 8/34 anonim válasza:
88%

Én 18 vagyok a párom 22 éves.egyáltalán nem tervezett baba hiszen még gimibe jártam mikor kiderült.és már akkor késő volt ahoz is hogy elvetessük....bele kellett törődnünk hogy kisbabánk lesz.de pár hét elteltével már egyre jobban vártuk :) az anyagi háttér nem.tul jó...akkor még ő is tanult ma már persze állása van.ugy voltunk vele hogy ha szegénységbe is de felneveljük mert a mi gyermekünk.

Négy honapos lesz most a kislányunk akit imádunk,albérletben lakunk nem fényűzően élünk de nagyon boldogan igy 3masba és nem nélkülözünk. :)

Most mindenki lepontozhat hogy hát ilyen fiatalon.teherbe esni..mért nem védekeznek vagy akkor mért nem vetette el stb.de védekeztünk bár csak óvszerrel,mint irtam az abortuszra esély se volt.későn derült ki.Nekem nem.volt jele hogy terhes lennék bármennyire is hihetetlen...

Igy alakult fiatal és büszke szülők vagyunk :)

2014. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%

Es akkor te most ezeket a torteneteket fogod belinkelni minden egyes abortuszos kerdes ala?

Egy olyan no , nem fog irni aki nyilvan megbanta a terhesseget es ennek hatasara az elete is megrekkedt egy ponton. Pedig van ilyen, lattam mar es olvastam is. Sajnos...

Aki abortuszra hajtja a fejet, az mas eletere nem lesz kivancsi. Mert lehet vkinek jol alakul minden, de neki lehetseges, hogy pont nem.

2014. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%
6 os Érdekes a történeted egy nőnek kell menstruállnia akkor esetleg nem kislány lehetél még ? Tudod minden nőnek havonta 1x kell menstruálnia.Most menstruálasz ? Azaz renbejöt a szervezeted ?
2014. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!