Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire lehet traumatizáló,...

Mennyire lehet traumatizáló, ha egy fiatal felnőtt rájön, hogy egyik szülője nem akarta, abortuszt szeretett volna?

Figyelt kérdés
Bátyám 20 éves. Nemrég egy kellemetlen rokontól megtudta (majd a szüleimnél rákérdezett és ők elmesélték az egészet), hogy egy véletlen terhesség volt (ezt eddig is tudtuk), de, hogy édesapám mindenképpen abortuszra szerette volna küldeni anyát. 19 évesek voltak ekkor, első éves egyetemisták, anya már majdnem vállalta is a beavatkozást, de az utolsó pillanatban apával közösen meggondolták magukat. Apa azonban - ez is most derült ki- elhagyta anyát a terhesség ötödik hónapjában és csak a bátyám 10 hónapos korában kezdték újra a kapcsolatot, házasodtak össze és alapítottak családot. Mindketten befejeztél az egyetemet, nagyon sikeresek munkájukban, jól élünk, a szüleim szeretik egymást, sőt szerintem szerelmesek egymásba. Én vagyok a középső (16), késő született kisöcsénk pedig 5 éves. Minden jó. A testérem viszont teljesen kiborult. Anya először azt mondta, megérti, meg próbálta magyarázni, hogy az élet sokfélét hoz, hogy nagyon fiatalok voltak, hogy nagyon szeretik, de most már kicsit türelmetlenebb, úgy érzi nincs oka így viselkedni, felnőtt, dolgozza fel. Ugyanis apával nem beszél azóta. Apa próbálkozik, ő pedig nem szól. Annyit mondott neki, hogy mostantól tegyen úgy, mintha nem lenne. Soha nem volt még nagyobb családi krízis nálunk... Most viszont vágni lehet a feszültséget...Igaza van valakinek? Lehet valamit tenni, hogy helyre álljon a béke?

2015. jan. 25. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Menjen el a tesód egy családállításra (Hellinger-terápia). Egy alkalom. Sokat segít neki, komolyan.
2015. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
Amit a tesó érez,jogos és időt kell adni neki,míg ezt feldolgozza és felmenti a szülőket.Akkor nehezebb megbocsátani,ha a nem kell ėrzés végigkísėrte az életét.Abba gondolj bele,hogy te is lehettél volna a tesó helyében,akit mondjuk ki,likvidálni akartak ės valljuk be,ez azėrt sok kérdėst felvet az emberben.
2015. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem kell neki egy kis idő, mire magához tér.Főleg azért, mert ha most akkora nagy a családi béke, akkor mi lehetett előtte? Össze kell magában raknia a kis dolgait, aztán természetesen nem csak neki kell bocsánatot kérnie a szüleitektől, hanem szerintem fordítva is.

A KEDVES rokon, meg nyugodtan bekaphatja a lókukkit!

2015. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Időt kell hagyni a bátyádnak és sok türelem kell. Idővel megérti, de én nem hiszem, hogy ez a hozzáállás elsőre ne lenne természetes.

Nálunk az egyik pár nagyszülő nem akarta az első gyereket, pedig egzisztenciális oka nem volt, mindketten dolgozó, felnőtt, diplomás felnőttek voltunk, lakás is volt, jegyben is jártunk, csak mert szét akartak minket választani, őrjöngtek, hogy vetessük el. Hát persze elküldtük őket a francba. Később, amikor megszületett, rajongásig szerették már a gyereket, de tudom, ha egyszer megtudná, sosem bocsátaná meg igazán nekik.

Az intézetis, örökbe adott gyerekek is neheztelnek a vér szerinti szüleikre. Ez természetes.

2015. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Az intézetis, örökbe adott gyerekek

is neheztelnek a vér szerinti

szüleikre. "


Legalabbis ezt gondolnád logikusnak. Ha jol sejtem nincs tapasztalatod.

2015. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Intézetis gyerekek talán, de az örökbe adottak nagyon nem. Több ilyen fiatalt ismerek személyesen, egy sem haragszik a vér szerinti szüleikre, sőt!
2018. nov. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!