Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Takarékoskodsz a gyereked...

Takarékoskodsz a gyereked fiatal felnőtt korára, hogy el tudjon indulni az önálló életben? Mire gyűjtesz?

Figyelt kérdés

Nekem egy gyerekem van és nem vagyunk eleresztve anyagilag, de az egyetemi tanulmányaira már most teszünk félre havonta egy összeget. Kifejezetten nem teszünk félre rá, de remélem, hogy majd egy lakással is el tudjuk indítani.

Nektek mi a cél? Ha sikerül, mivel szeretnétek támogatni a gyereketeket/gyerekeiteket?


2013. máj. 7. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi teszünk félre, de nincs kikötve, hogy mire.

Én a tanulmányaira szeretném, ha majd elköltené.

De egy dolgot megtanultam az életben: az ember azt értékeli, amiért maga megdolgozott.

Nekünk 2 fiunk van, szeretnénk még egy babát. Tudom, hogy 3 gyereknek nem fogunk tudni kocsit, házat és lakodalmat fizetni.

Nem mondom, hogy nem fogjuk őket támogatni, de ha az egyik kap pl jogsit, akkor úgy alakítjuk, hogy a másik 2 is azt megkapja. Így tartom reálisnak.

Mind3nak teszünk félre havonta addig, míg bírunk.

Nem tudni, mit hoz a jövő.

2013. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyermeknek rakunk havonta.
2013. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy úgy van, hogy azt értékeli az ember amiért igazán megdolgozott, de ha megtehetjük, hogy majd lakást adjunk, akkor nem fogom nevelő célzattal megvonni tőle és nézni, hogy az első fizetéséből még hitelt fizet.

Szeretnénk még gyereket, persze két gyerekkel minden sokkal nehezebb. Az elsődleges cél nekem is a tanulmányok finanszírozása. Mert én még tanulhattam államin, de ki tudja, hogy 15-20 év múlva milyen rendszer lesz, nem akarom, hogy ezen múljon a továbbtanulása.

2013. máj. 7. 07:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs konkrét dolog. Teszem félre a havi fix összeget, aztán majd kitalálom, mire kell. Mert nem az ő nevén van, tehát nem kapja meg automatikusan 18 évesen. Akkor kapja meg, amikor én úgy gondolom, szüksége van a pénzre. Lehet ez egyetemi tanulmány, lakás, autó. Majd kiderül, mire lesz szükség.
2013. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is probalunk felretenni. Az en szuleim elvaltak, mikor 2.5 eves voltam. 3-an voltunk testverek, 2-2 ev volt kozottunk. En voltam a kozepso. Apu nevelt fel mindharmunkat, anyutol egy deka gyerektartast nem kapott. Apam mindig is arra tanitott, hogy sporoljunk. Egesz eleteben huzta az igat, sokszor maszekolt. Nem dohanyzott, nem ivott. Vegig arra sporolt, hogy minket el tudjon inditani. Most 29 eves vagyok, Tobb, mint 5 eve nem elek otthon (egyetemre jartam), parommal sporolunk, de meg nem gyult ossze annyi, hogy bele merjunk vagni a hazvasarlasba. Apu 1 evvel ez elott felajanlotta mindharom gyerekenek, hogy meg eleteben akar segiteni rajtunk. Van penze, ki tudja adni az oroksegem nagy reszet. Ezzel a penzzel mar bele tudok vagni a hazvasarlasba. Ebbol megint nekem az jott le, arra osztonoz, hogy en is igy tegyek majd, hogy en is sporoljak a gyerekeimnek, mert most ez a penz nekunk nagyon jol jon. Kulfoldon lakunk, mielott kijottunk volna 5.5 evvel ezelott, kotottunk apuval egy biztositast (biztositos, amiota az eszemet tudom:D), egyfajta eletbiztositast, ami fix osszegu, evi 250 ezer forint kettonknek, es addig fizetjuk, ameddig akarjuk, miutan letelt az 5 ev. En arra gondoltam, az lesz a gyerekek alapja. Mar van egy majd 3 eves lanyom, a teso utban van. 2-t szeretnenk csak. Igy nem lesz gondom, mikor kell nekik majd a penz, nyugodtan hatradolok, es nem kell izgulnom, hogy majd mi lesz akkor. Szerintem mindenkeppen praktikus havonta, evente felrerakni egy osszeget a gyerekeknak. Azert az ember, ha teheti, nem ures kezzel inditja el a gyereket. Igy meg kenyelmesebb. Sokkal leterhelobb, ha akkor kell osszeszedni ra a penzt. Hogy mire lesz elkoltve a penz, nem tudom, de jo celra kell mennie. Eskuvo, hazvasarlas, egyetem, ilyesmi. Szeretnem, ha valami maradandora koltene.
2013. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyitottunk egy megtakarítási szlát neki, teszünk rá havonta 25 ezer forintot és meglátjuk, mire lesz elég, mire felnő.
2013. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz, nevelő célzattal én sem fogom megvonni tőle a házat. De ha pl van 6 millióm, akkor nem veszek az egyiknek ebből házat, hanem adok min3nak 2-2-2milliót.

A másik a tovább tanulás. Tényleg nehéz kérdés. Lehet, hogy nem fogja szeretni a tanulást, akkor legyen egy szakmája és azt csinálja jól.

Mi 4en vagyunk tesók, anyum mindig próbált ugyanannyit adni nekünk. Mamám volt az, aki különbséget tett köztünk. Nővérem volt az egyik kedvenc, mert ő az első. Bátyám meg a másik, mert fiú. Én meg hugom nem kaptunk semmit. Ők ketten jogsi, mobil ezelőtt 15 évvel.

Ezt nem szeretném a gyerekeimnek.

2013. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi mind a 3 gyerekünknek a családi pótlékot rakjuk születésük óta , 18 évesen kapják meg egy összegben,tovább tanulásra,vagy ha nem akar tovább tanulni akkor egy kis induló tőke a nagybetűs életbe.
2013. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!