Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennetek ha egyedülálló,...

Mit tennetek ha egyedülálló, kétgyermekes anyakent terhesek lennetek?

Figyelt kérdés
A megélhetés elég nehéz a gyerektartas kevés a két gyerek után amit a volt férj fizet. A terhesség nem volt tervezett védekezés mellett történt. A magzat apja sem örül neki. Mi a helyes döntés ilyen esetben? Megtartani és a három gyerekkel a teljes anyagi csődbe jutni, mert a napi etkezesuk sem lesz biztosítva? Vagy abortuszra menni? Örökbeadast felesleges írnotok. Nem abortuszellenesek valaszara vagyok kíváncsi hanem olyan emberekere akik hasonló helyzetben vannak.
2015. jan. 29. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%
Én sokáig halogattam a gyerekszülést, anyagi okokra hivatkozva. Ma már tudom, hogy feleslegesen. Nem akarok felelőtlen kijelentést tenni, de ahol van étel háromnak, ott van négynek is. A magzat apja meg ne örüljön, ha nem akar, de vállalja a felelősséget. Ha meg nem, akkor nagyon nehéz lesz, de a harmadik mondatomat tudom csak ismételni.
2015. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem járok hasonló cipőben, de még így sem nehéz ésszerű tanácsot adnom, hiszen ebben a helyzetben nincs más megoldás: el kell vetetni! Nem akartátok ezt a babát, most sem akarjátok, hogy besikeredett, a meglévő kettőért pedig kutyakötelességed felelni és nem veszélybe sodorni a megélhetésüket. Én erre mondom azt /akármennyire is szívtelenül hangzik/, hogy vannak babák, akiknek nem szabad megszületniük /a saját érdekük is ezt diktálja, hiszen nagy nélkülözésben, boldogtalanul kellene élniük/. Máskor védekezzetek alaposabban!
2015. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen 1-es, lehet, hogy étel van, de vajon van-e ruha, saját ágy, saját élettér /amely már egy pici babának is jár/ és még sorolhatnám, mi mindenre van szüksége egy kis emberi életnek. Egy baba nem csak eszik.
2015. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ebben a mondatban csak annyi a baj hogy az anyagi lehetőségeket tekintve a gyerekeknek azt lehetne mondani hogy ragd a küszöböt. Ez meg felénk egy mondás arra a helyzetre ha nincs pénz.
2015. jan. 29. 18:34
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Logikus, amit írsz, de te is azt mondod: "sorolhatnám, mi mindenre van szüksége egy kis emberi életnek". A kérdező hasában már ott van az a kis emberi élet, amiről beszélsz - azzal teszel neki jót, ha elveszed az életét? (Szándékosan nem írom, hogy megölik, mert rám sütitek az abortuszellenes bélyeget.)


Nagyon nehéz dolog, egy külső szemlélő talán nem is tud jó tanácsot adni. Ismerni kéne az apa viszonyulását, azt, hogy milyen körülmények között laknak, hogy mekkora a magzat, hogy a gyerekek mit szólnak hozzá, hogy mit mond az anya esze és a szíve...


Mint már írtam, én féltem, hogy nehéz körülmények közé születik és most úgy néz ki, elkéstem vele, nem jön a baba.


Ha a kérdező elveteti, az egy örök seb lesz. Aki elveszti a gyerekét/magzatát, az "csak" gyászol, de aki elveteti, azt a lelkiismerete is marcangolja.

2015. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Mifelénk is így mondják...
2015. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem választ vársz, hanem megerősítést az abortuszra, akkor azt írd bele a kérdésbe...
2015. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
Kösz a lepontozást, sok erőt kívánok a döntéshez.
2015. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem te is tudod a választ. Persze lehet itt jönni a nagy erkölcsi dumákkal, a sablonos biztatásokkal, meg a hihetetlen csoda történetekkel. De ha megtartod, akkor a már meglévő két gyereked köpöd szembe. Egy gyereket nem csak megszülni kell, fel is kell nevelni. Nem tudom mekkorák a gyerekek most, de ahogy nőnek úgy kerülnek majd egyre többe. Ezt is vedd számításba.
2015. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egyszer mesélte egyik barátom, hogy neki volt abortusza. 3 gyereke van és terhes lett. BEszélt az orvossal, ő kérdezte, hogy mi a terve, mondta, hogy ár van 3 gyereke és igazából félve mondja, de nem tud még egyet vállalni már, sem a kora sem az anyagiak miatt és elég a 3, annyi volt a terv is. Az orvos maximálisan megerősítette a döntésében. Neked kell eldönteni, két gyerek miatt reálisan nézve az életedet és a helyzeteteket.

Hogy én mit csinálnék? Én megtartanám, mert olyan hátterem van és olyan szakmám, amibe egyedül is tudnám vállalni a 3 gyereket, ezért én részemről ennyi a tanács. Reálisan gondold végig.

2015. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!