Szerintetek ha egy magzat fogyatékossaggal születik mi a jó döntés megtartani vagy nem?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm miatt gondolkoztam el aki ilyen nehéz helyzetben volt.
2015. jan. 30. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi erről sokat beszélgettünk. A testi fogyatékosságokat ma már lehet korrigálni, segíteni, stb. Ha szellemileg ép, akkor mi megtartanánk. Ha szellemileg sérült, úgy éreznénk, hogy nem élhet teljes életet, talán a vele történő események nagy részével nem is lenne tisztában, ebben az esetben elgondolkodnánk.
2015. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azért nem mindegy, milyen fogyatékossáról van szó. 1-2 hiányzó ujj, vagy mondjuk se keze, se lába?

De a családnak kell eldöntenie, nem megszavaztatni, mert neki kell a következményeket vállalni. Neki kell felnevelni, ha megtartja, és neki kell vállalni az abortusz nehézségeit, ha nem.

2015. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mármint úgy gondolod, hogy megszületik és hazavinnénk-e a kórházból vagy valamilyen intézménybe adnánk, vagy aki még nem született meg, csak uh-n kiderül, hogy nem egészséges?

Szerintem is a fogyatékosság mértékétől függ.

2015. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Arra gondolok amikor meg nem született meg, és az orvosok megerősítik hogy baj van.
2015. jan. 30. 16:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Én igen elgondolkodtam ezen mikor a korom miatt amniocentézist is vállaltam terhesen a Down-kór kockázata miatt. Elég összetett a dolog. Nem mindegy, milyen fogyatékosság derül ki, és úgy kell döntést hozni, hogy nemcsak az anya vállalja a babát, az egész család sorsára kihatással van.

Akkor a 4. babámat vártam 40 évesen. Úgy gondoltam, ha a baba beteg lenne, nem szeretném vállalni sem a korom miatt, mert túl idős vagyok mi lesz ha meghalok ki fog róla gondoskodni, sem a férjem miatt, szerintem nem tudta volna elfogadni, sem a meglévő gyerekeim miatt, 3-4 gyerek nagyon sok törődést igényel, ha közülük az egyik beteg, sérült még több plusz ellátásra, törődésre van szüksége, orvosokhoz, fejlesztésekre hordani, otthon is tornáztatni stb.

Szerencsére nem kellett fájdalmas döntést hoznom, a 4. gyerekem is ép és egészséges. De minden döntéshelyzet más. A magzat szempontjából aki élni szeretne, akkor élhet teljes életet, ha szerető, odaadó és teljesen elfogadó családba születik, és persze ha olyan mértékű a sérülése, amellyel még lehet normális életet élni, nincsenek fájdalmai, nem romlik az állapota, tehát pl. egy végtaghiány még nem vészes.

Kérdező, az ismerősöd hogyan döntött?

2015. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sandrachnologic ***** válasza:
Ugyanugy gondolom, mint a 4 gyermekes anyuka. En mondjuk, ha ilyesmi lenne, hogy egyel tobb ujja van vagy kevesebb... Akkor meg ok. De ha pl kiderul, hogy nyitott gerinc vagy ilyesmi, akkor mar nem. A gyereknek is csak szenvedés, ha neg 15 évesen is pelenkazni kell...
2015. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megtartotta a gyereket, csak születés után kiderült, hogy a gyereknek a fennálló betegség mellett amit az ultrahangon láttak, más betegsége is volt amit az ultrahang nem mutat ki. Sajnos a kisbaba meghalt.
2015. jan. 31. 11:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez mindig a szülők döntése kell legyen,hogy ők mit tudnak elvállalni.Mert sokkal nehezebb,mintha egészséges lenne,anyagilag,lelkileg is.Más nem mondhatja meg helyettük,mit kellene tenni,hiszen nekik kell felnevelni és biztosítani a jövőjét,akkor is ,ha ők már nem lesznek.
2015. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 akimalika válasza:
Volt egy ismerősöm, aki nem lehetett terhes, de valahogy 40 évesen mégis sikerült. Nagyon boldog volt, de az orvos azt mondta neki, hogy már most látszik a fogyatékosság. Szegény nagyon kiakadt, el is ment még és még egy orvoshoz, ahol szintúgy megerősítették az első orvos által elmondottakat. Utolsó próbálkozásból ő még egy negyedik orvost is megkérdezett, aki azt mondta, ő nem lát semmi bajt. Megszülte és egészséges gyereket hozott a világra. Nyilván ez nem mindig így van, de annyiban mindenképp követendő példa, hogy több orvost is meg kell kérdezni, ha ilyesmi probléma lép fel. Utána már a szülők döntése, de én szerintem azért, hogy élete végéig ápolni, gondozni kelljen és ne csinálhasson semmit, ne fogjon fel semmit az rossz döntés.
2015. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem tartanék meg egy beteg gyereket, ahogy a párom sem. Senkinek se lesz jó, se a gyereknek, se a családnak.


Nem is értem egyébként ezt a sok beteg embert.. Persze más ha egy baleset következtében lesz zombi az ember, de hogy valaki megszüljön egy fogyatékos embert. Kinek lesz az jó? 0-24-es felügyelet, ami mindenkit tönkretesz, vagy bedugod egy intézetbe.. megérte.


És mindezt csak azért, hogy nehogy már legyen abortuszom, védjük az életet. Na de milyen élet ez?!

2015. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!