Egy kis vigaszt várnék, támogatást, abortuszra kényszerülök, hogyan tudnek megbocsatni magamnak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 24 éves vagyok. Már van egy 3 eves lanyom egy elozo kapcsolatombol. Most lett egy új kapcsolatom, egy eve vagyunk egyutt. Minden nagyon szé volt, mindketten ugy ereztuk egymasban megtalaltuk azt akivel akar egy eletet is letudnank elni. Volt szo kozos babáról is. Meg egy honapja is azt beszéltük ha becsúszik egy baba nem gond, megtartjuk.

Csak, hogy az utobbi idoben rengeteget veszekedtünk. Január elején kiderult, hogy terhes vagyok. Ugy volt megtartjuk, de ismét volt egy nagy veszekedesunk majd a Párom kijelentette, hogy nem akarja a gyereket es elhagy. Azota ugy kezel mintha itt se lennek, teljesen kifordult önmagából megmondta, hogy minel hamarabb koltozzek el. En ugye meg nagyon fiatal vagyok, nemrég helyezkedtem el. Igaz, GYED-ET kapnék, plusz gyerektartas...stb. De a szüleimhez kellene költöznöm, van egy 5 eves kistesom is, O eleg kesei gyerek nalunk. Ok elegge el vannak adosodva, azt mondtak amiben tudnak tamogatnak, de nékik is rengeteg anyagi problémájuk van, igy a jovo szempontjából ez nagyon bizonytalan. Igy arra jutottam, hogy az ésszerű döntés ha nem tartom meg. Mar csak azert sem mert valoszinuleg nem tudnam a két gyereket tisztességesen felnevelni.

Viszont én mar most bele vagyok betegedve ebbe, folyton sírok, elkepzelhetetlennek tartom, hogy oda menjek. Kerlek orokbeadasrol ne is probaljatok meggyőzni mert ha mar megtartanam örökbe ugysem tudnam adni... Csak azt érzem, hogy fele nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, hiszen O nem tehet semmiről es borzasztóan kínoz de az sem akarom, hogy kesobb a rossz körülmények miatt esetleg elvegyek tolem Ot vagy epp mindket gyereket. Kerlek bántani se bantsatok, nem erzem magam felelotlennek hiszen ugy gondoltam van kivel vállalnom a babat, álmomban nem gondoltam volna, hogy O egyszer igy fog elhagyni. Elore is koszonom a válaszokat!


2015. febr. 6. 11:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
21%
tartsd meg, gyerektartast meg fogsz kapni az apatol.
2015. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%
Nem ő, jelenleg egy sejtcsomó, se tudata, se önálló èlete, egyszerű parazita. Nem kell túlmisztifikálni, mikor belèdkerült a sperma azokat a sejteket se ünnepelted, hogy de jó èlőlèny, ès nem is sirattad mikor milliónyian haltak meg egyet kivève. Azt mièrt is nem ezt mièrt is igen? Te csak bekèpzeled, hogy ez egy gyerek de attól igen messze van mèg...
2015. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel kapcsolatban másak a nezopontjaim. Mivel van szivhangja es ugye a papírra is az van irva, hogy elo magzat, igy én egy elon magzatnak tekintem. De nem nezetek osszeegyeztetesere vagyom, nyilvan van aki sejtvsomonak titulálja, mindenkinek szive joga, nem is gyerek meg, ebben is igazad van. De egy lény, aki speciel bennem kelt életre es én tartozom felelősséggel érte. Nekem ez a meglátásom.
2015. febr. 6. 11:36
 4/33 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj hogy te már nagyon tulspilazod ezt az abortuszos témát, megbocsátani magadnak stb. Úgy hogy atgondolod az eszerveket megfelelően. Te már felelős vagy egy gyerekért. Hozd rendbe az életed es biztos kapcsolatba vállalj gyereket.
2015. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Mindenki maskepp éli meg ezt a dolgot. Nelem lelkiismeretfurdalast okoz, hogy megszulethetne ha meglennenk a megfelelő körülmények amit én egymagam nem igazan tudnek biztositani. Most itt nem feltetlenul az anyagiakra gondolok. De ahogyan irtam, nem a nezetekrol van szo, hiaba mondjak vagy irjak, hogy tul van misztifikalva, attol én meg igy fogom érezni magam.
2015. febr. 6. 11:39
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

"ő, jelenleg egy sejtcsomó, se tudata, se önálló èlete, egyszerű parazita"

Remélem, hogy a pasijáról beszélünk, mert így van.

De most mi a másik opció, elveteted és tovább élsz ezzel az emberrel???? Mégis mire számítasz a részéről az elképzelt közös jövőben?

2015. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
Édesanyáddal már beszéltél erről?
2015. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
27%
Akkor tartsd meg mi a kérdés? Ha lelkiismeretfurdalast okoz ilyen temperamentumu vagy akkor komoly gondjaid lesznek ebből mert a magzatot gyereknek tekinted
2015. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Beszeltem es Ok tamogatnanak de biztosat nem tudnak ígérni. Meg miutan a kedves exem (mert mwr elhagyott) egyre undorítóbban viselkedik, azt mondja, hogy igy mar tenyleg nem jo ötlet megtartani mert mindig erre fog emlékeztetni. En tudom, hogy az lenne a helyes, hogy ha nem tartom meg es elkezdem.epitgetni az életem a kislanyommal, idővel talan talalni új párt, szepen menni tovabb mert igy meg van esélyem. De valamiért megis iszonyatosan bánt. De attol is felek, hogyha megtartom es nem ugy alakulnak a dolgok mivan ha azt banom meg? Szoval borzasztóan nehez kerdes ez...
2015. febr. 6. 11:49
 10/33 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, ez az "ember" igyis ugyis elhagy ha megtartom, ha nem. Legalabbis ezt mondja.
2015. febr. 6. 11:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!