Aki abortuszellenes hogy befolyásolja az érzéseit ha védekezés mellett nem kívánt terhessége lesz?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy abszolút nem akar gyereket. Mit csinál megszuli akkor is ha nem szeretne gyereket nincs pénz a felnevelesere, és a legfontosabb az öröm hogy gyereket vár? Vagy otthagyja a munkát és vegigcsinal 9 hónapot hogy utána lemondjon róla? Vagy minden helyzetben örülne a gyereknek a körülmenyek, az érzései nem befolyásolják? Nem azért tettem fel a kérdést mert abortuszom volt hanem azért mert nem tudom elképzelni hogy örül egy nő a terhessegnek ha nem akar/tervezett gyereket.
2015. febr. 19. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt teszi. Vagy örökbeadja, vagy felneveli. De általában, aki abszolút abortusz ellenes az konzervatív is egyben, és ez sok mindent jelent, mondjuk nem él meggondolatlan kapcsolatokban. Én mondjuk, ha nem egy tartós kapcsolatból fiatalon lett volna gyermekem a jó (nem gazdag, hanem harmónikus) családi hátterem miatt muszáj lett volna megtartanom, mert segítségre leltem volna, és így képes lettem volna rá.
2015. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, SZERINTEM kétféle abortuszellenes van. Az egyik az annyira vallásos, hogy az "Isten adta, el kell fogadnom" elvet meg a "ha Isten ad báránykát, ad hozzá legelőt" elvet valja, tehát megszüli, és megtartja, még ha az a gyerek a 25. is.

A másik, aki szerint az abortusz egy ember meggyilkolásával egyenlő. Ő kizárólag a gyerek jogait nézve, megszüli aztán odaadja valaki másnak.


Ezek nem hinném, hogy "örülnek", persze nem elékpezelhetetlen, hogy a terhesség során megszeretik a picit, és később már el se tudják hinni, hogy nem akarták. (amúgy sok nő, aki vágyik gyerekre, az sem örül a terhességnek, mert pl. annyira rosszul van, hogy nem tud örülni, vagy pl. veszélyeztett, és egész terhesség alatt azon aggódik, hogy a következő napot is egyben érjék meg)

2015. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tudnék örülni neki. Mivel van egy fiam, pontosan tudom, hogy mit jelent egy gyerek. Én soha nem tudnék csak "sejtcsomóként" tekinteni rá. Manapság rengeteg segítő szervezet van. Ha végkép nem tudnám egyedül felnevelni, akkor segítséget kérnék. Felvenném minden anyaotthonnal a kapcsolatot, a védőnővel beszélnék. Kérnék innen-onnan ruhákat, pelenkát. Ha nagyon nincs más, akkor beadnám otthonba és azon lennék, hogy minél hamarabb magamhoz tudjam venni. Soha nem mondanék le róla.
2015. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én abortuszellenes vagyok. legalábbis annyira, hogy én magam sosem tudnám megtenni és elítélem azokat a nőket, akik ebből sportot űznek.de csak magamban és csak őket.

megtörtént velem, hogy mikor nagyon nem szerettem volna gyereket, mégis jött a baba.folyamatosan a nehézségek jártak a fejemben, mégsem gondoltam egy pillanatig sem az abortuszra. egyik nap kétségbeesett voltam, másnap boldog. de szerintem is sokat számít, hogy már volt egy gyerekem.nem tudom, hogy mihez kezdtem volna akár egyedül, akár nagyon rossz anyagi körülmények között. de abortuszt akkor sem, inkább az örökbe adás

2015. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spirál mellett lett babám (többet nem akartunk egyáltalán) Hát nagyon nagyon sokkos voltam pár napig, főleg hogy véreztem is az elején, nagy volt a vetélés kockázata. De aztán örültünk neki, egy édes drága kisfiu, lassan 2 éves már.
2015. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a negyedik gyerek volt nem tervezett. Az előző 3 hormonkezelés hatására született, az ország legjobb andrológusa azt mondta, természetes úton sohasem lesz gyerek. Így nem is védekeztünk. Na, azt senki sem mondta, hogy e-vitamint ne szedjen a férjem... Így aztán ott álltam a, kezemben a pozitív tesz, a legkisebb 7 hónapos volt, a középső 2 év 1 hónapos, a nagy sem volt még 5 éves. Lelkileg abszolút mélyponton voltam, mert előtte másfél hónappal veszítettem el imádott édesapámat. Az egyetlen segítségem Édesanyám lett volna, aki kb. 250 km-re lakik, akkoriban depressziós volt a haláleset miatt. A férjem egész nap dolgozott, kevés fizetésért (plusz mellékállások.). A házunk 2 szoba nappali volt akkor, de rossz helyen, rossz állapotban. Folytassam? NEM mondtam, hogy öljék meg, mert nem tudtam volna ekkora lelki teherrel élni. Sosem bántam meg, hogy megtartottuk, lett egy lány a 3 fiú után. (Azóta a házat is elcseréltük egy nagyobbra, autónk is van. )
2015. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy olyan ismerősöm, aki nagyon abortuszellenesnek vallotta magát.

Engem eléggé elítélt azért mert volt abortuszom, pedig ismerte a helyzetemet, és a "kedves" "apát", aki amint megtudta, hogy terhes vagyok, eltűnt az életemből, és széltében-hosszában elterjesztette rólam, hogy prostituált vagyok.

Na, mindegy. Pár év múlva felújítottuk a barátságot.

Addigra már férjnél voltam és volt egy kislányom.Egyszer sírva mondta, hogy nem jön meg neki, jajjmivanhaterhes.

Én próbáltam támogatni, annak fényében, hogy anno kijelentette, hogy sosem megy abortuszra. Nos erre ellenem fordult, hogy ő nem tudja megszülni, hiszen neki nem pénzes a családja, hogy a segge alá toljanak egy házat (nagyim öröksége, és az hogy 10 éves korom óta olyan spúr vagyok magamon, hogy egy fagyit se vettem, hanem minden pénzemet takarékszámlára pakoltam).

Szóval, azt akartam ebből kihozni, hogy azóta csak olyan véleméne számt nálam, aki átesett egy nem kívánt terhességen, megszülte, és azóta tisztességgel neveli, vagy örökbeadta.

Mindenki más olyasmiről formál véleményt, amiről halvány lila gőze sincs.

Mert aki igy tesz, hogy klasszikust idézzek: más nemi szervével veri a csalánt.

2015. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!