(M) ennyire fontos, hogy milyen lesz a gyerek apja? Miatta nem akarom megtartani? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Kezdem az elején.

Volt egy jó házasságom, nem mondom, hogy sose volt vita. A férjem félrelépett, és elváltunk. (Már bánja, és boldogtalan, belátta, hogy jó házasságot dobott el, de a gyerekekkel nem akar foglalkozni, nekem meg nem kell soha többé.)

Ennek hála egyedül maradtam két gyerekkel. Nem mondom, hogy jól élünk, de nem panaszkodok, mindent meg tudok adni nekik ami szükséges. Nem csak a kiló kenyérre gondolok, hanem pl. a kislány úszni jár, a fiam focizni, beugrunk egy-egy hétvégén sütizni, stb.


Megismerkedtem fél éve egy férfival, nem indult komolynak a dolog.

Főleg úgy, hogy a bizalmam elnyerni nem egyszerű, ami érthető, és ezt nem sikerült még igazán kivívnia.

Ő se gondolja/gondolta komolyan, pl. a mai napig nem mutatott be a szüleinek vagy a barátainak, nem járunk együtt sehova.

Ami bonyolítja a helyzetet, hogy ő családot akar. Amióta megismerte a gyerekeim, teljesen megváltozott. Amikor beszél a jövőről, úgy tűnik, közös, hosszú távú tervei vannak, és tényleg nagyon jó a viszonya a gyerekeimmel. (Ez persze sokat nyom a latban nálam is.)

A párom most kitalálta, hogy gyereket akar. De én nem, mert nem megfelelőek a körülmények. Alig van most munkája, mióta ismerem gyakorlatilag soha nincs egy fillérje, csak a szöveg, hogy tavasszal kezdődik a szezon, és őszig tart, télre félretesz, stb.

A munka miatt egyelőre összeköltözni se tudunk, mert nálam lakhatnánk, de ő akkor nem tud bejárni, és elveszti a munkahelyét.

Építőiparban dolgozik, és én elhiszem, hogy tavasztól tényleg jobb lesz, stb, de most inkább csak az fordult elő párszor, hogy én segítettem ki pár száz forinttal.


De most baj van...

Pár hete összevesztünk, és aztán kibékültünk, amit jó nagy szeretkezéssel ünnepeltünk, és teljesen elvesztettem a fejem. Utána esett le, hogy nem használtunk gumit.

Ő azt mondta nem baj, hátha becsúszik a baba...

És most késik.

Csináltam egy tesztet, ami pozitív.


Én teljesen kétségbeestem.

Három gyereket nem tudok eltartani egyedül, főleg nem GYED-ből, a párom keresete egyelőre inkább népmesei, és nincs benne sok bizalmam, hogy valaha az életben meg tudjuk oldani az összeköltözést.

Ő persze a fellegekben jár, első gyerek (lenne) neki.


De én nem akarok gyereket!!!


Úgy érzem, ebben az esetben jogom van egyedül dönteni, hogy megtartom-e vagy sem, és ha nem érzem biztosítva, hogy gondoskodni tud rólunk, akkor nincs joga beleszólni. Könnyű más ....val a csalánt verni!

De ha bármi történik, akkor az apa lelép, én meg itt maradok három gyerekkel egyedül.

Ha vállalom, még arra se számíthatok, hogy támaszkodhatok rá nem anyagi dolgokban, mert sokat van nálam (heti két-három napot, ha teheti többet, de van hogy heti fél nap sikerül).

Abban biztos lennék, hogy a gyerekét imádná, és jó apa lenne, de ezért nem adnak kenyeret, és a gyereknek kevés a szeretet. Fel is kell nevelni.

Lehet, hogy megváltozna, megkomolyodna, képes lenne úgy állást keresni (most ott tart, hogy ő ugyan el nem megy egy gyárba éhbérért, holott szerintem jobb lenne ha rendszeres jövedelme lenne, nem úgy, hogy egyszer átlag felett keres, egyszer meg semmi)


Arra ki se térek, hogy mekkora teher, ha el kell mennem abortuszra. Rettentően megvisel, de egyelőre nem látok más lehetőséget.


Szüljek egy harmadik gyereket a bizonytalanba, majd csak lesz valahogy alapon, (elvégre az apa nagyon akarja őt), vagy vetessem el, és ebben az esetben akár még a kapcsolatunk is rámehet?


Az "apuka" persze fogadkozik, hogy megteremti a megfelelő körülményeket, mire érkezik, de én félek, mi van, ha nem. Inkább nevelek két gyereket egyedül, de normálisan, minthogy három gyereket ítéljek nyomorra.


Nem tudom mit tegyek.

Félek nagyon, hogy mi lesz ha megtartom.



2015. febr. 23. 15:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

NEM tartanám meg a gyereket ilyen körülmények között! Az apa hol dolgozik, hol nem és csak féléve ismeritek egymást.

AZ abortusz pedig NEM akkora teher, mintha megszülöd és nem tudod eltartani. Nem az ellenzők ostobaságaira kell hallgatni, hanem a józan eszedre.

2015. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nincsenek ellenzők, mivel egyelőre csak én tudom biztosan, a párom csak sejti, meg reménykedik.

Úgy tervezem, hogy teljes titokban akarom tartani az abortuszt, tehát neki se kell feltétlen tudni róla.

2015. febr. 23. 15:50
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Szeretitek egymást eléggé, el tudod képzelni vele a hátralévő életedet? Mert szerintem ez pl. fontosabb kérdés mint az, hogy nincs pénz, mert ahol 2 gyerek kap ételt ott 3 is, max. nincsenek hétvégi sütizések, kevesebb foci és úszás, de van cserébe egy boldog párkapcsolatod és családod.
2015. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Abban nem ertek egyet, hogy elakarod titkolni az abortuszt, ez ra is tartozik, ketten hoztatok ossze.

A felelmed jogos, a mai vilagban mar egy fix hazassagban is, csak nehezen engednek meg maguknak harmadik gyereket az emberek , nem hogy egy ilyen bizonytalan kapcsolatban. Konnyen valhatsz ujra tobbgyerekes anyava, ami azert eleg nehez(es itt most hagyjuk a "nagy anyagi tamogatasokat "az allamtol).

+ Meg nem is eltettek egyutt... A fel evrol nem is beszelve.

Nem tartanam meg a helyedben, de paromnak biztos szolnek a terveimrol.

2015. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha titokban akarod tartani, akkor onnéttól kezdve csak volt párod van szerintem. Lehet, hogy ez a te döntésed, de joga van tudni róla.
2015. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem akarsz gyereket, el se tudnád egyedül tartani, nem is tudsz a "párodra" számítani, akkor mi a kérdés?

Nem értem miért tetted fel, ha te már előre eldöntötted, hogy nem akarod és kész.


Mondjuk azt sem értem, hogy hogyan lehet elfelejteni kotont használni... felnőtt ember, aki nem akar gyereket, hogy a büdös francba képes elfelejteni, hogy nem húzott a pasi kotont?

Az eszem megáll komolyan.

2015. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
En eleg liberalis vagyok, ugyh sztem jol tenned ha nem kotned az orrara! Oszinten...minek? Megutal, elhagy, es ehet elete vegeig gyotri majd. Vetesd el, ebben a szituban nincs mas legetoseg.
2015. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Ditta323 ***** válasza:
95%

Nem tartanám meg. Ha nem tudja fenntartani magát sem akkor mit akar?

Bocsi, de annyira imádom ezt a szöveget, hogy ahol 2 gyerek kap ételt ott jut a 3.-nak is... Ez részbe oké, de 1 tesvérei hogy tekintenek rá?: mert miatta nincs úszás, foci.. 2. nem csak ételről van szó, hanem iskoláztatás: 1 gyerekemet el tudom engedni egyetemre, de a másik kettőt már nem.... 3. vagy az egyiknek tudok segíteni az életben való elindulásban, de a többinek már nem. Fogadjunk aki ezt állítja, hogy ha van x gyerek akkor ott elfér még 1 annak nem számít semmi, csak szülni szülni és szülni, de az már nem érdekli, hogy éhend.glik...

Nah lehet lepontozni ab. ellenesek!!!!

2015. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha te amiatt nem szeretnéd a testvéredet mert kevesebb pénz jut rád, ahhoz gratulálni tudok csak. Mi sosem voltunk gazdagok, egyetemre csak diákhitelből járhatok, de a testvéremet semmi pénzért nem adnám. A születendő baba meg szerintem inkább vesz fel diákhitelt vagy megy el dolgozni, hogy ki tudja fizetni az egyetemet, mint meg sem születik!
2015. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ilyen férfi mellett nem vállalnám.
2015. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!